-
2020.11.30
Erősítse immunrendszerét citrusos gyümölcsökkel!
Ősszel kicsit fokozottabban ügyelnünk kell az immunrendszerünk megerősítésére, hiszen ezekben a hónapokban már egyre rövidebb ideig süt a nap, kevesebb napfény éri a bőrünket, pedig a napsugarak hatására termelődik a D-vitamin a szervezetünkben, ami segítséget nyújt az immunrendszer védelmében és az immunfunkciók fokozásában.
-
2020.11.30
Kutatónők díjat nyertek
A stroke hatékonyabb kezeléséért folytatott kutatásaiért Bagoly Zsuzsa, valamint a ritka vesebetegségek felismerését és kezelését elősegítő tudományos munkájáért Csuka Dorottya kapta az idei L'Oréal-Unesco díjat.
-
2020.11.26
A vashiány élettani hatásai
A szervezet vashiányából adódó káros élettani hatásaira hívja fel a figyelmet a vashiány napja (november 26.) kezdeményezés.
-
2020.11.26
A hiperbár oxigénterápia visszafordíthatja az öregedést
A hiperbár oxigénterápia (HBOT) egészséges idősödő felnőtteknél megállíthatja a vérsejtek öregedését, és megfordíthatja az öregedés folyamatát a Tel-Aviv-i Egyetem (TAU) és az izraeli Samír kórház közös kutatása szerint.
-
2020.11.25
A második hullám nem a végső
A koronavírus-járvány Európát jelenleg sújtó második hulláma nem a végső, és a tél végéig, valamint a jövő tavasz folyamán egymást követő, több hullámra kell számítani - jelezte a francia kormány mellett működő tudományos tanács.
-
2020.11.23
Vírus: öt napig a legfertőzőbb a beteg
Egy új, nagy léptékű tanulmány szerint az új típusú koronavírus okozta Covid-19 tüneteink jelentkezésekor, majd az ezt követő öt napban a legvalószínűbb fertőzés továbbadása - számolt be róla a BBC hírportálja.
-
2020.11.20
A jól karbantartott betegséggel csökkenthető a kockázat
A fertőzöttségi adatok egy kicsit kedvezőbbnek tűnnek a lakosság fegyelmezettségének köszönhetően, de ebből következtetést még nem lehet levonni, a korlátozó intézkedések eredményei a bevezetésük után két héttel láthatók - közölte az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs pénteki online sajtótájékoztatóján. Kiemelte, a jól karban tartott és kontrollált krónikus betegséggel a kockázatok csökkenthetők.
-
2020.11.19
Így vigyázzon szeme egészségére!
Gyakori szem- és fejfájás, a szemben érzett szúró-égő, fáradt érzés vagy szemgyulladás esetén a koronavírus járványra tekintettel sem érdemes halogatni a szakorvosi vizitet, ugyanis a kellemetlenségeket akár rejtett kancsalság, zöldhályog vagy szemszárazság is okozhatja. Ezekkel a panaszokkal érkeznek leggyakrabban a páciensek a szemészorvoshoz kivizsgálásra, amit egy új berendezésnek köszönhetően most még higiénikusabban és a fertőződés szempontjából biztonságosabban lehet elvégezni.
-
2020.11.19
A korpásodás bosszantó dolog
(Fizetett hirdetés) A fejbőr viszket, ég, sőt, még fájdalmas is lehet, nem utolsó sorban pedig látványos hóesést produkál a fekete blúzon, ingen, zakón. A korpa lehet száraz, apró szemű, nagy pikkelyekben hámló, zsíros és száraz, sárgás vagy fehér, függően attól, mi áll a háttérben. A leggyakoribb okok a gombák, illetve baktériumok jelenléte, de bizonyos betegségek, mint a pikkelysömör, az ekcéma, illetve a szeborreás dermatitisz szintén okozhat korpásodást.
-
2020.11.18
Korlátoz a szemüveg, irritál a kontaktlencse!
(Fizetett hirdetés) Mi tart vissza a műtéttől? Milyen tévhitek vannak a köztudatban?