100 elképesztő dolog: Mindent a szívről és szupererőről
10 cikkből álló sorozatunkban megtudhatsz néhány érdekességet, többek között mi történik az aggyal pubertás idején, mi befolyásolja a súlyt a bevitt kalóriákon kívül, a nők hogy állnak a csokihoz és szexhez, mi lassítja az anyagcserét, mire jó a bölcsességfog, milyen sűrűn kell futócipőt cserélni. Íme a harmadik rész.

Szupererőd van!
Akár hiszed, akár nem, mindenkiben van egy kis Clark Kent valahol.
1. Szuperszonikus hallás: Az echolokáció (tájékozódás visszavert hang segítségével) egy módja, hogy a látássérültek tájékozódjanak. A rejtett szenzoros szuperképességre jó példa Daniel Kish, egy hegyi bringás, aki egész életében teljesen vak volt. Jobban és gyorsabban kerékpározik, mint a legtöbb látó ember. A hangokat felhasználva mentálisan lefest egy képet a körülötte lévő világról, így ki tudja kerülni a fákat, sziklákat.
2. Szuper memória: Az agyad technikailag képes tárolni minden egyes dolgot, amit valaha láttál, hallottál, vagy tapasztaltál.
3. Szuper fájdalomküszöb: A sokk és trauma pillanatában az agy, mint egy kapcsoló átfordítja a fájdalmat. Példa erre Amy Racina, aki leesett egy szikláról, hat emelettel lejjebb landolt, eltörte a térdét, és a csípőjét. Nem érzett nagy fájdalmat, annak ellenére, hogy a törött csontja átszúrta a bőrét. Addig kúszott, amíg nem talált segítséget. Csak akkor tért vissza a fájdalma, amikor biztonságban volt a mentőhelikopteren.
4. Az idő manipulációja: Hogy milyen gyorsan telik számodra az idő, az szó szerint a te a fejedben dől el. Szakértők azt mondják, azért van így, mert az agy két módon éli meg a világot, racionálisan és tapasztalati úton.
Forrás: Robert Phipps testbeszéd szakértő
Kapcsolódó írások


Kérdezzen szakértőnktől


Kapcsolódó gyógynövények


Kapcsolódó betegségek

