A vesekő nagy ellensége: tőzegáfonya

A vesekő nagy ellensége: tőzegáfonya

Akkor beszélünk vesekőről, amikor lerakódások alakulnak ki a vesében. Ilyenkor oldhatatlan sók és ásványi anyagok – például kalcium vagy oxalát – rakódnak le és képtelenek kiürülni. A vesekő lehet olyan pici, hogy észre sem vesszük, de nagyobbra is nőhet, amikor óriási fájdalmat képes okozni és sok esetben csak a gyors műtét nyújthat hathatós segítséget.

Léteznek akkora méretű vesekövek, amelyek mindenféle gond nélkül, zavartalanul át tudnak haladni a húgyutakon, azaz a vizelettel kiürülnek a szervezetből, így fájdalmat és további kellemetlenséget sem okoznak.

Gyógynövények közül az egyik legmegbízhatóbb a tőzegáfonya, ha húgyúti vagy veseproblémáról van szó. A tőzegáfonya tele van értékes fitonutriensekkel, amelyek megakadályozzák, hogy a káros mikroorganizmusok tapadjanak a húgycső nyálkahártyájához és betegségeket okozzanak. Azt is meg tudják akadályozni, hogy a vesekőképződést okozó kristályok a vese sejtjeihez kötődjenek és ott lerakódjanak.

A vesekő nagy ellensége: tőzegáfonya

A tőzegáfonya a vizelet kémiai összetételére is pozitívan hat és elősegíti a kalcium kiválasztódását, ami azért nagyon lényeges, mert így nem képződik olyan kristály, illetve kő, ami veseproblémát, konkrétan vesekövet okozhat. Tőzegáfonyát teaként és étrend-kiegészítőként is fogyaszthatjuk, de a szervezet számára a legjobb megoldás a tőzegáfonyalé, amely magas koncentrációban tartalmazza azokat az értékes tápanyagokat, amelyek valóban hathatós segítséget nyújthatnak.

Mit tehetünk még a vesekő megelőzése érdekében? A rendszeres folyadékfogyasztás elengedhetetlen. Legjobb a tisztított víz, de a citrusos italok citráttartalma is hozzájárul a vesekőképződés megelőzéséhez, és persze a fentebb említett áfonyalé rendszeres fogyasztásával is megakadályozhatjuk a vesekő kialakulását.

Mit tehetünk még, hogy elkerüljük a vesekőképződést? Érdemes jobban odafigyelni az étrendünkre. Ha túl sok nátriumot viszünk be a táplálkozással a szervezetünkben, akkor is fokozódhat a vesekő kialakulásának kockázata, mivel megemelkedik a kalciumszint. A magas állati eredetű étrend csökkenti a vizelet pH-értékét, ami növeli a húgysavszintet, ez pedig fokozza a vesekő kialakulásának kockázatát.

Forrás: Gyógyszernélkül

Kapcsolódó írások
Kérdezzen szakértőnktől
Kapcsolódó gyógynövények
Kapcsolódó betegségek