
A budapesti Semmelweis Egyetemen folytatott tanulmányaim alatt több külföldi tanulmányúton vettem részt, egy évet pedig Párizsban tanultam. Ezután egy magánrendelőben kezdtem el tanulni a klinikán kívüli kezelést. A diplomám megszerzését követően pedig már teljesen kivettem a részem a betegellátásból: a magyar pácienseken túl a főként Budapesten élő angol és francia betegeket kezdtem kezelni.
Szakképzésemet a Szent János Kórház Szájsebészetén töltöm jelenleg. Szakorvosjelöltként az ügyeleti, fekvő-, és járóbetegek szájsebészeti ellátásában veszek részt. Emellett magánrendelőben a külföldi és magyar gyermekek és felnőttek teljeskörű fogászati ellátását végzem.
Elérhetőségei:
Telefonszám: +3670-311-5522
E-mail: dr.molnar.g.j.(at)gmail(dot)com
Kérdezzen szakértőnktől
-
Rita 2021-11-22 16:09:05Gyökérkezelés reális ár
Tisztelt Doktor Úr!
Elég nehéz helyzetbe kerültem. Egy lyukas fogammal elmentem egy szimpatikus, magán fogorvoshoz. Arra számítottam, hogy max 1-2 alkalom alatt meg tudjuk oldani a problémát. Kiderült, hogy gyökérkezelesre lesz szükség meg túl mély a szuvasodás. Rendben, semmi gond. Nagyjából mindenkinek a környezetemben az volt a tapasztalata, hogy ilyen max 2-3 alkalom alatt kezelni lehet a dolgot, volt rá kb. 40-50 ezer forint felretett pénzem. A doktornő honlapja szerinti árlista alapján simán ennyiből ki kellett volna jönnie a procedúrának.
Most jelenleg ott tartok, hogy harmadjára megyek és még mindig csak az ideiglenes tömést cseréljük, kb 5-7 alkalom lesz, mire végzünk. Eddig 65 000 forintot hagytam ott, az ideiglenes tömés csere pedig alkalmanként 20 ezer lesz... Az elmondása szerint nem egy ilyen alkalomra szükség van.. Számomra ez teljesen nonszensz, a fél havi fizetésem erre az egy lenti örlőfogra költöm. Tudom, hogy sok körülményen múlik, hogy mennyibe kerül egy ilyen beavatkozás, de nem tudok ennyit költeni erre.
Tényleg szükség lehet ennyi ideiglenes tömés cserére? Sosem fájt ez a fogam, érzékeny volt csak eddig is, kétlem, hogy ekkora gyulladásban lenne, mivel semmi fájdalmat nem érzek.
Ha ezt nem tudom tovább megfizetni, tudja más fogorvos folytatni a folyamatot? Lehet, hogy csak azért javasol ennyi cserét, hogy minél többször menjek és hagyjak ott egy igazán nagy összeget ezért?
Köszönettel,
GrétaKedves Gréta!
Nagyon fontos kérdéseket feszeget, 3 részre bontanám a válaszomat: 1. Ár; 2. Gyökérkezelés menete; 3. Bizalom.
1. Ár
Ez a legegyszerűbb kérdés. Magán egészségügyi ellátóhoz ment, az egészségügyi ellátás szabad árazású, tehát minden rendelő/orvos maga dönti el, hogy milyen kezelés mennyibe kerül. Így arról nem tudok nyilatkozni, hogy abban a rendelőben, ahova ment, túl drága-e az a kezelés, amit kap. Azonban a hasonló helyzeteket ki lehet küszöbölni azzal, ha kezelési tervet kap, amiben szerepelnek összegek is. Azonban vigyázat! A kezelési terv sem köti az orvost, hiszen a kezelés során felmerülő váratlan helyzeteknek további költségvonzata lehet!
2. Gyökérkezelés menete
A szakma álláspontja szernit - néhány különleges esetet kivéve - javasolt egy fog gyökérkezelését minél kevesebb ülésben elvégezni. Hogy ez pontosan hány ülés, az az esettől függ, megvannak a szakmai irányelvek, hogy mikor készülhet el a végleges gyökértömés. De hogy megpróbáljam konkretizálni, nagy általánosságban 2-3 alkalmat szokott igénybe venni egy átlagos gyökérkezelés a gyökértömésig. (A fog végleges restaurációja ezután következhet, de az már szigorúan véve nem a gyökérkezelés része.)
3. Bizalom
Ez a legnehezebb kérdés, amit feszeget. A szakmánk nagyon fontos része a bizalom kialakítása a pácienssel. Személyes véleményem szerint ez a megfelelő kommunikációval érhető el. Ennek része a részletes tájékoztatás a páciens állapotáról, a kezelés menetéről, annak kockázatairól és lehetséges komplikációiról, alternatíváiról, és várható anyagi vonzatáról. Ha ez a bizalom elvész, nagyon nehéz visszaszerezni! Amennyiben bizalma még nem veszett el teljesen kezelőorvosában, úgy azt javaslom, kérjen egy konzultációs időpontot, ahol felteszi neki ezeket a kérdéseket a fogát illetően (nyugodtan mind a szakmai, mind az anyagi részekről). Ha ezután is úgy érzi, hogy nincs bizodalma a kezelőorvosában, úgy minden további nélkül fel tud keresni másik fogorvost, aki normális esetben tudja folytatni a gyökérkezelést. Ebben az esetben kérje ki a fogról készült röntgen felvételeket.
Remélem, tudtam segíteni!
Üdvözlettel:
Molnár Gergely -
Katalin 2019-08-28 11:58:45bölcsességfog eltávolítása
Tisztelt Doktor Úr! Egyszerre mennyi bölcsesség fogat szoktak , lehet eltávolítani. Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Katalin!
Szerintem a legkényelmesebb, ha egyszerre kettőt távolítanak el: egyik oldalon az alsót és a felsőt egy időben. A lábadozás szempontjából talán ez a legpáciensbarátabb. De minden további nélkül lehet a 4 bölcsességfogat egyesével, 4 külön alkalommal eltávolítani. A négy fog egyidejű eltávolítása is lehetséges, de akkor azért a lábadozás jóval nehezebb.
Üdvözlettel:
Molnár Gergely -
Szilvia 2019-08-21 18:04:36Baleset során elhalt fog
Üdvözletem! Érdeklődnék, hogy baleset miatt elhalt első két fo, ha gyökérkezelve lett maradhat e fogérzékenység? Mennyi idő alatt múlhat el? Az így elszineződött fog fehéríthető e?
Kedves Szilvia!
Egy fog gyökérkezelés után még lehet érzékeny, de alapvetően a lényeges panaszoknak folyamatosan csökkenniük kell, ideális esetben meg kell szűnjenek. Hogy ez a gyógyulás mennyi időt vesz igénybe, az egyénileg és esetenként változik. Viszont a balesetes/gyökérkezelt fogak belső fehérítésével érdemes próbálkozni, általában sikerrel járunk, jó esztétikai javulás várható!
Ha bármelyik problémában segíthetek, keressen bizalommal!
Molnár Gergely -
Heni 2019-05-11 12:51:37Éppen kinövő csontfog kiesése
Tisztelt doktor Úr!
Kislányom tegnap elesett rollerrel. Kisebb agyrázkódást kapott és 3 foga kitörött elől,amiből az egyik a csontfoga. A fogat azonnal tejbe rakták majd a kórházban átrakták sóoldatba,azóta abban őrzik. Sajnos hétvége lévén nincs szajsebészet így nem tudtak még röntgent csinálni a fogairól. Kérdésem az lenne van esély visszaültetni a fogát,ha nincs mikor és milyen módon tudják azt pótolni?Kedves Heni!
Az így kirepült fogakat minél hamarabb vissza kell helyezni a helyükre. Minél több idő telik el, annál rosszabbak az esélyei - de sajnos azonnal visszahelyezve sem garantált a siker. Csak azt tudom mondani, hogy ilyen esetben próbálkozni tudunk a fog megmentésével, és már az is sikernek tekinthető, ha valamennyi ideig funkcionálhat egy ilyen baleset után.
Mindenképpen hosszú távon kell gondolkozni: olyan tervet kell felállítsanak a kezelőorvossal, amiben a végeredményt tartják szem előtt. Ez biztos, hogy nehéz kompromisszumokkal fog járni, de bíztatom Önöket, hogy kitartóan menjenek végig ezen az úton!
Hogy pár konkrétumot mondjak:
- bizonyos kor felett felmerül a fogszabályozás lehetősége
- a növekedés befejeztével (kb. 18 éves korban!) implantáció
- hagyományos hídpótlással is nagyon szép végeredmény születhet.
Az eset pontos ismerete nélkül sajnos konkrétabbat nem tudok mondani, de állok rendelkezésükre!
Jobbulást gyermekének!
Üdvözlettel -
Gabi 2018-04-09 13:29:03fogkiesés
Jo napot! Ma kiesett a baloldalon felül a leghásó fogam, mivel lehet lekezelni és mennyiidő után lehet enni inni?Vissza lehet ültetni? ELÖRE IS KÖSZÖNÖM VÁLASZÁT.
Kedves Gabi!
Ha jól értem, amit írt, akkor akár nagy probléma is lehet a szájában! Egy fog spontán elvesztése nem normális, mindenképpen mihamarabb keressen fel egy fogorvost!
A fog visszaültetése szinte biztosan nem lehetséges!
Egyebekben a foghúzás utáni teendőkre, tudnivalókra hívnám fel a figyelmét:
Nem szabad a sebet szívogatni, öblögetni!
Nem szabad köpködni, a nyálát (még ha véres ízt is érez), nyelje le!
Fokozottan ügyeljen a szájhygiénére: fogait mossa meg fogkefével, fogkrémmel, a seb környékén az ínyét az ujjbegyére tett foglrémmel tisztítsa meg!
Enni, inni ilyenkor már lehet, de ne fogyasszon apró, magvas ételeket!
Üdvözlettel -
Aniko 2018-02-11 21:33:02góc?!
Tisztelt Doktor Úr.Erős csipős érzés van állandóan a torkomba 2 éve.Már minden vizsgalatot végig jártam fül orr ,gyomortükrözes stb.ami esetleg okozhatja..mindig nagyon fáj a torkom és nagyon sűrű tapadós váladék van az orromba.főleg már estefele..ha sokat beszélek még jobban fáj a torkom.Porcelán koronáim vannak es egyszer fogkő leszedés után csodák csodája 4 napig n fájt a torkom.közbe kideritettem hogy az egyik koronam alatt van egy nagyon szagos fogam amire pontossan szintén 2 éve lett új korona téve.azt most a doktor levette és a rossz fogat kihúzta.nyiilvan ujj korona került Ra.De a panoráma röntgen semmit nem mutatott az egeszből az szerint teljessen rendben vannak a fogaim.Góc kutatast szeretnek mert már nagyon rossz ez az állando fájdalom.vannak porcelan potlasaim es van olyan aminek a hátuljarol már egy pici le van pattanva..arra gyanakszom hogy esetleg abbol mosodna ki valami fém és az bántaná a torkomat ...mivel közben pajzsmoirigybeteg vagyok és pont ott nincs olyan védekező mechanizmusm.Esetleg ezt valamilyen vizsgálattal belehetne méretni pl.laborba.vagy Ön szerint mit csináljak?kihez tudnék fordulni góckutatásra.az én orvosom azt mondja nincs a fogaimnak baja de hááát mégis csak volt...a negativ p.röntgen nemmutatta a rossz fogat?Előre is köszönöm.minden megoldás érdekelne.
Kedves Anikó!
A fogászati góckutatásnak elengedhetetlen része a friss panoráma röntgen - de ezen kívül a szájvizsgálat is részét képezi. Vannak gócnak tekintendő elváltozások, amiket röntgenen lehet felismerni, és vannak olyanok, amiket klinikai vizsgálat során.
A (fogászati) gócról azt mindenképp tundia kell, hogy egy elváltozásról akkor lehet bizton állítani, hogy a gócos panaszok okozója volt, ha attól megszabadultunk, és ezután a gócos panaszok is megszűntek. Vannak olyan elváltozások, amik biztosan gócok - de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy azok a gócok okozzák a páciens gócos panaszait! Ebből is látszik, mennyire nehéz, összetett terület ez.
Egy módszer, ha góckutatás esetén mérlegünk és osztályozzuk az egyes fogakat. Fel kell állítani egy sorrendet, hogy melyik gócgyanús fog ellátásával, góctalanításával kezdjük a kezeléssort, és utána hogyan haladjunk.
Ha több régi (3-5 évnél idősebb) fogpótlás (korona, híd) is van a szájában, azt javaslom, hogy azokat mind vetesse le, hisz soha nem lehet tudni, mit találunk egy korona alatt.
Amennyiben úgy dönt, hogy másodvéleményt szeretne, korábbi panorámaröntgenjeit is javasolt elvinnie a vizsgálatra!
Üdvözlettel:
Dr. Molnár Gergely József -
Babi 2017-10-10 07:49:03Milyen a jó fogkefe?
Kedves doktor úr!
Érdeklődnék hogy a hagyományos vagy az elektromos fogkefe a jobb. A hagyományos fogkefék közül melyik a jobb? Elég nagy a választék, sok márka kínál sokféle fogkefét. Mik a kiválasztás szempontjai?
Használtam már mindkét fajta fogkefét, de az ínyvérzésem nem szűnt meg. Ön szerint mi a teendő?Kedves Babi!
Kettéválasztanám a kérdését:
1) milyen a jó fogkefe?
2) a nemszűnő fogínyvérzés
1. A fogkeféknek két nagyon fontos tulajdonságára hívnám fel a figyelmét: a feje legyen kicsi, hogy a nehezen elérhető helyekre is beférjen, a sörtje pedig mindenképpen legyen puha (soft, esetleg ultra soft)! Sokan esküsznek a medium vagy a hard sörtéjű fogkefékre, de bizonyított tény, hogy a legalaposabban a puhább söréjű fogkefékkel lehet megtisztítani a fogakat. A rugalmatlan, keményebb sörték - pont a flexibilitás hiánya miatt - sok helyre, leginkább a fogközökbe nem jutnak be megfelelően, sok lepedéket, ételmaradékot otthagynak. Szemléletes példa, ha otthon a konyhakőre kiönt egy zsák homokot, és csak egy partvis illetve egy cirokseprű áll a rendelkezésére, melyikkel takarítaná föl a homokot? A cirokseprű durva szálaival biztos, hogy kisebb sikerrel járna, mirt a partvis sok, puha sörtéjével! Bár a keményebb fogkeféről a puhábbra történő váltás után sokaknak nincs az a tisztaságérzete közvetlenül a fogmosás után, mivel a puha sörték nem dörzsölik meg annyira az ínyüket, de ez is egy újabb előnye a soft fogkeféknek: kíméletesebbek a fogínnyel!
Szerintem nem lehet azt mondani, hogy az elektromos vagy a hagyományos fogkefe tisztít jobban: mindkettővel megfelelő szájhygiénét lehet fenntartani, amennyiben a helyes technikát alkalmazzuk! Ebből következik, hogy a fogorvos feladata egyénileg meghatározni egy-egy páciensnek, hogy melyik fajta a neki megfelelő, és meg kell mutassa, azzal hogyan kell helyesen fogatmosni!
2. A fogínyvérzés egy folyamatos gyulladás jele, mely kialakulhat csak kis területen, vagy az egész szájban. Bármelyikről is legyen szó, foglalkozni kell vele! A témát (okok, kialakulás, tünetek, következmények, kezelések, stb.) részletesen körüljárja egy korábbi Patika Tükör magazinban megjelent cikkem, mely az egeszsegtukor.hu oldalon jelenleg is könnyen elérhető (Ínyproblémák cím alatt). Röviden összefoglalva a lényeget, azért vérzik az ínye, mert a fogakon (pótlásokon) kialakult plakkban megtapadó baktériumok miatt az begyullad. Ebből következik, hogy a jól kiválasztott fogkefe (és további szájhygiénés eszközök!) helyes használatával tisztán tudja tartani a fogait, ezáltal a gyulladás meggyógyulhat. Azonban üzenetéből arra következtetek, hogy az ínyvérzése régebb óta fennál. Ebben az esetben mindenképpen keressen föl egy fogorvost egy alapos vizsgálat és legalább egy professzionális szájhygiénés kezelés céljából, mivel a gyulladás okától csak így tud megszabadulni - ezután tudja csak Ön otthon a heyes technikával a jó szájhygiénét fenntartani!
Amennyiben szüksége van fogorvosra, aki szükséges vizsgálatokat, kezeléseket elvégzi, majd instruálja, motiválja a megfelelő szájhygiéné elérésére és fenntartására, bizalommal forduljon hozzám!
Üdvözlettel:
Dr. Molnár Gergely -
Eszti 2017-03-25 20:34:43lilas ajkak
tisztelt dr ur.az lenne a kerdesem h a szam belsejeben 2oldalt nagyon latszanak vegig az erek nincs kiduzzadva nem faj nem eg semmi tunetet nem okoz illetve az ajkamon is lilas foltok vannak.mire utalhat ez?
Kedves Eszti!
Leírása alapján, főleg ha tényleg semmilyen panaszt nem okoznak, nagy valószínűséggel az ereket látja. Ez lehet egyéni adottság, mint ahogy vannak emberek, akiknek például a lábán jobban látszódnak az erek.
Azonban tudnia kell, hogy a száj nyálkahártyáján, vagy az ajkakon is lehetnek olyan érszaporulatok, amiket legalább rendszeresen ellenőriztetni kell szakorvossal, de megeshet, hogy kezelést is igényelnek!
Azt javaslom, hogy mutassa meg fogorvosának, aki szükség szerint továbbirányítja szakellátásra (szájsebészetre, esetleg bőrgyógyászatra), vagy forduljon hozzám bizalommal a megadott elérhetőségeken!
Tisztelett:
Molnár Gergely József -
Emese 2017-01-21 04:56:36Nyelven dudorok
Tisztelt Doktor Úr!
1-2 napja észrevettem hogy a nyelvem szélén dudorok vannak és nem tudom mi lehet az oka! Kaptam időpontot fogorvoshoz de csak 1 hét múlva így szeretnék addig is tájékozódni erről a problémáról! Lehet ez nyelvrák?
Köszönöm válaszát!
Üdvözlettel:EmeseKedves Emese!
Nagyon összetett kérdést fogalmazott meg ebben a pár sorban! Sajnos, azt le kell szögezzem, anélkül, hogy látnám, nem tudok Önnek konkrét választ adni.
Ami biztos: mindenkinek vannak különböző képletek a nyelvén mindenfelé. Tehát nagyon könnyen lehet, hogy 1-2 napja ezeket, a születése óta ott levő képleteket fedezte föl, és azóta foglalkoztatják. Könnyen megeshet, hogy valami inger hatására normális anatómiai képletek duzzadtak meg, ezért vette azokat észre. Kialakulhatnak dudorok szájüregi fertőzések talaján, de lehetnek általános betegség (pl. vitaminhiány) tünetei a nyelv bizonyos elváltozásai - és sajnos, ahogy Ön is fölvetette, a szájüregi daganatok jelentős része a nyelven alakul ki.
Azonban leszögezném, hogy nem kell egyből a legrosszabbra gondolni! Ahogy a fenti felsorolásból is látszik, a nyelv, a szájüreg sok hatásnak van kitéve, sok minden indikátora lehet.
Nagyon helyesen tette, hogy bejelntkezett egy vizsgálatra, és kérném, akkor is menjen el arra, ha netán addigra elmúlnak a dudorok, hiszen már láthatja: mást is fel lehet fedezni egy szájüregi vizsgálat során!
Ha mégis másodvéleményre van szüksége, állok rendelkezésére!
Üdvözlettel:
Molnár Gergely József -
0000 2016-10-20 17:53:57Fogbaleset
Ma erős ütés érte a jobb metszőfogamat! Azóta elég érzékeny, és egy hajszálrepedést látok benne. Semmi nem hiányzik a fogból, de nyomásérzes van benne! Mit tegyek?
Tisztelt Olvasó!
Javaslom, hogy mihamarabb keresse föl fogorvást, mert egy ilyen balesetnek több következménye lehet! Lehetséges, hogy semmi baja nincs a fogának, de lehet, hogy nem a koronai részen, hanem a gyökéren következett be törés. Mindenképpen javaslom, hogy készítsenek a fogról röntgent, és a fogorvosa ellenőrizze, hogy a fog életben maradt-e! Amíg nem jut el fogorvoshoz, kímélje a fogat, ne harapjon vele, mindent vágjon föl falatokra!
Jobbulást!
Dr. Molnár Gergely József
