Férfitükör

Előző Következő
Túlsúlyos és nem alszik jól?

A túlsúly, az elhízás és az alvászavarok bizonyos típusai összefügghetnek és ezek az összefüggések ráadásul két irányúak. Erről az összetett ...

  • 2024.01.04 Mit tehetünk a hidegben a felfázás ellen?

    Akik már szenvedtek a fájdalmas felfázástól, a téli hideg időjárásban tarthatnak attól, hogy kiújul a betegségük. Dr. Rákász István urológus szerint valóban van összefüggés az időjárás és az úgynevezett felfázás közt, bár valójában nem a fázás miatt alakul ki a hólyaghurut. Íme, a legfontosabb orvosi tanácsok a felfázás megelőzése érdekében.

  • 2024.01.03 Zöldségekkel csökkenthető a szívbetegségek rizikója?

    Bizonyos zöldségek csökkenthetik az érelmeszesedés és ezzel összefüggésben a szív-érrendszeri betegségek kockázatát. Dr. Sztancsik Ilona, a Budai Kardioközpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta szerint sosem késő egészségesebb szokásokat kialakítani és időben kell meggyőződni az érelmeszesedés mértékéről is.

  • 2024.01.02 Melyek a leggyakoribb reumatológiai panaszok?

    Reumatológus szakorvoshoz javasolt fordulni heveny ízületi gyulladások, ízületi, ín-és izomfájdalmak, gerincfájdalmak (nyak, hát, derék), karba, vállba vagy az alsó végtagba kisugárzó fájdalmak esetén.

  • 2024.01.02 Étvágytalanság, émelygés, hányás?

    A személyre szabott, modern onkológiai terápiák sokkal hatékonyabbak lehetnek a korábbiaknál, de lehetnek olyan mellékhatásaik, amelyek rontják a betegek életminőségét. Az egyik jellemző mellékhatás az étvágytalanság, esetleg az émelygés és a hányás. Ezek ellen azonban sokat lehet tenni, akár magával az étkezéssel is. A témáról dr. Pádi Éva, a FájdalomKözpont belgyógyásza, klinikai onkológus, palliatív orvos beszélt.

  • 2024.01.02 A bélrendszer különleges alakulata

    Bélrendszerünknek az emésztésen túl rendkívül összetett feladata van. Biztosítania kell az ételek és italok révén a szervezetbe kerülő idegen, káros anyagokkal és kórokozókkal szembeni védelmet, de hatással van az anyagcsere-folyamatokra és az agyműködésre is. Minderről a bél saját idegi, hormonális, immunrendszere és a bélflóra gondoskodik – tudtuk meg Dr. Pászthory Erzsébet gasztroenterológus, belgyógyász, háziorvos szakorvostól, az Allergiaközpont orvosától, akivel erről a különleges védelmi rendszerről beszélgettünk.

  • 2024.01.01 Miért hasznos a vérkép elemzése?

    A vér laboratóriumi elemzése az egyik legrégibb, ugyanakkor a mai napig az egyik legjobb diagnosztikai eljárás. Az egészségünk megőrzése miatt is érdemes évente legalább egyszer laboratóriumi vérvizsgálatot kérni, hiszen a vér összetevőinek esetleges eltéréseiből számos elváltozásra, betegségre még az előtt következtetni lehet, hogy tünetet okozna – hívja fel a figyelmet dr. Fehér Ágnes, a Trombózis és Hematológiai Központ belgyógyásza, hematológusa.

  • 2023.12.29 5 tipp a tökéletes mellékhelyiséghez

    Életünk során több mint 1 éves töltünk a fürdőszobában, ezért érdemes olyan helyiséggé alakítani, ami nemcsak funkcionális, de stílusos is. Mutatjuk, hogyan teheted egyedivé ezt a teret!

  • 2023.12.25 Fejfájás, okok és kezelési lehetőségek

    Kinek ne fájt volna még a feje? Sokan nem is tudják, hogy mitől fáj a fejük, és azt tekintve is tanácstalanok, hogy mit tehetnek azért, hogy minél hamarabb megszűnjön a panasz.

  • 2023.12.24 Vérnyomáscsökkentők, szívgyógyszerek és alkohol

    Azokban, akik vérnyomáscsökkentőt és/vagy más szívgyógyszert szednek, felmerülhet a kérdés, szabad-e ezek mellett alkoholt fogyasztani, illetve, milyen kockázatokkal járhat az alkoholfogyasztás. Dr. Kapocsi Judit PhD, a KardioKözpont magasvérnyomás és érkockázat specialistája arra hívta fel a figyelmet, hogy nem minden esetben szükséges az alkohol kiiktatása, de bizonyos gyógyszerekkel különösen körültekintőnek kell lenni, és minden esetben érdemes erről orvossal, gyógyszerésszel egyeztetni.

  • 2023.12.22 Sokan degeszre eszik és túlisszák magukat

    A karácsony és a szilveszter a mértéktelen evések időszaka is. Az emberek a zord hideg miatt keveset mozognak, és sokat esznek. A problémát már csak tetézi az, hogy többen sokat is isznak – alkoholos italokat. Mi a teendő, ha már tele a gyomor, alig emészt az epe, alkohollal terhelt a máj, borgőzös az agy?