A XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál
Helyszín: Budapest, Millenáris
Kezdési időpont: 10:00
Program:
Termekben zajló programok
10.00–18.00
Gyerek-(b)irodalom Bilimbo Háza idén is várja a kicsiket és nagyokat
Lesznek játékok totyogóknak, minikonyha, babasarok, sok-sok autó óriási szőnyegen, bábok, társasjátékok nagyobbaknak és persze sok-sok vidámság és kacagás.
(www.bilimbo.com)
10.00–18.00
Gyerek-(b)irodalom Rajzpályázat a Meseutca kuckójában
A helyben készült rajzokat kiállítjuk, és a könyvfesztivál után a Meseutca szerkesztősége elbírálja, ki lehet az a három szerencsés nyertes, aki ajándékkönyveket kap a frissen megjelent gyerekkönyv-újdonságokból!
(meseutca.hu)
10.00–18.00
Gyerek-(b)irodalom LaQ – Több, mint játék Japánból
A Líra innovatív és kreatív játékbemutatója
A 3 éves kor feletti gyerekeket és szüleiket várjuk egy közös játékra.
(Líra Könyv)
10.00–16.00
Gyerek-(b)irodalom
Kézműveskedés Erdélyi Andreával
10.00–20.00
B 6 stand
Háttérbeszélgetések az izraeli irodalomról ismert írók és szakértők közreműködésével
(Izrael Állam Nagykövetsége)
10.00–11.00
B 1 stand OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Francesco Cataluccio La memoria degli Uffizi című könyvének diavetítéssel egybekötött bemutatója
Nem idegenvezetés, nem művészettörténeti összefoglaló, hanem egy séta, melyre a szerző elkíséri az olvasót
Résztvevő: a szerző
(Budapesti Olasz Kultúrintézet)
10.30–11.30
Hess András terem
Poszthumánok és kvantumtolvajok
Beszélgetés Hannu Rajaniemi finn íróval
Résztvevők: a szerző, Galántai Zoltán és Kömlődi Ferenc
Moderátor: Stöckert Gábor
(Ad Astra Kiadó)
10.30–11.30
Kner Imre terem
Páskándi Géza válogatott művei I–II. Novellák, tanulmányok / Drámák
Könyvbemutató felolvasással
Résztvevők: Páskándiné Sebők Anna, a szerző özvegye és örököse, a kötet szerkesztője és Tarján Tamás irodalomtörténész
Közreműködik: Helyey László színművész
(M-érték Kiadó)
10.30–11.00
Könyvtáros Klub
„Mi újság a TMT háza táján?”
60 éves a TMT, hogyan tovább? Bemutatkozik az új főszerkesztő
Előadó: Fonyó Istvánné főszerkesztő (TMT)
(Magyar Periodika Kör)
10.30–11.00
Gyerek-(b)irodalom
Tárnok Marica interaktív mesejátéka a Kisgömböcről
(Duna International Kiadó)
11.00–12.00
Lázár Ervin terem OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Stefano Benni Gyorslábú Achille című könyvének bemutatója
Résztvevő: a szerző és Molnár Gabriella újságíró
(Budapesti Olasz Kultúrintézet, Scolar Kiadó)
11.00–13.00
Osztovits Levente terem
Európa Matiné
Résztvevők: Szécsi Noémi, Vámos Miklós, Eugen Ruge, Amir Gutfreund, Giorgio Pressburger és Jevgenyij Popov
Moderátor: Barna Imre, az Európa Könyvkiadó igazgatója
(Európa Könyvkiadó)
11.00–12.00
Szabó Magda terem
Világsikerű regények – világsikerű előadók
A Noran Libro Kiadó új kiadványai, valamint a Kossuth Kiadó és a Mojzer Kiadó új hangoskönyvei
Résztvevők: Kocsis András Sándor, a Kossuth Kiadó elnök-vezérigazgatója, Kőrössi P. József, a Noran Libro Kiadó vezetője és Mojzer Győző, a Mojzer Kiadó vezetője
Moderátor: László Ágnes kommunikációs vezető
Közreműködik: Rost Andrea operaénekesnő, az Operamesék című hangoskönyv előadója
(Kossuth Kiadó)
11.00–12.30
Márai Sándor terem Nevelés a szellemtudomány fényében
Tudományok a szellemtudomány fényében
Résztvevők: Ita Wegman Alapítvány, Genius Könyvkiadó, Antromedicart Egyesület, Hegedűs Miklós, dr. Szőke Henrik, dr. Kiss Zsuzsanna, dr. Vekerdy Tamás, Székely Anikó, Takáts Péter és dr. Kiss Éva
(Magyar Antropozófiai Társaság, Genius Kiadó)
11.00–11.30
Könyvtáros Klub „App. Mobil szótár! Mobil könyvtár?”
Előadó: Kiséry István on-line üzletágvezető
(Akadémiai Kiadó)
11.00–11.30
Gyerek-(b)irodalom Kerekítő – Kacagtató, Mondókás Móka hangszerjátékkal
Höcögés, kacagás a Kerekítő könyvek és a Kacagtató lapozók nyomán 0–3 éveseknek
Játékvezető: Benedek Krisztina népi énekes
Közreműködik: Dezső Piroska
(Móra Könyvkiadó)
11.00–12.00
B 1 stand
OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Fél évszázad olasz–magyar költészete
Tomaso Kemeny olvas fel Magyarországon megjelent könyveiből
Közreműködik: Szkárosi Endre
(Budapesti Olasz Kultúrintézet)
11.30–12.30
Supka Géza terem Bede Béla Magyar borvidékek című útikönyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és dr. Mészáros Gabriella
(Corvina Kiadó)
11.30–12.30
Hess András terem Ne csak olvasd, csináld is!
Legyen újra kaland, felfedezés, élmény az életed – hogyan segít a pozitív pszichológia életünk jobbá tételében?
Az Akadémiai Kiadó játékos pszichológiai tréningje
Résztvevő: dr. Kovács Eszter pszichológus, tréner
(Akadémiai Kiadó)
11.30–12.30
Kner Imre terem Múzeumelmélet – A képzeletbeli múzeumtól a hálózati múzeumig
Könyvbemutató
Résztvevő: Ébli Gábor esztéta
(Petőfi Irodalmi Múzeum)
11.30–12.30
Könyvtáros Klub
A Kis KTE könyvek köteteinek bemutatója
A könyvsorozatot bemutatja: Bondor Erika és Dömsödy Andrea
Résztvevők: Balogh Mihály, Cs. Bogyó Katalin, Dán Krisztina, Ilyés Renáta, Melykóné Tőzsér Judit és Pappné Vőneki Erzsébet (szerzők, szerkesztők)
Moderátor: Szakmári Klára KTE elnök
(MKE, Könyvtárostanárok Egyesülete)
11.30–12.15
Gyerek-(b)irodalom Nem, nem, hanem – Verses-zenés műsor Varró Dániel új gyerekkönyve kapcsán az Eszterlánc mesezenekarral
A program után Varró Dániel és Agócs Írisz dedikál
(Manó Könyvek)
12.15–12.50
Gyerek-(b)irodalom
A Tudás legyen veled!
Idén tavasszal jelenik meg Vidra Gabriella A Tudás Könyvei sorozatának várva várt következő – egyben befejező – része, a Most kiderül, hogyan kell kimosni a fagyos vízből fél uncia aranyat vagy túlélni egy igazi grizzlytámadást!
(Kolibri Kiadó)
12.30–13.30
Supka Géza terem
Lélektárs és lélekküldetés
Vaktor Orsolya Kristályfény-misszió című könyvének bemutatója
Résztvevő: a szerző
(Édesvíz Kiadó)
12.30–13.30
Könyvtáros Klub
Dobj el mindent, és olvass!
Új kísérletek és eredmények az olvasás védelmében
Kerekasztal-beszélgetés
Résztvevők: Gombos Péter, Komáromi Gabriella, Kamarás István és Pompor Zoltán
Moderátor: Szávai Ilona
(Pont Kiadó)
12.50–13.00
Gyerek-(b)irodalom Ismerd meg a Mandragóra utca lakóit!
Állomásos játék 6–12 éves gyerekeknek
(Európa Könyvkiadó)
13.00–14.00
Lázár Ervin terem
Startra kész nemzet – Izrael gazdasági csodájának története
Résztvevők: Ilan Mor, Izrael Állam magyarországi nagykövete és magyar start up-os vezetők
(Patmos Records)
13.00–14.00
Osztovits Levente terem
A Könyvmolyképző titkai
VIP találkozó pezsdítő nyereményjátékkal szenvedélyes könyvmolyoknak!
Résztvevők: Dr. Lele József és Katona Ildikó
(Könyvmolyképző Kiadó)
13.00–14.00
Szabó Magda terem Égigérő slam
Változatok Janikovszky Éva szövegeire
Résztvevő slammerek: Pion István, Kemény Zsófia, Süveg Márk (Saiid), Csider István Zoltán és Gábor Tamás (Indiana)
Moderátor: Mavrák Kata (Hugee)
(Móra Könyvkiadó)
13.00–14.00
Kner Imre terem Dr. Gyarmati Andrea – Beszéljünk a betegségekről!
Résztvevők: Dr. Gyarmati Andrea és Veiszer Alinda
(Saxum Kiadó)
13.00–13.30
Gyerek-(b)irodalom
Fedina Lídia zenés könyvbemutatója lányoknak
Az SMS-Könyvek új köteteinek bemutatása
(Dialóg Campus)
13.00–14.00
D 34 stand
Fotózkodás Geronimóval
(Alexandra Kiadó)
13.30–14.30
Márai Sándor terem
Ignacy Karpowicz Égiek és földiek című könyvének felolvasással egybekötött bemutatója
Résztvevők: a szerző és Lévai Balázs
Közreműködik: László Zsolt színművész
(Typotex Kiadó)
13.30–14.30
Hess András terem
Rosa Liksom A 6-os számú fülke című kötetének bemutatója
Résztvevők: Jávorszky Béla és Mezey Katalin
(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)
13.30–14.00
Könyvtáros Klub
Kereskedelem és közszolgálat
Előadó: Rácz András, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. kereskedelmi és marketing vezetője
(KELLÓ)
13.30–14.00
Gyerek-(b)irodalom Barnabás Mackó meséi – Utazás a világ körül
Egy esős délutánon a szekrény mélyén lakozó földgömb varázserőt kap és távoli tájakra repíti Barnabás mackónkat és meglepett családját. Lakatlan sziget, Északi sark, indián tábor és még sok érdekes hely várja mackóinkat. Ám a földgömb varázsereje egyre fogy. Hogyan jutnak haza Barnabásék erdei medveodújukba? Kiderül a szerző varázslatos fotóival illusztrált előadásából.
(Ring Color)
14.00–15.00
Szabó Magda terem
A végső titok
J. R. dos Santos, világhírű író legújabb regényének és a Kossuth Kiadó új bestsellereinek bemutatója
Résztvevők: a szerző és Tímár Rita vezető főszerkesztő
Moderátor: László Ágnes kommunikációs vezető
(Kossuth Kiadó)
14.00–15.00
Kner Imre terem
Petőcz András Idegennek lenni című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Szörényi László irodalomtörténész
Moderátor: Szondi György kiadóvezető
(Napkút Kiadó)
14.00–15.00
Könyvtáros Klub
„Úgy tetszik, hogy jó helyen vagyunk itt...”
A Ringató módszer
Előadó: Gróh Ilona énektanár, a Ringató program alapítója
Moderátor: Gulyásné Somogyi Klára szekcióelnök
(MKE Zenei Szekció)
14.00–14.30
Gyerek-(b)irodalom Nagypapám meséi
Zsombok Zoltán most megjelent mesegyűjteményéből olvas fel a szerző unokája
(PlayON)
14.00–15.00
B 3 stand Ioan Es. Pop Nem mertem kiáltani soha című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Balázs F. Attila fordító
(Román Kulturális Intézet, Román Kulturális Minisztérium)
14.30–17.30
Lázár Ervin terem Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja
Az első rész (14.30–16.00)
Moderátor: Gács Anna
A második rész (16.00–17.30)
Moderátor: Forgách András
Résztvevők: Radostina Angelova (Bulgária), Bencsik Orsolya (Magyarország), Rebekka Bremmer (Hollandia), Arnaud Dudek (Franciaország), Tommaso Giagni (Olaszország), Jessica Gregson (Skócia), Emylia Hall (Anglia), Stanka Hrastelj (Szlovénia), Daniel Mezger (Svájc), Mária Modrovich (Szlovákia), Aki Ollikainen (Finnország), Louiza Papaloizou (Ciprus), Zośka Papużanka (Lengyelország), João Ricardo Pedro (Portugália), Anne-Cathrine Riebnitzsky (Dánia), Laila Sognnæs Østhagen (Norvégia), Anna Weidenholzer (Ausztria), Arezu Weitholz (Németország) és Jaroslav Žváček (Csehország)
Vendég: Arno Camenisch (Svájc) és Shani Boianjiu (Izrael)
(MKKE)
14.30–15.30
Supka Géza terem
OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Olaszország és Magyarország: különbségek és azonosságok
Résztvevők: Giorgio Pressburger, Armando Massarenti, Kelemen János, Csorba László, Szénási Ferenc, Szörényi László és Szkárosi Endre
Moderátor: Barna Imre
(Budapesti Olasz Kultúrintézet)
14.30–15.30
Hess András terem A Szépség eredete. Szexuális vonzerő és párválasztás
Résztvevők: Dr. Meskó Norbert PhD evolúciós kutató, a könyv szerzője és Dr. Szirtes Gábor irodalmár, a kiadó vezetője
(Pro Pannonia Kiadói Alapítvány)
14.30–15.00
Gyerek-(b)irodalom A Duna Könyvklub Legyél Te is Winnetou! rajzpályázatának, valamint a Milyen ma indiánnak lenni? Mobilvideó-pályázatának eredményhirdetése
(Duna International Kiadó)
15.00–16.00
Márai Sándor terem
A halhatatlanság elixírje
Beszélgetés Gabi Gleichmann regényéről
Résztvevők: a szerző és Papolczy Péter műfordító
Moderátor: Mészáros Antónia újságíró
(Athenaeum Kiadó, NORLA)
15.00–15.30
Könyvtáros Klub
Kövesd a könyvtárat!
A Gödöllői Városi Könyvtár és a közösségi média
Előadó: Gergely Ildikó
(MKE Pest Megyei Szervezet)
15.00–15.30
Gyerek-(b)irodalom
Tigriscsík és sárkánybőr
Kézműves foglalkozás gyerekeknek Janosch meséihez és Lumpi Lumpi, a kék sárkány kalandjaihoz
Közreműködik: Paulovkin Boglárka és Pásztohy Panka
(Móra Könyvkiadó)
15.00–16.00
D 41 stand
Csodaceruza-kvíz 8–10 éves gyerekeknek
15.30–16.30
Szabó Magda terem Pintér Béla-drámák
Résztvevők: Pintér Béla és Winkler Nóra
(Saxum Kiadó)
15.30–16.30
Supka Géza terem Határtalanul – Badár Sándor és Horváth János kalandjai a '90-es évekből
Résztvevők: Badár Sándor és Horváth János
Moderátor: Megyeri Zsuzsa Dóra
(Jaffa Kiadó)
15.30–16.30
Kner Imre terem Kőbányai János A magyar-zsidó irodalom története és Karinthy Frigyes Új lélektan című kötetek bemutatója
Résztvevők: Kőbányai János szerző, Szilágyi Ákos, Kulcsár Szabó Ernő és Ormos Mária, valamint Hárs György Péter szerző, Heller Ágnes és Kálmán C. György
(Múlt és Jövő Kiadó)
15.30–16.00
Gyerek-(b)irodalom
Kísérletezz, játssz és nyerj a HVG Okoskönyvekkel!
16.00–17.00
Osztovits Levente terem
Találkozás a könyvfesztivál díszvendégével, a francia Michel Houellebecq-kel
Résztvevők: Horváth Krisztina, az ELTE francia tanszékének docense és Tótfalusi Ágnes fordító
(Magvető Kiadó, Budapesti Francia Intézet)
16.00–17.00
Márai Sándor terem OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Daniele Cavicchia A víz asszonya című verseskötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Lukácsi Margit műfordító és Mezey Katalin
(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)
16.00–17.00
Hess András terem Jože Hradil Képek arc nélkül című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Lator László
Moderátor: Barna Imre, az Európa Könyvkiadó igazgatója
Közreműködik: Mácsai Pál
(Európa Könyvkiadó)
16.00–16.45
Gyerek-(b)irodalom Pagony mesedélután
A xinxis háza, a Titi a parkban és a Boszi seprűnyélen című mesék felolvasása zenei improvizációval
Mesélő: Scherer Péter
Közreműködik: Darvas Kristóf zongorán
(Pozsonyi Pagony)
16.00–18.00
Gyerek-(b)irodalom Készíts könyvet magadnak!
Könyvkötészet Cholnoky Zsófiával
(Matató Könyvműhely)
16.00–18.00
Gyerek-(b)irodalom Társasjáték-barlang – fejlesztőjátékok bemutatása, kipróbálása a GRANNA
játékokkal
(Granna)
16.00–17.00
B 1 stand OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Ésszerű, de miért nem éri meg kenőpénzt fizetni?
Armando Massarenti filozófiai előadása a témában megjelent könyve kapcsán
(Budapesti Olasz Kultúrintézet)
16.00–20.00
B 13 stand
Boszorkányszombat
A Kör vagy a Tűz című könyvet vásárlókkal a kiadó boszorkánya személyesen foglalkozik
(Geopen Kiadó)
16.00–17.00
D 34 stand
Fotózkodás Geronimóval
(Alexandra Kiadó)
16.30–18.00
Szabó Magda terem
Kandúr a zsákban
Könyvbemutató
Résztvevők: Kontra Ferenc volt belorusz nagykövet és Bárász Péter
Moderátor: Pataki Judit
Közreműködik: Szakál Zoltán
(Ab Ovo Kiadó)
16.30–17.30
Kner Imre terem
Galgóczi Dóra Fiatalságra ítélve című regényének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Oláh Andrea
Közreműködik: Kecskés Karina
(Corvina Kiadó)
16.30–17.30
Könyvtáros Klub
Tiszaeszlártól Auschwitzig
Résztvevők: Elek Judit és Ungváry Krisztián
Moderátor: Csordás Gábor
(Jelenkor Kiadó)
16.45–17.00
Gyerek-(b)irodalom Ismerd meg a Mandragóra utca lakóit!
Állomásos játék 6–12 éves gyerekeknek
(Európa Könyvkiadó)
17.00–18.00
Supka Géza terem A „Londonban, hej, van számos utca…” című kötet bemutatója
Résztvevők: Neményi Ninon szerző és Sárközi Mátyás illusztrátor
Moderátor: Fekete Viktória
(Kortárs Kiadó)
17.00–18.00
Hess András terem
Hogyan élheted túl...?
A Móra Könyvkiadó Lélekdoki címmel induló, új pszichológiai sorozatának bemutatója
Résztvevők: Vekerdy Tamás pszichológus, valamint a szerzők, Rigler Ilona pszichológus és Pacskovszky Zsolt író
Moderátor: Dian Viktória, a sorozat szerkesztője
(Móra Könyvkiadó)
17.00–17.45
Gyerek-(b)irodalom
Mindenki tud rajzolni!
Kreatív foglalkozás gyerekeknek
(Scolar Kiadó)
17.30–19.00
Osztovits Levente terem Az írók szerepe a 21. századi modern társadalomban
Izraeli írók kerekasztal-beszélgetése
Moderátor: Váradi Júlia
Résztvevők: David Grossman, Amir Gutfreund és Shani Boianjiu
(Európa Könyvkiadó, Libri Kiadó, Scolar Kiadó, Izrael Állam Nagykövetsége)
17.30–18.30
Márai Sándor terem
Csodálatos országokba hoztalak
Szávai Géza regényének zenés könyvbemutatója
Résztvevők: a szerző és Bán Magda
Közreműködik: David Yengibarjan harmonikaművész
(PONT Kiadó)
17.30–18.30
Könyvtáros Klub
Könyvtári szakfolyóiratok – múlt, jelen, jövő?
Kerekasztal-beszélgetés
Résztvevők: Berke Barnabásné, Fonyó Istvánné, Fülöp Ágnes, Hegyközi Ilona, Kovács Katalin, Mezei László Miklós, Murányi Lajos szerkesztők
Moderátor: Bánkeszi Katalin, a Könyvtári Intézet igazgatója
(MKE, Könyvtári Intézet)
17.45–18.30
Gyerek-(b)irodalom A Naphegy Kiadó mesedélutánja
Bemutatkozik a Macskakirálylány és Bánatos királyfi, valamint Pötyi és Pepita. Mesélünk, nyomozunk, ragasztunk, hajtogatunk!
Közreműködik: Kertész Edina, Radnóti Blanka és Tamás Zsuzsa
(Naphegy Kiadó)
18.00–19.00
Supka Géza terem
Czakó Gábor Szabír titok című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Bencze Lóránt egyetemi tanár
(CzSimon Könyvek)
18.00–19.00
Hess András terem
A 150 éve született Justh Zsigmond útirajzkötetének bemutatója
Résztvevők: Dede Franciska, a kötet szerkesztője és Ambrus Lajos író, szerkesztő
(Kortárs Kiadó)
18.00–19.00
Kner Imre terem
Múzeumok könyvben
Írásban a muzeológiáról, avagy vannak-e magyar múzeumi szakkönyvek, és ha nincsenek, miért?
Résztvevők: György Péter esztéta, az első MúzeumCafé-könyv szerzője, Frazon Zsófia néprajzkutató, a Múzeum és kiállítás – Az újrarajzolás terei című kötet szerzője és Iványi-Bitter Brigitta művészettörténész
Moderátor: Martos Gábor, a MúzeumCafé főszerkesztője
(MúzeumCafé Magazin)
19.00–20.00
Hess András terem
Napszerész – Babay Bernadett, Müller Péter Sziámi és Szabó Era megzenésített versei a Palinta Társulat előadásában
Interaktív családi koncert sok zenével, bábozással, mozgással,
játékkal és jutalmakkal
(Ciceró Kiadó)
Külső helyszínen zajló programok
18.00
Galéria IX 1092 Budapest, Ráday utca 47.
Hajdú-Farkas Zoltán A homályban maradás ösztöne és Ernst Jünger Homokórák könyve című kötetek bemutatója
Résztvevők: Hajdú-Farkas Zoltán és Vidák Zsolt illusztrátor
Standokon zajló dedikálások
10.00–10.50
B 24 stand
Markó Béla dedikál
(Bookart Kiadó)
10.00–11.00
B 15 stand Kukorelly Endre dedikál
(Kalligram Kiadó)
10.00–11.00
D 9 stand B. M. Grapes dedikál
(Könyvmolyképző Kiadó)
10.00–11.00
D 43 stand
Kamarás István dedikálja meseregényeit
(PONT Kiadó)
10.00–11.00
D 38 stand
Berg Judit dedikál
(Pozsonyi Pagony)
11.00–12.00
D 34 stand
Bartos Erika dedikálja mesekönyveit
(Alexandra Kiadó)
11.00–12.00
D 42 stand
Egri Mónika illusztrátor dedikálja Fésűs Éva Széllelbélelt Mesekönyv és Mesebeszéd című gyermekkönyveit
(Arcus Kiadó)
11.00–12.00
B 19 stand
Görög Ibolya dedikálja Tanácsoskönyv – Új kalamajkák című kötetét
(Athenaeum Kiadó)
11.00–12.00
D 3 stand
Bornai Tibor, Szendi Gábor és Mezei Elmira dedikál
(Jaffa Kiadó)
11.00–12.00
B 15 stand Mérő Vera dedikál
(Kalligram Kiadó)
11.00–12.00
B 18 stand
Pünkösti Árpád dedikálja A HORN című új könyvét
(Kossuth Kiadó)
11.00–12.00
D 9 stand Csukás István dedikál
(Könyvmolyképző Kiadó)
11.00–12.00
D 8/B stand
Szegedi Katalin dedikálja Palkó című új kötetét
(Móra Könyvkiadó)
11.00–12.00
B 51 stand
Erdélyi István dedikálja Magyar őstörténeti minilexikon című könyvét
(Napkút Kiadó)
11.00–12.00
D 43 stand
Komáromi Gabriella dedikálja Lázár Ervin-monográfiáját
(PONT Kiadó)
11.00–12.00
B 19 stand John Brierley dedikálja Zarándok útmutató – Camino Portugués – A Portugál Út című kötetét
(Posrtus Vitalis Kiadó)
11.00–12.00
D 38 stand
Marék Veronika dedikál
(Pozsonyi Pagony)
11.00–12.00
B 50 stand
Sárosi István dedikálja Veszedelmes – sms – viszonyok című regényét
(Pro Pannonia Kiadó)
12.00–12.50
B 24 stand
Hajdú-Farkas Zoltán dedikál
(Bookart Kiadó)
12.00–13.00
D 10 stand
Bátky András és Takács Mari dedikálja a Mirka, avagy hogyan kell szeretni című kötetet
(General Press)
12.00–13.00
B 15 stand Hans-Henning Paetzke dedikál
(Kalligram Kiadó)
12.00–13.00
B 19 stand
Keresztury Tibor dedikál
(Magvető Kiadó)
12.00–13.00
B 51 stand
Török Lajos dedikálja Textus Viator című könyvét
(Napkút Kiadó)
12.00–13.30
D 43 stand Albert Gábor dedikálja könyveit
(PONT Kiadó)
12.00–13.00
B 57 stand OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Stefano Benni dedikál
(Scolar Kiadó)
12.15–13.00
D 6 stand Varró Dani dedikál
(Manó Könyvek)
12.30–13.30
B 19 stand
Bede Béla és Bagyinszki Zoltán dedikálja a Magyar borvidékek (Corvina útikönyvek) című könyvet
(Corvina Kiadó)
13.00–14.00
D 10 stand
Szegedi Katalin dedikálja a A kis Mukk története című kötetet
(General Press)
13.00–14.00
D 3 stand
Csernus Imre dedikál
(Jaffa Kiadó)
13.00–14.00
B 15 stand Tompa Andrea dedikál
(Kalligram Kiadó)
13.00–14.00
B 19 stand
Csabai László dedikál
(Magvető Kiadó)
13.00–14.00
B 51 stand
Verrasztó Gábor dedikálja Budai históriák című sorozatát
(Napkút Kiadó)
13.30–14.30
D 43 stand
Arne Svingen norvég meseíró és Kovács Katáng Ferenc műfordító dedikál
(PONT Kiadó)
14.00–15.00
B 41 stand
Bódi Péter dedikál
(Ab Ovo Kiadó)
14.00–15.00
B 19 stand
Bánó Attila dedikál
(Athenaeum Kiadó)
14.00–15.00
D 4 stand
Vaktor Orsolya dedikálja Kristályfény-misszió című könyvét
(Édesvíz Kiadó)
14.00–15.00
D 3 stand
Sándor Anikó és Rados Virág dedikál
(Jaffa Kiadó)
14.00–15.00
B 15 stand Kőrösi Zoltán dedikál
(Kalligram Kiadó)
14.00–15.00
B 16 stand Shani Boianjiu dedikál
(Libri Kiadó)
14.00–15.00
B 19 stand
Grecsó Krisztián dedikál
(Magvető Kiadó)
14.00–15.00
K 4 stand Kiss Gy. Csaba, Németh Magda és Sárosi Bálint dedikál
(Nap Kiadó)
14.00–15.00
B 51 stand Szabó Palócz Attila dedikálja Békegyakorlatok című könyvét
(Napkút Kiadó)
14.00–15.00
D 34 stand
Vörös István dedikálja Fénylovasok című kötetét
(Noran Könyvesház)
14.00–15.00
D 43 stand
Gombos Péter dedikál
(PONT Kiadó)
14.00–15.00
B 50 stand
Bertók László dedikálja A hetedik levél című verseskötetét
(Pro Pannonia Kiadó)
14.30–15.30
K 16 stand
Ignacy Karpowicz dedikálja Égiek és földiek című könyvét
(Typotex Kiadó)
15.00–16.00
B 41 stand
Bächer Iván dedikál
(Ab Ovo Kiadó)
15.00–16.00
B 10 stand
Veiszer Alinda dedikálja Ráadás című kötetét
(Alexandra Kiadó)
15.00–16.00
D 42 stand Kovács Imre Attila dedikálja MÉJ című új kötetét
(Arcus Kiadó)
15.00–16.00
B 1 stand
OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Olasz szerzők dedikálnak
(Budapesti Olasz Kultúrintézet)
15.00–16.00
D 36 stand Buglyó Gergely dedikálja Oni: Szürke vér című ifjúsági fantasy kötetét
(Ciceró Könyvstúdió)
15.00–16.00
B 17 stand
OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Giorgio Pressburger dedikál
(Európa Könyvkiadó)
15.00–16.00
D 3 stand
Soma Mamagésa és Singer Magdolna dedikál
(Jaffa Kiadó)
15.00–16.00
B 31 stand
Sári László dedikálja könyveit
(Kelet Kiadó)
15.00–16.00
D 33 stand Bosnyák Viktória és Kalas Zsuzsa dedikál
(Kolibri Kiadó)
15.00–16.00
B 18 stand
J. R. dos Santos dedikálja A végső titok című új könyvét
(Kossuth Kiadó)
15.00–16.00
D 9 stand Balatoni Ica dedikál
(Könyvmolyképző Kiadó)
15.00–16.00
B 16 stand Tarjányi Péter és Dosek Rita dedikál
(Libri Kiadó)
15.00–16.00
B 19 stand
Parti Nagy Lajos dedikál
(Magvető Kiadó)
15.00–16.00
D 8/B stand
Lackfi János dedikálja Kapjátok el Tüdő Gyuszit! Versek felnőttes gyerekeknek és gyerekes felnőtteknek című legújabb verseskötetét
(Móra Könyvkiadó)
15.00–16.00
K 4 stand Papp Zoltán dedikál
(Nap Kiadó)
15.00–16.00
B 51 stand
Petőcz András dedikálja Idegennek lenni című könyvét
(Napkút Kiadó)
15.00–16.30
D 43 stand
Kozma Tamás dedikálja versesköteteit
(PONT Kiadó)
15.30–16.30
B 36 stand
Hannu Rajaniemi dedikál
(Ad Astra Kiadó)
16.00–17.00
B 10 stand
Lévai Katalin dedikálja Anyám évszázada című kötetét
(Alexandra Kiadó)
16.00–17.00
B 31 stand
Sumonyi Zoltán dedikálja Hogyan legyek hűséges fiad? című könyvét
(Argumentum Kiadó)
16.00–17.00
D 42 stand
Sándor György Kossuth-díjas humorista dedikálja Életmű albumát és Hármaskönyvét
(Arcus Kiadó)
16.00–17.00
B 19 stand
Gabi Gleichmann dedikálja A halhatatlanság elixírje című regényét
(Athenaeum Kiadó, NORLA)
16.00–17.00
B 17 stand Amir Gutfreund dedikál
(Európa Könyvkiadó)
16.00–17.00
D 8 stand Sunyovszky Sylvia dedikálja Csak semmi titok című önéletírását
(Holnap Könyvkiadó)
16.00–17.00
D 21 stand Erős Ferenc dedikálja Szágundelli csodái, valamint Pszichoanalízis és forradalom című könyvét
(Jószöveg Műhely)
16.00–17.00
B 15 stand Kácsor Zsolt és Kerékgyártó István dedikál
(Kalligram Kiadó)
16.00–17.00
D 33 stand Erőss Antónia, Finy Petra és Herbszt László dedikál
(Kolibri Kiadó)
16.00–17.00
B 18 stand
Fehér László festőművész dedikálja új könyvét
(Kossuth Kiadó)
16.00–17.00
D 9 stand Zakály Viki dedikál
(Könyvmolyképző Kiadó)
16.00–17.00
B 19 stand
Spiró György dedikál
(Magvető Kiadó)
16.00–17.00
K 2 stand
Kürti László dedikálja Testi misék című verseskötetét
(Magyar Napló)
16.00–17.00
D 8/B stand
Pacskovszky Zsolt dedikálja a Tabu-könyvek sorozatban megjelent Szabadesés című regényét
(Móra Könyvkiadó)
16.00–17.00
K 4 stand Ágh István dedikál
(Nap Kiadó)
16.00–17.00
B 51 stand
Jan Kuntur dedikálja A perem-lét könyve című kötetét
(Napkút Kiadó)
16.00–17.00
D 38 stand
Gimesi Dóra és Gyöngyösi Adrienn dedikál
(Pozsonyi Pagony)
16.00–17.00
B 50 stand
Meskó Norbert dedikálja A szépség eredete. Szexuális vonzerő és párválasztás című monográfiáját
(Pro Pannonia Kiadó)
16.30–17.30
D 3 stand
Badár Sándor és Horváth János dedikál
(Jaffa Kiadó)
16.30–17.30
K 4 stand Szörényi László dedikál
(Nap Kiadó)
16.30–17.00
D 43 stand
Jánoska Antal és Horváth Ferenc dedikálja Zsugaléria című kötetét
(PONT Kiadó)
16.30–17.30
B 20 stand Pintér Béla dedikálja Drámák című könyvét
(Saxum Kiadó)
17.00–18.00
B 10 stand
Hadas Krisztina dedikálja Egy tökéletlen anya naplója című kötetét
(Alexandra Kiadó)
17.00–18.00
B 31 stand
Tomán Edina dedikál
(Almandin Kiadó)
17.00–18.00
D 36 stand
Szabó Era és Kállai Nagy Kriszta dedikálja Csokitánc című illusztrált gyerekvers kötetét
(Ciceró Könyvstúdió)
17.00–18.00
B 17 stand Jože Hradil dedikál
(Európa Könyvkiadó)
17.00–18.00
D 21 stand Rugási Gyula dedikálja A historizmus fantomja című könyvét
(Jószöveg Műhely)
17.00–18.00
B 15 stand Komoróczy Géza dedikál
(Kalligram Kiadó)
17.00–18.00
D 33 stand Vidra Gabriella és A Tudás Könyvei borítótervezői dedikálnak
(Kolibri Kiadó)
17.00–18.00
B 18 stand
Jávorszky Béla Szilárd dedikálja Táncház című új könyvét
(Kossuth Kiadó)
17.00–18.00
D 9 stand Tóth Fanni dedikál
(Könyvmolyképző Kiadó)
17.00–18.00
B 16 stand Pion István, Simon Márton és Sirokai Mátyás dedikál
(Libri Kiadó)
17.00–18.00
K 2 stand
Nagy Zoltán Mihály dedikálja A sátán fattya című regényét
(Magyar Napló)
17.00–18.00
D 8/B stand
Vig Balázs dedikálja A rettegő fogorvos című könyvét
(Móra Könyvkiadó)
17.00–18.00
D 38 stand
Szakács Eszter és Gyöngyösi Adrienn dedikál
(Pozsonyi Pagony)
17.00–18.00
B 50 stand
Czigány György dedikálja a Zsoltár. Versek és versháttér című kötetét
(Pro Pannonia Kiadó)
17.00–18.00
B 57 stand Szabó Tibor Benjámin dedikál
(Scolar Kiadó)
17.30–18.30
B 19 stand
Galgóczi Dóra dedikálja Fiatalságra ítélve című könyvét
(Corvina Kiadó)
17.30–18.30
B 19 stand
Michel Houellebecq dedikál
(Magvető Kiadó)
18.00–19.00
B 16 stand Tyson (Váradi József) dedikál
(Libri Kiadó)
18.30–19.00
D 43 stand
Szávai Géza dedikálja Csodálatos országokba hoztalak című regényét
(PONT Kiadó)
18.45–19.30
B 6 stand
David Grossman, Amir Gutfreund és Shani Boianjiu izraeli írók dedikálnak
(Izrael Állam Nagykövetsége)
Szabadtéri színpadon zajló programok
11.00–12.00
Szabadtéri Színpad Palya Bea Altatok című koncertje
Előadók: Palya Bea és zenekara
(Kolibri Kiadó)
14.30–15.30
Szabadtéri Színpad Állati zenés ABC – Bíró Eszter koncertje gyerekeknek és felnőtteknek
Előadók: Bíró Eszter és zenekara
(Balassi Intézet)
16.00–17.00
Szabadtéri Színpad Néma Gyerek-koncert
Résztvevők: Simon Márton, Sirokai Mátyás, Pion István, Finy Petra és Závada Péter
(Libri Kiadó, JAK)
18.00–19.00
Szabadtéri Színpad Hangold Újra!
Mini lemezbemutató koncert
Előadók: Gergely Éva, Bársony Bálint, Rieger Attila, Tar Gergely, Elek Norbert, Máthé László és Végh Balázs
(Rózsavölgyi és Tsa Kiadó)