Aktuális

Egy nehezen felismerhető tüdőbetegség
Az IPF megközelítőleg 3 millió embert érint a világon, Magyarországon ez a szám 500 és 1000 közé tehető. A becsült hazai betegszám azért ...

A D-vitamin hiány veszélyes
A D-vitamin az egyik legősibb hormonnak az előanyaga, ezért hiány esetén ez a hormon hiányzik. Kiürülésével az immunrendszer egyensúlya borul ...
-
2020.02.03
Összefüggés a biológiai óra zavara és a diabétesz között
Bizonyították az összefüggést a hasnyálmirigy sejtjeiben lévő biológiai óra zavara és a 2-es típusú diabétesz között svájci tudósok - írta a eurekalert.org.
-
2019.10.01
Orvosok vezetnek körbe a Szent Imre kórházban
Október 8-án rendhagyó módon megnyitja kapuit minden 14 év feletti előtt a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház.
-
2019.09.18
Soha többé nátha és megfázás?
Amerikai tudósok úgy vélik, megtalálták a nátha és megfázás neveken ismert betegség ellenszerét, sőt a mögöttük álló vírusnak a rokonait is képesek megállítani, amelyek súlyosabb tüneteket, akár bénulást is képesek okozni - írja az index.hu.
-
2019.09.17
Ez a betegség csap le ránk az ősszel
A hosszú, meleg nyár után beköszöntött az ősz. A változás nem csak az időjárásban mutatkozik meg: sok embert igen érzékenyen érint. Ebben az időszakban nem ritka, hogy stresszesebbé, frusztráltabbá válunk, ez sokaknál az őszi depresszió előjele. A Hello Vidék! A CounrtyLiving nyomán összeszedte, hogy mivel enyhíthetjük a tüneteket.
-
2018.05.05
Az asztma első jele az éjszakai köhögés?
Az asztmát sokan csak az asztmás rohammal azonosítják: a beteg hirtelen befullad, nem kap levegőt, zihál, inhaláló készülékre van szüksége, amitől jobban lesz. Ez azonban csak a jéghegy csúcsa, az asztmának ennél sokkal több arca van, változatos tünetei miatt pedig gyakran valóban csak későn, a valódi asztmás roham bekövetkezésekor kerül diagnosztizálásra.
-
2018.05.05
Az éjszakai vizelés lehetséges okozói
A magas vérnyomás és a vesekárosodás összefüggései kétirányúak és előfordulhat, hogy éjszaka jelentkező gyakori vizelési inger hívja fel a kapcsolatra a figyelmet. A magas vérnyomás ugyanis vesekárosodást is okozhat, márpedig mivel a vese fontos feladata a kiválasztás, a salakanyagok kiszűrése, így ez a funkció is komolyan sérülhet. Ami pedig igazán veszélyes ebben az ördögi körben az az, hogy a vesekárosodás tovább emeli a vérnyomást, ami pedig növeli a szívbetegség és a stroke rizikóját.
-
2018.05.03
Gyakran hipózik?
Hipoglikémiának azt az állapotot nevezzük, amikor a vércukor szintje 4,0 mmol/l alá csökken. Tünetei közt leginkább izzadás, remegés, gyengeség, nyugtalanság, éhségérzet, koncentrációs zavar jelentkezik, és ha az illető rövid időn belül nem rendezi a vércukor szintjét, úgy a folyamat súlyosbodhat, és tudatzavar, ájulás, görcsös tünetek is felléphetnek. Elsősorban az inzulinnal kezelt betegeknél jelentkezik ilyen állapot, ám előfordulhat más gyógyszerrel kezelt cukorbetegeknél is.
-
2018.05.03
Fruktóz felszívódási zavar is okozhat puffadást
A friss gyümölcsök fogyasztása a kiegyensúlyozott táplálkozás része, hiszen nemcsak rengeteg vitamint és ásványi anyagot, de sok rostot is tartalmaznak, így a gyomor- és bélrendszer egészséges működéséhez is hozzájárulnak. Kedvező tulajdonságaik ellenére, fruktóz intolerancia esetén fogyasztásuk csak mértékkel javasolt.
-
2018.05.03
Milyen betegségek okozhatnak másodlagos fejfájást?
Az elsődleges vagy önálló fejfájás azt jelenti, hogy nem áll más, fejfájást okozó betegség a hátterében. A „másodlagos” kifejezés pedig arra utal, hogy a fejfájás csupán tünete egy alapbetegségnek, vagyis a problémának számos eredője lehet.
-
2018.05.03
Fókuszban az asztma
Az asztmában szenvedők gyakran számolnak be az időjárási változásokkal összefüggésben tüneteik rosszabbodásáról – magyarázza. A hideg levegő, a szeles időjárás, vagy a túlzottan párás levegő egyaránt kedvezőtlen hatással lehet az alapbetegségre, de a nyári hónapokban is súlyosbodhat az asztma.