Gyerektükör

Előző Következő

A férfiak esetében az egyik leginkább emlegetett hormon a tesztoszteron. Kapunk tőle jót, és kevésbé jót is, de tény, hogy ha nincs elég tesztoszteron ...

  • 2022.03.02 Az állatok védelmével is tehetünk a lelki egyensúlyért

    A felelős állattartásra nevelésre, az állatvédők áldozatos munkájára hívja fel a figyelmet a Mancs a szívre ifjúsági centrum Alapítvány, amely 2020 nyarán került bejegyzésre. Az alapítvány célja egy olyan ifjúsági centrum megnyitása, ahol gyerekeknek/fiataloknak állat-asszisztált foglalkozásokkal segítik a tanulásban, a lelki kiegyensúlyozottság elérését.

  • 2022.03.01 Terhesség alatt sokkal többet kínoznak a gázok

    Szinte minden terhes nő találkozik a várandósság úgynevezett „kellemetlen” tüneteivel, ezek között is a bélgázokkal. Igen, ez az az időszak, amikor a férj kénytelen szembesülni azzal, hogy bizony a felesége is pukizik. Méghozzá igen sokat. Az okokról és a kikerülési lehetőségekről dr. Angyal Géza szülész – nőgyógyász főorvos beszélt.

  • 2022.03.01 Artikulációs zavarban szenvedőket segítenek

    Betegség vagy akár baleset következtében kialakuló artikulációs zavarban, dysarthriában szenvedőket segítő megoldást fejlesztenek a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.

  • 2022.02.23 Tavasz elejére sok gyermek D-vitamin hiányossá válik

    A tavasz beköszöntével végre kiszabadulhatunk a lakásból, gyerekek és felnőttek egyaránt. Persze, csakis akkor, ha a kisebbek nem nagyon fáradtak, levertek, esetleg már megint betegek. Ezekre a tünetekre nem árt odafigyelni, mivel D-vitamin hiányt is jelezhetnek, amit nem szabad félvállról venni! A témában dr. Tar Attila a Budai Endokrinközpont gyermek endokrinológusa van a segítségünkre.

  • 2022.02.18 Nem betegség, hanem állapot a Down-szindróma!

    Ez az egyik leggyakoribb vele született rendellenesség, minden 600. gyermek ezzel a kromoszómahibával jön a világra. Évente 90 ezer gyermek születik hazánkban, közülük hozzávetőlegesen 150 Down-szindrómás.

  • 2022.02.17 Sokszervi gyulladáson átesett gyerekeket várnak

    Március 2-ától lehet jelentkezni a koronavírus-fertőzéshez köthető sokszervi gyulladáson (PIMS) átesett gyerekek felülvizsgálatára a Semmelweis Egyetem két gyermekklinikájának online felületén itt és itt. Az országban kizárólag a Semmelweisen érhető el a betegség hosszútávú hatásait vizsgáló szakambulancia, ahova lakhelytől függetlenül várják az összes, korábban PIMS-en átesett gyereket.

  • 2022.02.16 Mit értünk meddőség alatt?

    Sajnos egyre több pár kénytelen szembesülni a ténnyel, hogy a meddőség az ő életüket és párkapcsolatukat is megnehezíti. De azt kevesen tudják, hogy mikortól is lehet meddőségről beszélni, és meddig érdemes próbálkozni azzal, hogy természetes úton összejöjjön a baba. A témában dr. Angyal Géza szülész - nőgyógyász főorvos van a ratkotunde.hu segítségére.

  • 2022.02.08 A krónikus betegségek megelőzése gyermekkorban

    A gyermekek a genetikai tényezők és környezeti hatások mellett a rögzült családi szokások miatt is fokozottan veszélyeztetté válhatnak bizonyos szív-érrendszeri, illetve cukoranyagcsere betegségekre. Ezek már nagyon fiatal korban kifejthetik hatásukat, éppen ezért a krónikus betegségek megelőzése gyakorlatilag már gyermekkorban kezdődik, és hatékonyságában meghatározó a szülők szerepe. Az esetleges problémák időben történő felismeréséről, kiszűréséről és a szükséges teendők fontosságáról Dr. Almássy Zsuzsannával, a Czeizel Intézet diabetológus szakorvosával beszélgettünk.

  • 2022.02.07 Győzzük le a megfázást és az allergiát!

    A megfázás tünetei nagyon hasonlóak lehetnek a szezonális allergiáéhoz, de mivel mindkettő más kezelést igényel, fontos, hogy tudjuk, melyikkel állunk szemben. Sal Péter gyermekorvos, homeopata orvos elmondja, hogyan különböztethetjük meg a kettőt, és néhány természetes praktikát is ajánl immunerősítésre ebben a lelkileg megterhelő időszakban.

  • 2022.02.03 Kismamaként oltatni vagy nem oltatni?

    Az immár több mint két éve húzódó, szinte napról napra változó vírushelyzetben kismamaként még nagyobb kihívás eligazodni, válaszokat találni, az oltást, a lehetséges szövődményeket, gyermekünk védettségét és az érvényben lévő egészségügyi ajánlást illetően. Mikor, milyen vakcinával, hány dózis az ideális, és valós védettséget ad-e a legújabb variánsok ellen? Dr. Tidrenczel Zsolttal, a Czeizel Intézet genetikus orvosigazgatójával beszélgettünk.