Férfitükör

Előző Következő
Már a fogászatban is hódít az AI

A mesterséges intelligencia a mosolytervezésben is utat tört magának, és egy olyan forradalmi technológiát alkalmaz, amivel a tervezés nem csak ...

  • 2024.03.06 A leggyakoribb tévhitek a füstmentes technológiákkal kapcsolatban

    Gyorsan változó világunkban a tények és a fikció megkülönböztetése a legkevésbé sem egyszerű feladat. Temérdek információval árasztanak el bennünket, amelyek leginkább csak összezavarnak és kétségeket ébresztenek bennünk az élet számos területén. Az egyik ilyen például a dohányzás és az úgynevezett füstmentes technológiák világa.

  • 2024.03.04 Mit tegyünk, ha kullancs van a bőrben?

    Ha kullancs van a bőrben, nincs idő késlekedésre, azt azonnal el kell távolítani. Az sem baj, ha a „feje” beleszakad a bőrbe.

  • 2024.03.04 Erre használhatod az iPhone Egészség appját (x)

    Az iPhone Egészség alkalmazása számos funkciót kínál, amelyek segítenek egészségi állapotunk felmérésében. Az alábbiakban néhányat megmutatunk ebből, amelyekkel megfigyelhetjük alvásunkat, látni fogjuk, mennyit mozgunk egy nap, vagy éppen a női ciklust követhetjük nyomon.

  • 2024.02.28 Mindenkinek 120/80 az ideális vérnyomás?

    Aki szembesül a magasvérnyomás betegség diagnózisával, annyit biztosan hallott már, hogy a 120/80 Hgmm számít optimális vérnyomásnak. De vajon minden érték, ami ennél némileg magasabb, az elfogadhatatlan? Mitől függ, kinél mennyi a célérték? Dr. Petróczy Natália, a KardioKözpont belgyógyásza, magas vérnyomás specialista válaszolt a legfontosabb kérdésekre.

  • 2024.02.22 Így diagnosztizálható a szívelégtelenség

    A szívelégtelenség eleinte csak olyan általános tüneteket produkál, mint a kimerültség, a köhögés, a csökkenő terhelhetőség. Azonban már ezekkel a panaszokkal is fontos orvoshoz fordulni, mert megfelelő kezeléssel és életmóddal a folyamat jelentősen lassítható. Dr. Vaskó Péter, a KardioKözpont kardiológusa a kivizsgálás lehetőségeiről és jelentőségéről beszélt.

  • 2024.02.21 Gyakori kérdések a hepatitisz C-ről

    A hepatitisz, vagyis a májgyulladás leggyakrabban vírusfertőzés vagy alkoholbetegség miatt alakul ki, bár mérgező anyagok, drogok következtében és bizonyos állapotok, például autoimmun betegségek miatt is megjelenhet. Öt fő típusa közül a B és a C a leggyakoribb. Dr. Németh Alíz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus szerint számos félreértés és kérdés merül fel a hepatitisz C kapcsán, amelyeket érdemes tisztázni.

  • 2024.02.19 7 gyakori tévhit a magas vérnyomásról

    A magas vérnyomás olyan elterjedt betegség, hogy alig van ma család, ahol lenne valakinek magas vérnyomása – kezelt vagy kezeletlen. A WHO becslése szerint világszerte több, mint 1,1 milliárd ember számít magasvérnyomás betegnek, mégis még mindig sok tévhit kering a köztudatban. Ezeket tisztázta dr. Jenei Zsigmond Máté, a KardioKözpont kardiológusa.

  • 2024.02.16 A férfias (ál)szemérem nem segít

    Saját felelősségünk, hogy a „velünk úgysem történhet meg” közhelyet hangoztatva figyelmen kívül hagyjuk-e az egyes betegségek előfordulási arányára vonatkozó statisztikákat, vagy a megelőzésre összpontosítunk. A prosztatarák megjelenésének gyakoriságára vonatkozó adatok ez utóbbi fontosságára figyelmeztetik, kiemelten a 40 éven felüli férfiakat.

  • 2024.02.15 Betegségek, tünetek: bélfertőzések

    A bélhurut (orvosi nevén enteritis) a vékonybelet érintő bélfertőzések összefoglaló neve. Egyes esetekben a gyulladás érintheti a gyomrot (gastritis) vagy a vastagbelet is (colitis).

  • 2024.02.14 Miért nem hagyja aludni a nyugtalan lába?

    Sokak életét megkeseríti a nyugtalan láb szindróma, amely éjszaka okoz furcsa, rendkívül zavaró tüneteket. Bizsergés, viszketés, égő érzés? A probléma szerteágazó panaszokat okozhat, és bár ismertek a rizikófaktorai, bizonyos esetekben nem pontosan meghatározható a kiváltó oka. Dr. Vida Zsuzsanna, a JóAlvás Központ vezető neurológusa, az alváslabor szomnológusa (alvás-szakértő) beszélt arról, mit lehet tenni az pihentető alvás visszaállításáért.