Gyerektükör

Előző Következő

Minden szülő tudja, hogy ha közösségbe jár a gyermeke, akkor 2-3-szor gyakrabban betegszik meg valamilyen fertőzésben, tipikusan felső légúti ...

  • 2013.11.24 Rombol vagy épít?

    Akinek gyermek van, gyakran találkozik a problémával, hogy csemetéje nézzen-e tévét, vagy sem, ha igen mit, és mennyit? Ugyanez a helyzet a számítógépekkel. Mivel teszek jobbat? Ha engedem, vagy ha tiltom?

  • 2013.11.22 A „csókbetegség” tünetei

    Elsősorban serdülők és fiatalok betegsége, cseppfertőzés útján, akár egy csókkal is könnyen terjed. Dr. Kádár János immunológus, az Immunközpont főorvosának segítségével bemutatjuk, hogy milyen tünetekről ismerhetjük fel a csókbetegséget.

  • 2013.11.21 Csípőproblémák már csecsemőkorban

    A szülőknek és az orvosoknak több figyelmet kellene szentelniük a néhány hetes csecsemők csípőízületeire, hogy megelőzhető legyen a fájdalom és a tartós károsodás. A tanácsot a STEPS nevű jótékony célú alapítvány adta, mely támogatja az alsó végtagi rendellenességgel élő gyermekeket és felnőtteket.

  • 2013.11.19 A kényszerbetegség

    Olvasónk szerkesztőségünknek írt levelében kislánya eltúlzott kézmosási szokásaira panaszkodik, kényszerbetegségre gyanakszik. Kérdéseire Dr. Piczkó Katalin pszichiáter válaszolt.

  • 2013.11.18 Asztmát okozhat a babáknál az antibiotikum

    Azok a kisbabák, akik hathónapos koruk előtt kaptak antibiotikumot, később akár 70 százalékkal nagyobb valószínűséggel lesznek asztmásak.- derül ki egy új kutatásból.

  • 2013.11.18 Segítség! Mit kezdjek az ikrekkel?

    Az ikrek szoptatása és gondozása igazi kihívást jelenthet a szülők számára, hiszen a kétszeres gyermekáldással megduplázódnak a feladatok is.

  • 2013.11.16 Hátfájás a táskától?

    Sokan nem is gondolnák, de a felnőtteken kívül a gyerekeknél is komoly problémákat okozhat a nem megfelelő táska. Dr. Dobos Márta, az Oxygen Medical holisztikus szemléletű ortopéd orvosa az ínszalagot, az izmokat érintő lehetséges veszélyekről és a biztonságos táskaviselés szabályairól beszélt.

  • 2013.11.16 A "csodadiéták" nem gyógyítják az 1-es típusú diabéteszt

    Az internet korában nagyon divatossá váltak a különböző szélsőséges diéták, amelyektől a szülők félinformációk alapján a "gyógyulást" várják az 1-es típusú cukorbetegséggel kezelt gyerekek esetében. - Hívta fel a figyelmet a problémára dr. Körner Anna, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Diabétesz Osztályának vezetője.

  • 2013.11.16 Fókuszban a gyermekkori asztma

    A korai asztma kialakulásának számos veszélytényezője van. Az egészen korán ért szokatlan hatások is elősegíthetik a későbbi megjelenését. Például az anyatejjel történő táplálás korai megszüntetése kihathat a későbbi egészséges fejlődésre. A megváltozott táplálkozási szokások, a nem megfelelően légkondicionált helyiségek, a légszennyezettség magas mértéke, a passzív dohányzás mind - mind felelőssé tehetőek a korai asztma kialakulásáért.

  • 2013.11.15 A gyermekkori IQ és a balesetek kapcsolata

    Egy új kutatás szerint, akiknek gyerekkorukban alacsonyabb volt az intelligencia hányadosuk, felnőttkorukban gyakrabban kerülnek baleset miatt kórházba. A szakértők kutatási eredményeik ellenére is fontosnak tartják a baleset-megelőző programokat.