Itt a gyógynövényes mélyhámlasztás szezonja

Itt a gyógynövényes mélyhámlasztás szezonja

A bőr típusonként, életkoronként és évszakonként is eltérő gondoskodást igényel. A hűvösebb időjárásra történő felkészülés jegyében Peterman Krisztina szépség-terapeuta, a Dermatica kozmetikusa a mélyhámlasztás jótékony hatásait ismertette.

A nyári felesleg

Az év legmelegebb hónapjaiban a bőrt a hőség, fokozott verejtékezés és erős UV-sugárzás hatásai is megviselhetik. A fokozott megpróbáltatások ellen a bőr megvastagodással védekezik. A hámréteg megvastagodása a napnak leginkább kitett testrészeken, így elsősorban az arcon észrevehető – magyarázza Peterman Krisztina. Az elhalt hámsejtek eltávolítására átmeneti megoldásként jó szolgálatot tehetnek az otthoni bőrradír készítmények, de igazán látványos és tartós megoldást professzionális kezelésekkel érhetünk el.

Ősz, a bőrhámlasztás időszaka

A mechanikai peeling során apró, kemény részecskék segítségével egyszerűen, dörzsöléssel távolítjuk el az elhalt hámsejteket. Kémiai peeling esetén alfa-hidroxi savakat használunk a bőr hámlasztásához, fiatalításához. Az ilyen típusú kozmetikai kezelést az őszi időszakban javasolt elvégeztetni, mivel a savas hámlasztás során a bőrt védő keratin réteget oldjuk. A bőr fokozott érzékenységével pedig nő a leégés veszélye: a naposabb hónapokban szövődményként hiperpigmentáció, egyenetlen barnulás, fokozódó bőrgyulladások is jelentkezhetnek. Kémiai hámlasztás ezért csak ősztől végezhető, amikor az erős napsütéses időszaknak már vége.

Fiatalít, szépít, feszesít

A mélyhámlasztást elsősorban a bőr fiatalítására javasoljuk, segítségével a ráncok mélysége csökkenthető. Fiatalabbak esetében szeplők, májfoltok, vagy bőrhibák kezelésére ajánlott, de látványos eredményeket érhetünk el megvastagodott, seborrheás, rossz vérkeringésű, fakó, tág pórusú bőr esetében is – sorolja a kezelés előnyeit a Dermatica kozmetikusa.

Itt a gyógynövényes mélyhámlasztás szezonja

A kezelés jótékony hatású comedó képződésre, faggyúmirigy túltengésre és millium képződésre hajlamos bőr esetében, de alkalmazható pattanásos bőr, acnés hegek eltüntetésére is. Anti-aging kezelésekben is használjuk, rugalmatlan, élettelen, korai ráncképződésre hajlamos bőr esetében. A mélyhámlasztás az arcbőr mellett más testrészeken is alkalmazható: kezek öregedési jeleinek, cellulitis, stria esetében, vagy ernyedt hasfal, kar és combon feszesítésre.

Lépésről-lépésre

A gyógynövényes mélyhámlasztás két alkalmas kezelésből áll. Az első kezelés során alkalmazott hatóanyagok és a kíméletes, apró formátumban lévő gyógynövény keverék bőrbe masszírozásának hatására a kezelést követő néhány napon belül a régi bőrréteg egyenletesen leválik. Ez idő alatt a reggeli és esti arctisztításhoz speciális készítményeket szükséges használni, melyek a hámlasztási folyamatra hatnak, ezért ezeket más termékekkel helyettesíteni nem szabad.

A hámlási folyamat egyénenként különböző lehet, de a hámló részecskék erőszakos eltávolítása minden esetben kerülendő. Az utókezelés a hámlasztást követő, 5. nap környékén történik. Ez ideig a bőrt víz nem érheti, így a hajmosás is tilos. A bőr teljes regenerációja két-három hetet vesz még igénybe, a kezelést követő 14-28. napon nyeri el a bőr a legszebb állapotát.

Szakértő kezekben

A gyógynövényes mélyhámlasztás egy ún. korpázó és lemezes hámlást előidéző beavatkozás. A kezelést csak orvos vagy speciális képzettséggel rendelkező kozmetikus végezheti. A kezelést végző személy szakmai tudása nemcsak a beavatkozás során, de a bőr állapotának felmérésében is nagyon fontos. A mélyhámlasztás a legtöbb bőrpoblémára megoldást jelent, bizonyos esetekben azonban végzése nem javasolt. Kizáró ok például minden fertőző eredetű bőrbetegség. A kezelés nem végezhető allergiás, vagy nagyon érzékeny bőrön, de nem javasolt rosacea esetében sem. A beavatkozás nem végezhető anyajegyek területén sem.

Forrás: www.dermatica.hu

Kapcsolódó írások