Gyerektükör

Előző Következő

A gyermekek önállóan alapvetően gyalogosként vagy kerékpárosként vesznek részt a forgalomban, míg járművek utasaként a járművezetők vezetési ...

  • 2013.10.26 Hogy nyugtassuk a gyereket műtétkor?

    Nos, a feladat nem könnyű. A szülő is ideges, ám az operációt mégiscsak a gyermeken végzik. Hogyan nyugtassuk meg őt?

  • 2013.10.26 A 30 hetes magzatnak már vannak emlékei

    Rövid távú, az elmúlt tíz percre kiterjedő memóriával már a 30 hetes magzat is rendelkezik - állítják holland kutatók, akik 39 állapotos asszonyt vontak be a vizsgálatukba, és a magzatok reakcióját "vibroakusztikus" stimulációval mérték.

  • 2013.10.26 Kezelhető betegségek, elkerülhető halál

    Az UNICEF gyermeksegély szervezet szakértőinek legújabb becslései szerint világszerte évente 8,8 millió gyermek hal meg olyan betegségekben, amelyek nagyrészt elkerülhetők vagy kezelhetők lennének.

  • 2013.10.26 Nem károsak a higanytartalmú fogtömések

    Az amalgám fogtömések nem befolyásolják kedvezőtlenül a gyermekek agyfejlődését és neurológiai állapotát, jelentik a kutatók a The Journal of the American Dental Association című szaklapban.

  • 2013.10.24 Mi okozza a Down-szindrómát?

    A Down-kór a legismertebb kromoszóma-rendellenesség, szinte mindannyian ismerünk olyan családot, amely érintett. Háromrészes sorozatunkban körüljárjuk, mit kell tudni a betegségről, a szűrésről és hogy milyen az élet a Down-kórral. Szakértőnk dr. Vass Zoltán szülész-nőgyógyász.

  • 2013.10.24 Ne legyen tartós a tartásprobléma!

    A lakosság 60-80 százaléka szenved derék- és hátfájástól. A „civilizált életmód”, ami a panaszokért felelőssé tehető, már az iskolás gyerekek többségére is jellemző! Sokat ülnek, keveset mozognak… Mit tehetünk a megelőzésért? Dr. Szentiványi Csilla reumatológust kérdeztük.

  • 2013.10.24 Lombhullás, foghullás

    Vége a nyári vakációnak, sok gyereknek az iskolakezdést jelzik a hulló levelek – és a hulló fogak is. Az első osztály izgalmai mellett – milyen iskolatáskát vegyünk?, gyermekünk tolltartóján melyik mesehős mosolyogjon? – tervezzünk be egy látogatást is a fogorvoshoz akkor is, ha szerintünk semmi probléma sincs!

  • 2013.10.24 Lázcsillapító kérdések és válaszok a hőmérőkről

    A láz az egyik leggyakoribb panasz csecsemő- és kisgyermekkorban. Minden édesanyát aggodalommal tölt el, ha gyermeke lázas.

  • 2013.10.23 A szoptatás megóvhat bizonyos allergiák ellen

    Amennyiben az atópiás betegségekre (pl. ekcéma, asztma, ételallergiák) különösen hajlamos csecsemők legalább négy hónapos korukig csak anyatejet kapnak, vagy tehéntejmentes tápszert, akkor később alakulnak ki ezek a betegségek, vagy egyáltalán nem is jelentkeznek a tünetek.

  • 2013.10.23 Belső konfliktusból adódó bőrbetegségek

    A kényszeres hajtépés, körömrágás szemmel látható bőrelváltozásokat idéz elő. A kényszeres késztetések ilyen külsőre irányuló formái főként a 10-17 éves korosztályban fordulnak elő. Az elváltozásokat a serdülő önmagának okozza. Az okok között szerepel a fokozott szeretetigény, a szorongás, az agresszió, a zavart anya-gyermek kapcsolat, valamint a túlzott szülői és iskolai elvárások.