Aktuális

Egy nehezen felismerhető tüdőbetegség
Az IPF megközelítőleg 3 millió embert érint a világon, Magyarországon ez a szám 500 és 1000 közé tehető. A becsült hazai betegszám azért ...

A D-vitamin hiány veszélyes
A D-vitamin az egyik legősibb hormonnak az előanyaga, ezért hiány esetén ez a hormon hiányzik. Kiürülésével az immunrendszer egyensúlya borul ...
-
2018.04.17
Fogyókúra könnyedén cukorbetegeknek
A cukorbetegség rizikófaktora és következménye is lehet a túlsúly, melytől a vércukor értékek helyreállításához a betegnek meg kell próbálni megszabadulnia. Azonban sokan komoly akadályokba ütköznek a fogyást illetően, és szomorúan konstatálják, hogy a súlycsökkenés elmarad.
-
2018.04.14
Vegye komolyan az emésztőrendszerét!
Sorozatunk első részében bemutattuk az emésztőszervrendszer működését, a másodikban pedig az enyhébb, egy-két nap alatt gyógyuló problémákat vettük sorra. Ezúttal a leggyakoribb súlyos emésztőszervrendszeri betegségekre szeretnénk felhívni a figyelmet dr. Bende János gasztroenterológus segítségével.
-
2018.04.14
Ébredjen, itt a tavasz!
Ahogy beköszönt a várva várt tavasz, testünk is ébredezni kezd. A megnövekedett energiaigényre azonban nincs felkészülve a szervezet, ezért érdemes odafigyelni az apróságokra, hogy erőtől telve vághassunk bele a meleg hónapokba.
-
2018.04.14
Jönnek a pollenek!
Lassan véget ér a tél, érkezik a tavasz az összes virágzó fűvel, fával együtt. Az allergiával kapcsolatos leggyakoribb tévhiteknek jártunk utána.
-
2018.04.14
Játszanak velünk a frontok!
Frontok jönnek, frontok mennek. Ez pedig nem csupán egyszerű szófordulat, hanem valós megállapítás, a szélsőséges időjárási körülmények megviselik az embert – kit így, kit úgy.
-
2018.04.13
6 tévhit az akupunktúráról
A közel 3000 éve alkalmazott akupunktúra olyan módszer, amelynek hatékonyságát számtalan klinikai vizsgálat igazolta, mégis néhány tévhit él vele kapcsolatban. Dr. Arnold Dénes Arnold MSc, a Budai Fájdalomközpont sebésze, fájdalomspecialista, akupunktőr ezeket igyekszik eloszlatni.
-
2018.04.11
A megtisztulás ideje
A tavaszi megtisztulás jegyében, főként a húsvéti trakta előtt sokunk fejében megfordul egy tisztítókúra gondolata. A könnyebben emészthető ételek, a rostban gazdag nyers zöldségek és gyümölcsök fogyasztása járhat egészségügyi előnyökkel, de mindenképpen érdemes orvosi kontroll mellett végezni.
-
2018.04.11
Hogyan csökkenthetjük a nyugalmi pulzust?
A nyugalmi pulzust legoptimálisabban reggel, még az ágyban mérhetjük, hiszen ekkor valószínűleg kipihent állapotban vagyunk. Leginkább a nyaknál és a csuklónál érdemes kitapogatni a szívverést, ahol vékony a bőr. Ha már kitapintottuk a pulzust, nézzünk egy másodpercmutatós órát, és számoljuk a szívveréseket pontosan egy percig. Az is megfelel, ha csak 30 másodpercig számolunk és ezt az értéket szorozzuk meg kettővel.
-
2018.04.10
Érszűkület: elég az amputációkból!
Az érszűkület, más néven perifériás verőérbetegség Magyarországon körülbelül 400.000 embert érint. A téma és a problémakör az elmúlt időszakban a médiában is többször reflektorfénybe került, például a magyarországi végtag amputációk kimutatottan magas száma okán.
-
2018.04.07
A krónikus hörghurut COPD tünete is lehet
Az akut bronchitisz okozhat enyhe hőemelkedést, de legjellemzőbb tünete a produktív köhögés. A betegek fáradtságról panaszkodnak, légszomj, mellkasi szorító érzés jelentkezhet, ritkán légzésnél sípoló hang hallható.