A mustár 6 gyógyító hatása

A mustár 6 gyógyító hatása

Azt már hosszú ideje tudományosan is bizonyították, hogy a mustár a nyálkahártyát kiválóan oldja, a tavaszi megfázásos időszak idején pedig nagy segítség lehet. Ez a fűszer azonban sokkal sokoldalúbb, mint gondolnák! Olyan különféle vegyületeket tartalmaz ugyanis, amely gyógyító tulajdonságokkal koronázza meg.

1. Megfázás enyhítése

Hagyományos, orrdugulás elleni gyógymódként alkalmazhatjuk, ha néhány evőkanálnyi mustármagot összezúzunk egy pohár liszt hozzáadásával és megfelelő mennyiségű vízzel pedig masszát keverünk belőle. Ezt az orvosságot a mellkasra kenve alkalmazzuk 15 percig. Ennek köszönhetően javul a vérkeringés, és az eldugult orrjáratok szabaddá válnak. A mustáros krém felhelyezése előtt kenjünk vastag vazelin réteget a bőrre, hogy elkerüljük az esetleges bőrirritációt. Használat után alaposan mossunk kezet. Az eldugult légutaktól úgy is megszabadulhatunk, ha kevés mustármagos lábáztató vizet készítünk.

2. Vérkeringés javítása a testben

A mustár a bőrön enyhe irritációt okoz, ami serkenti a helyi vérellátásokat, meleg, bizsergő érzést idéz elő, ezért tökéletes csodaszer az ujjak időnkénti elfehéredésével és fájdalmával járó keringési zavarok esetén. Keverjünk össze 10 dkg őrölt mustármagot forró, de nem forrásban lévő vízzel, amíg sűrű krémet nem kapunk. Kanállal tegyünk gézdarabra belőle, és helyezzünk fel kötést, ami 1 percnél ne maradjon a felületen. Ha kipirulna a bőr olívaolajjal vagy vazelinnel enyhíthetjük a bőrpírt.

A mustár 6 gyógyító hatása

3. Étvágytalanság ellen

Az ételbe kevert mustár serkenti a nyál és emésztőnedvek működését, így fokozható az étvágy. Sok ember szenved ugyanis étvágytalanságban és az ezzel járó megbetegedésekben

4. Lábgombásodás ellen

Mustármagos vagy mustárporos lábfürdő által megszabadulhatunk a kellemetlen lábgombától olcsón, természetes módon

5. Hátfájás, ízületi fájdalom

Vérpezsdítő hatása révén kiüríti az idegsejtekből a P-anyagot, ami az a vegyület, amely a fájdalomjeleket továbbítja az agyba. Készíthetünk mustáros tapaszt (lásd. fent) vagy főzetet. Ez utóbbihoz öntsünk egy pohár forrásban lévő vizet 1 teáskanálnyi őrölt mustármagra, hagyjuk 5 percig állni, majd áztassunk bele egy rongyot. Ezzel borogassuk a beteg felületet.

6. Fejfájás, láz enyhítése

A mustármagos lábfürdő serkenti a lábfej keringését, és mivel a lábban, pontosabban a talpban sokféle idegvégződés található, így nem csak a végtagokra vannak jótékony hatással, hanem az egész testre. Segít levinni a lázat, csillapítani a fejfájást.

Kapcsolódó írások
Kérdezzen szakértőnktől
Kapcsolódó gyógynövények
Kapcsolódó betegségek