Aktuális

Egy nehezen felismerhető tüdőbetegség
Az IPF megközelítőleg 3 millió embert érint a világon, Magyarországon ez a szám 500 és 1000 közé tehető. A becsült hazai betegszám azért ...

A D-vitamin hiány veszélyes
A D-vitamin az egyik legősibb hormonnak az előanyaga, ezért hiány esetén ez a hormon hiányzik. Kiürülésével az immunrendszer egyensúlya borul ...
-
2020.02.25
Koronavírus: legújabb információk!!
Részletes tájékoztatást kaptak a háziorvosok a járvány megelőzéséről. Minden szükséges tájékoztatást megkaptak a háziorvosok és házi gyermekorvosok a koronavírus-járvány megelőzéséhez szükséges teendőkről - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden az MTI-vel.
-
2020.02.25
Az egészséges böjtölés fontossága
Az egészséges böjtölés fontosságára hívta fel a figyelmet Koszta Ágnes dietetikus a jövő szerdán kezdődő, a húsvétot megelőző negyvennapos böjtre utalva.
-
2020.02.24
Milyen lelki okai lehetnek a rossz alvásnak?
Sok minden okozhat álmatlan éjszakákat, a kialvatlanság pedig nagy terhet ró az idegrendszerre. Éppen ezért nagyon komolyan kell venni azt, ha nem tudunk elaludni, vagy képtelenek vagyunk átaludni az éjszakát.
-
2020.02.24
Tényleg gyógyítható az epilepszia?
Február 14. nemcsak a szerelem világnapja, hanem az epilepsziáé is. ANemzetközi Epilepsziaellenes Liga 1997 óta ezen a napon tartja az Epilepszia Világnapját. Szent Valentin ugyanis az epilepsziások védőszentje is.Ez az a betegség, amellyel szemben még mindig számos tévhit kering.
-
2020.02.24
Meghalt Csukás István író, a nemzet művésze
Meghalt életének 84. évében Csukás István, a nemzet művésze - közölte Facebook-oldalán az Újszínház.
-
2020.02.24
Nőtt a rákos megbetegedésben elhunytak száma
Körülbelül a harmadával, hatmillióról kilencmillióra nőtt 1990-től 2015-ig a rákos megbetegedésekben elhunytak száma a világon - mondta Pajkos Gábor, a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság elnöke.
-
2020.02.20
A járvány az időseket és a betegeket sújtja leginkább
Több mint 44 ezer koronavírus-fertőzött adatainak elemzése alapján kutatók arra jutottak, hogy az esetek több mint 80 százalékában enyhe lefolyású a betegség, és a más betegségekben szenvedők és az idősek esetében a legnagyobb a vírusfertőzés kockázata - adta hírül a BBC hírportálja a koronavírus-járványról készült eddigi legátfogóbb tanulmány első, nyilvánosságra hozott részletei alapján.
-
2020.02.15
A hideg és a szmog együtt a legveszélyesebb
A városban élőket fenyegetik leginkább a fül-orr-gégészeti megbetegedések. Amit sokszor egyszerű megfázásnak hiszünk, az valójában baktérium okozta fertőzés is lehet, és komoly légúti huruttá, mandulagyulladássá, vagy akár arc- és homloküreg-gyulladássá is fokozódhat. Nem jelent igazán védelmet az sem, ha a kritikus időszakban otthon maradunk, hiszen a kórokozók a lakás melegében is utolérhetnek. Fontos, hogy ne kezeljük félvállról az első tüneteket, és igenis csináljunk nagy problémát egy kis megfázásból.
-
2020.02.14
Bionikus szív a mesterséges szívbillentyűk tesztelésére
Bionikus szívet fejlesztettek ki kardiológiai eszközök, többek között mesterséges szívbillentyűk tesztelésére a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutató.
-
2020.02.12
Szabálytalan szívritmus vagy pitvarfibrilláció
Manapság a szív- és érrendszeri megbetegedések számítanak a globális elhalálozás legfőbb okának, évente több mint 17 millió ember halálát okozva. Kialakulásukat tekintve közel 300 kockázati tényező játszik szerepet, mint például a magas vérnyomás, egészségtelen táplálkozás, cukorbetegség, túlsúly, túlzott alkoholfogyasztás, mozgásszegény életmód, örökletes betegségek, életkor, élet- és munkakörülmények vagy stressz. Fontos megjegyezni, hogy a szív- és érrendszeri betegségek gyakran tünetmentesek egészen addig, amíg váratlanul bekövetkezik egy súlyos következményekkel járó esemény. Ezért is szokták „néma gyilkosnak” nevezni.