Férfitükör

Előző Következő
Túlsúlyos és nem alszik jól?

A túlsúly, az elhízás és az alvászavarok bizonyos típusai összefügghetnek és ezek az összefüggések ráadásul két irányúak. Erről az összetett ...

  • 2023.08.11 Mit tegyünk az útipatikába nyaralás előtt?

    Fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, lázcsillapító, sebtapasz, lázmérő, fertőtlenítőszer, naptej, szem és orrcsepp – egy jól összeállított útipatika sok esetben átsegíthet bennünket a nyaralás alatt elszenvedett balesetek, vagy betegségek alkalmával. Külföldi nyaralás előtt, ha olyan országba megyünk, ahol nem ismerjük a helyi viszonyokat vagy nem beszéljük az adott nyelvet, érdemes alaposan átgondolni milyen gyógyszerekre lesz szükségünk az utazás és az ott tartózkodás során – hívja fel a figyelmet dr. Sebők Szilvia főgyógyszerész, a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet igazgatóhelyettese.

  • 2023.08.10 Nyári gyümölcsök cukorbetegen- miket szabad enni?

    Ha valaki cukorbetegséggel küzd, jól tudja, hogy vigyáznia kell a gyors felszívódású szénhidrátokkal, hiszen azok gyorsan és nagy mértékben emelik meg a vércukorszintet. De vajon mi a helyzet a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag gyümölcsökkel? Melyeket szabad fogyasztani és melyekkel érdemes vigyázni? A kérdést Vajdovich Dorottya, a Cukorbetegközpont dietetikusa válaszolta meg.

  • 2023.08.09 A túl sok önkielégítés okozhat kopaszodást a férfiaknál?

    Felröppent a hír a médiában, hogy a férfiak kopaszodásához köze lehet annak, hogy mennyit önkielégítenek. A kapcsolat ugyan értelmezhető, de azt a megszólaló szakemberek kiemelik, hogy ez azért nem ennyire egyszerű, ráadásul a mennyiségeket is figyelembe kell venni!

  • 2023.08.08 A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    Idén már a Sziget Fesztiválon is ingyenes dermatoszkópos anyajegyszűréssel várják a fesztiválozókat a Magyar Dermatológiai Társulat (MDT) jóvoltából. Az MDT szakorvosai a „Keresd a rút kiskacsát” kampány keretében augusztus 10-15 között a fesztivál “Civil Sziget” szekciójában szűrik az érdeklődőket, akiket a hatékony és helyes önvizsgálat módszerére is megtanítanak. Az MDT rámutat: a bőrdaganatok közül a melanoma az egyik legveszélyesebb és már fiatal korban is előfordulhat, ugyanakkor időben felfedezve jól kezelhető. Ezért áll az MDT országos melanomakampányának középpontjában a gyanús bőrelváltozások korai felismerését segítő “rút kiskacsa” módszer, amelyről többet a Civil Szigeten a szűrősátorban, illetve a www.skindex.hu oldalon tudhatnak meg az érdeklődők.

  • 2023.08.07 A magas gamma-gt (GGT) érték májkárosodásra utalhat

    A gamma-gt (vagy GGT) egy leginkább a májban előforduló enzim, amelynek nagy jelentősége van a májbetegségek diagnosztizálása során. De vajon a magas GGT-érték kizárólag csak májkárosodásra utalhat? Mikor érdemes ellenőriztetni ezt az értéket? Ezekre a kérdésekre válaszolt dr. Németh Alíz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus.

  • 2023.08.07 Cukorbetegség szövődmény kivizsgálás

    A cukorbetegség igen alattomos kór, ugyanis gyakran nem okoz tüneteket, ha pedig mégis, akkor sokszor már késő, és valamilyen szövődmény kialakult. Ha azon szerencsések közé tartozik, akiknél még nem okozott semmi komolyabb bajt a magas vércukorszint, úgy abban az esetben nagyon fontos a szövődmény kivizsgálás, hiszen minél előbb kezdi meg a probléma terápiáját, annál jobb! Prof. Dr. Barkai László, a Cukorbetegközpont diabetológusa megosztotta, milyen szövődmények fordulhatnak elő diabetes esetén, és hogy miként lehet ezeket felderíteni, kezelni.

  • 2023.08.04 A mozgás növeli a rákbetegek túlélési esélyeit

    Bebizonyosodott: a mozgás a daganatos betegségek kezelése során is jelentősen növeli a túlélés esélyeit. Dr. Babai László, a Magyar Életmód Orvostani Társaság (ÉMOT) elnöke szerint az evidenciák egyértelműek, a szakma is nagy lelkesedéssel fogadta az eredményeket.

  • 2023.08.02 Allergiás reakcióra adrenalin injekció

    Az epinefrin (adrenalin) egy hormon, amely mesterségesen is előállítható, önbelövős injekció formájában is kapható.

  • 2023.08.01 Ilyen tüneteket okozhat a hal allergia

    A nyaralás ideje alatt előszeretettel válogatunk a helyi konyha specialitásai közül. Dr. Hidvégi Edit gasztroenterológus, az Allergiaközpont orvosa elmondta, hogy a halak és a tengeri herkentyűk sokak kedvencei, ám az arra érzékenyeknél fogyasztásuk allergiát okozhat, melynek ellátása azonnali orvosi segítséget igényel.

  • 2023.07.27 Az UV-C fény az egyik legismertebb fertőtlenítő megoldás

    Az utóbbi hetekben tapasztalt kánikula után, talán még azok is elgondolkodtak a klímavásárláson, akik eddig határozottan ellenezték. Sokan azonban még mindig attól tartanak, hogy negatív hatással lesz egészségükre, ha klimatizált lakásban élik a mindennapjaikat. A Hisense szakértői szerint a különböző technológiai fejlesztéseknek köszönhetően emiatt ma már nem kell aggódnunk, sőt számos, bizonyítottan pozitív hatású funkcióval rendelkeznek a legújabb klímák.