21. Művészetek Völgye - 2011 július 29. pénteki program
Helyszín: Kapolcs,Taliándörögd,Vigántpetend
Kezdési időpont: 07:30
Koncertek:
Egész nap Alsónyéki és Bogyiszlói Hagyományőrző Együttes, Fábián Éva, Bogyiszlói Népizenekar - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
Zenés versimpró - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
10:00 Szalóki Ági: Gingalló családi koncert - Palya-udvar (Kapolcs)
11:00 Amadinda - Családi hangverseny - Művelődési Ház (Taliándörögd)
"Behangoló" - Bara zenekar - Alexandra könyvudvar (Kapolcs)
Sebő Együttes - Erdei dalnokverseny - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
12:00 Déli Palya-udvar - Zene ebédidőben - Palya-udvar (Kapolcs)
13:30 Döge Csaba és fúvós zenekara - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
15:00 Kosbor Trió - Pilinszky - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Zenei workshop Ferenczi György és a Rackajam irányításával - Alexandra könyvudvar (Kapolcs)
15:30 Benkő Zsolt zenél - Király Udvar (Kapolcs)
17:00 Zenés versimpró Csukás Istvánnal és a Sebő együttessel - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
17:30 Berecz András ének- és mesemondó műsora (világ-, népzene) - Palya-udvar (Kapolcs)
18:00 Burns Katalin és a Hajna koncertje (világ-, népzene) - Református templom (Taliándörögd)
Nyeső Mari és zenekara (világ-, népzene) - Alexandra könyvudvar (Kapolcs)
19:00 Füzesgyarmati Hagyományőrző Egyesület Népdalköre (világ-, népzene) - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
Misztrál zenekar tagjainak koncertje (könnyű) - Király Udvar (Kapolcs)
Róbert György (blockflöte) és Szabó István (lant, ének) (komoly) - Katolikus templom (Kapolcs)
19:30 Kiss Tamás és fúvószenekara (világ-, népzene) - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
Sebő - József Attila (világ-, népzene) - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
20:00 Döge Csaba és fúvós zenekara (világ-, népzene) - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
Tömösközi László hangversenye (komoly) - Művelődési Ház (Taliándörögd)
20:30 Berecz András és zenészbarátai: Hazakísérlek (világ-, népzene) - Hangvető világ- és népzenei színpad (Taliándörögd)
Fotelos koncert (világ-, népzene) - Palya-udvar (Kapolcs)
21:00 Árok Party (könnyű) - Kultúr (Vigántpetend)
Gál István és zenekara (világ-, népzene) - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
21:30 Kaláka együttes (világ-, népzene) - Alexandra könyvudvar (Kapolcs)
22:00 Fonó zenekar (világ-, népzene) - Hangvető világ- és népzenei színpad (Taliándörögd)
22:30 DJ Suefo (könnyű) - Palya-udvar (Kapolcs)
Gyárfás - Szaniszló Duó, Balázs József Quintet (jazz) - Szerencsejáték Jazz Színpad (Kapolcs)
Színházi program:
10:00 Zöld Péter meséje - Király Udvar (Kapolcs)
11:00 Miért döntöttem így? - út a szülésig - Király Udvar (Kapolcs)
14:00 Papírszínház - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
17:30 Berecz András ének-és mesemondó műsora - Palya-udvar (Kapolcs)
21:00 Amerikai ima - Gástya árok (Kapolcs) - a Csokonai Színház (Debrecen) vendégjátéka
22:00 Happy Hour - Kultúrház, Taliándörögd (Taliándörögd) - a Szegedi Focus Műhely (Szeged) vendégjátéka
Egyéb program
Egész nap Borudvar a Sörházban színes programokkal - Borház a Sörházban (Kapolcs)
Mindennap - fogyatékkal élőkkel foglalkozó katolikus szervezetek - Katolikus templom (Kapolcs)
Mindennap könyvbemutatók, beszélgetések - Alexandra könyvudvar (Kapolcs)
Nyitott Könyvesbolt - Palya-udvar (Kapolcs)
Az Óvodakert programja kora délutántól - Óvodakert (Taliándörögd)
Tengerecki - kalákában a Kalákával és Boka Gáborral! - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Turisztikai információs sátor - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
Zöld zugoly - Művelődési Ház (Taliándörögd)
7:30 Közös jóga Galkó Balázzsal - Malomsziget (Kapolcs)
8:00 Osztályfőnöki óra - 1700-1800 - Ősök Háza (Taliándörögd)
Sárréti gasztro - Kovács István Vésztő-Mágor - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
9:00 Hogyan születik a baba? - gyerekeknek - Király Udvar (Kapolcs)
Versfitnesz - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
9:30 Geotúra a Királykőhőz - Felső Iskola (Kapolcs)
10:00 Babázós jelelés - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Előadás: Fűben fában orvosság - séta a környéken (Előadás, beszélgetés) - Művelődési Ház (Taliándörögd)
Éltető Völgy - Csigaház (Kapolcs)
Észak-amerikai őslakók szertartásos ünnepei - Pesovár Anna-Tisza Sándor - Ősök Háza (Taliándörögd)
Faluköszöntő. Táncosok és zenészek hívogatója - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
Főzőverseny: ételek Mária Terézia korából - Bede Róbert-Szőke András - Ősök Háza (Taliándörögd)
Füzesgyarmati Népi Kismesterségek és Kézművesek Egyesülete - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
Jurta programok - Öregiskola - Zöldudvar (Vigántpetend)
Mulen Rúzs: Malom-Kaszinó - Játékterem - Kastély (Kapolcs)
ÖKO-Pack Nonprofit Kft. programjai - Öregiskola - Zöldudvar (Vigántpetend)
Ökoszolgálat Alapítvány programjai - Öregiskola - Zöldudvar (Vigántpetend)
Sajtárusítás és kóstoltatás - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
Társas/Játék/Völgy - Kávéház (Kapolcs)
10:30 Kerekítő Mondókás Móka - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Néptáncról, népzenéről mindenkinek. Zenés-táncos országjárás - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
11:00 Facsiga Játszókert - Facsiga Játszókert a Papkertben (Vigántpetend)
Interaktivity - Szabadtéri fotóműterem és alkotóműhely - Kastély (Kapolcs)
Kerékkötők - Múzeumpedagógiai kézműves foglalkozások - Kastély (Kapolcs)
Megújuló Malmok - molinológiai workshop - Faluház (Kapolcs)
Reggeli tánc - Palya-udvar (Kapolcs)
Tegyiek, Taliánok - folytatás - Nagy István informatikus - Ősök Háza (Taliándörögd)
13:00 Csákvári Judit: Női szereplehetőségek a 21. században - Király Udvar (Kapolcs)
Hangos-Beszélő - Palya-udvar (Kapolcs)
Isten a szekéren - Református templom (Taliándörögd)
Tárlatvezetés Szőke Andrással - Ősök Háza (Taliándörögd)
Versműhely - Kreatív írásfoglalkozás Lackfi Jánossal - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
13:30 Szeghalmi Mazsorett Együttes Nefelejcs Csoportja - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
14:00 Árvalányhaj Kamara Táncegyüttes, Bucsa - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
Csákvári Judit: Ülünk. Szülünk? - körbeülős beszélgetés a női szerepekről - Király Udvar (Kapolcs)
Füzesgyarmati Népi Kismesterségek és Kézművesek Egyesülete - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
"Korok és korosztályok, ünnepek és hétköznapok" népviselet bemutató - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
Malommozi - Kastély (Kapolcs)
Sárrét Virágai Tánccsoport, Bucsa - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
14:30 Hangos-beszélő - vendég: Nemes Takách Kata - Palya-udvar (Kapolcs)
15:00 Művészettörténeti előadássorozat: Veszprém, Bucher Xavér - Felhősi István - Ősök Háza (Taliándörögd)
Társas/Játék/Völgy - Kávéház (Kapolcs)
16:00 Előadás: Villanymozdony, sárkányrepülő, avagy energiatakarékosság gyerekeknek (Előadás, beszélgetés) - Művelődési Ház (Taliándörögd)
Énekeljünk együtt! Daltanulás - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
Hobológia - Kávéház (Kapolcs)
Káplár Éva: Az érintés fontossága és jelentősége a szülés alatt - sajátélmény-műhely tánccal - Király Udvar (Kapolcs)
Rokokó zenéje - Dr. M. Tóth Antal egyetemi tanár, zenetörténész - Veszprém - Ősök Háza (Taliándörögd)
17:00 Előadás: Méltányos kereskedelem (Fair Trade) (Előadás, beszélgetés) - Művelődési Ház (Taliándörögd)
17:30 Pajta-klub - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
18:00 J.A. MINDEN... - Klastrom Színpad (Taliándörögd)
Néptánc - és népszokás bemutató - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
18:30 Nánási Ágnes előadóművész - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
19:00 Füzesgyarmati Népi Kismesterségek és Kézművesek Egyesülete - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
20:00 Táncház - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
21:00 KalákaMozi - Kaláka meglepetéskoncert, 180 perces DVD - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Pajtamozgó: Ön-Retro-Video-Tár-Folyam - Kávéház (Kapolcs)