Férfitükör

Előző Következő
Nem csak szájon át juthat be a gyógyszer

A gyógyszermolekulák különféle módokon juttathatók be a szervezetbe. Nem mindegy, hogy melyik beviteli út kerül alkalmazásra, hiszen az eltérő ...

  • 2013.02.14 Heti filmajánló: Életem szerelme

    Valentin-napra egy könnyed francia filmvígjátékot ajánlok.Mától látható a hazai mozikban!

  • 2013.02.14 Heti filmajánló: Pi élete

    Ezen a héten egy már a magyar mozikban is néhány hete futó filmet ajánlok. A Pi élete, melyet Ang Lee rendezett és az idei Oscar-díjra előzetesen 11 jelölést kapott, enged és szinte felszólít arra minket, hogy merüljünk el magunkban és kapcsoljunk ki a mindennapok "szürkeségéből" ..Richard Parker-ről nem is beszélve...

  • 2013.02.11 Szacsvay László: Jó beteg vagyok!

    A népszerű színészről sokan tudják, hogy évekkel ezelőtt prosztatadaganata volt, amellyel megműtötték, és meggyógyult. Nem csinál titkot belőle, sőt! Azt mondja, ha néhány apát és nagyapát rá tud venni arra, hogy időben menjen el a szűrővizsgálatra, már megérte, hogy beszél róla…

  • 2013.02.08 Heti filmajánló: Hitchcock

    A héten mutatják be a Hitchcock életéről szóló azonos című amerikai filmet a hazai mozik.

  • 2013.02.05 Alko(-)hol a határ?

    Az alkoholra is igaz a közhely: kismértékben gyógyszer, nagymértékben méreg. Az alkohol kismértékű fogyasztása több kimutatás szerint képes a "jó" koleszterin (HDL) mennyiségét a vérben megemelni, ami kedvező az erek számára. A vörösbor magasabb vastartalma jótékonyan hat a vérképzésre. Azonban itt is fontos a mérték, mert a nagy mennyiségű, mértéktelen alkoholfogyasztás komoly egészségügyi következményekkel járhat.

  • 2013.02.03 Mik azok a pro- és prebiotikumok?

    Milyen a bélflóránk? Mi a probiotikumok jelentősége? Miért hasznosak a prebiotikumok? A válaszokat dr. Bende János sebész, gasztroenterológus, klinikai onkológus segítségével tisztáztuk, aki a Péterfy Sándor utcai Kórház Általános Sebészeti Osztályának osztályvezető főorvosa.

  • 2013.01.22 Futni jó!

    A futás az egyik legegyszerűbb, legtermészetesebb mozgásformánk. Az ősidőktől fogva ismerjük, milyen futni valami elől, netán valami után. Ám a legjobb a saját örömünkre futni. Az egészségünkért, a jó közérzetünkért, a sportos alakunkért. Csak elkezdeni nehéz...

  • 2013.01.13 Az egészség pénz, ne pazaroljuk!

    Mikor költséghatékony a gyógyszeres terápia? Ha egy mosópor nem váltja be a hozzá fűzött reményeinket, nem használjuk többé, na bumm. És ha egy gyógyszerről úgy gondoljuk, hogy nem elég hatásos? Abbahagyjuk a szedését? Ha igen, azzal duplán veszíthetünk: egészséget és pénzt is. És ha azt hisszük, ez a magánügyünk, nincs teljesen igazunk. Nem csupán a saját pénzünkről van szó..

  • 2012.12.31 Mi a közös Keanu Reeves-ben és Erőss Zsoltban?

    A hiperbár oxigén terápia alkalmazása. Keeanu Reeves az alvászavarából gyógyult ki a speciális kezelés hatására. Erőss Zsolt többek között ennek az eljárásnak is köszönheti, hogy a januári lábamputációja után szeptemberben már újra meghódította a Himaláját.

  • 2012.12.29 Magyar alvásterápia

    Magyarországon elsők között kezdtek foglalkozni a biológiai ritmusok és az alvászavarok terápiás kezelésével. A kutató alvásterapeuták szerint a pszichológiának fontos szerepe van a különböző elalvást segítő technikák kidolgozásában, mivel az alvászavarok nagy része pont az elalvást ill. a visszaalvást érinti. A hazai alvásterápiás tapasztalatok alkalmazásával új esélyekhez juthatnak a rosszul alvó felnőttek.