A XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál
Helyszín: Budapest, Millenáris
Kezdési időpont: 10:00
Program:
Termekben zajló programok
10.00–11.00
Márai Sándor terem
Mileta Prodanović könyvbemutatója
Résztvevők: a szerző, Csordás Gábor fordító és Radics Viktória
(L'Harmattan Kiadó)
10.00–18.00
Gyerek-(b)irodalom Bilimbo Háza idén is várja a kicsiket és nagyokat
Lesznek játékok totyogóknak, minikonyha, babasarok, sok-sok autó óriási szőnyegen, bábok, társasjátékok nagyobbaknak és persze sok-sok vidámság és kacagás.
(www.bilimbo.com)
10.00–18.00
Gyerek-(b)irodalom Rajzpályázat a Meseutca kuckójában
A helyben készült rajzokat kiállítjuk, és a könyvfesztivál után a Meseutca szerkesztősége elbírálja, ki lehet az a három szerencsés nyertes, aki ajándékkönyveket kap a frissen megjelent gyerekkönyv-újdonságokból.
(meseutca.hu)
10.00–18.00
Gyerek-(b)irodalom LaQ – Több, mint játék Japánból
A Líra innovatív és kreatív játékbemutatója
A 3 éves kor feletti gyerekeket és szüleiket várjuk egy közös játékra.
(Líra Könyv)
10.00–10.45
Gyerek-(b)irodalom Bogyó és Babóca társasjátéka
Bartos Erika vetít, mesél, játszik a gyerekekkel
(Pozsonyi Pagony)
10.00–19.00
B 6 stand
Háttérbeszélgetések az izraeli irodalomról ismert írók és szakértők közreműködésével
(Izrael Állam Nagykövetsége)
10.00–11.00
B 1 stand
OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Daniele Cavicchia költővel beszélget Lukácsi Margit műfordító
A találkozó után Daniele Cavicchia dedikálja A víz asszonya című kötetét
(Budapesti Olasz Kultúrintézet)
10.30–11.30
D 34 stand
Fotózkodás Geronimóval
(Alexandra Kiadó)
10.45–11.00
Gyerek-(b)irodalom
Ismerd meg a Mandragóra utca lakóit!
Állomásos játék 6–12 éves gyerekeknek
(Európa Könyvkiadó)
11.00–12.00
Osztovits Levente terem
Vámos Miklós Húrok című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Bródy János és Barna Imre
(Európa Könyvkiadó)
11.00–12.00
Szabó Magda terem
A tragikumról
Könyvbemutató
Résztvevők: Karafiáth Orsolya és Ungvári Tamás
(Scolar Kiadó)
11.00–12.30
Márai Sándor terem
Lettre – L'Harmattan Matiné
Résztvevők: Mileta Prodanović (Szerbia), Dragan Velikić (Szerbia), Arno Camenisch (Svájc), Helene Uri (Norvégia), Németh Gábor, Garaczi László és Kukorelly Endre
Moderátor: Csordás Gábor
(Lettre Internationale, L'Harmattan Kiadó)
11.00–12.00
Hess András terem
Kerekasztal-beszélgetés Serge Joncour francia íróval
Résztvevők: a szerző, Ádám Anikó és Marion Décome
(Budapesti Francia Intézet, Bureau International de l'Édition Française)
11.00–12.00
Kner Imre terem
Feledy Balázs Koller – egy legenda nyomában. Koller György, a Rézkarcoló Művészek Alkotóközössége és a Koller Galéria című kötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Koller Györgyné Edit
(Corvina Kiadó)
11.00–14.00
Gyerek-(b)irodalom
Kézműveskedés Erdélyi Andreával
11.00–11.40
Gyerek-(b)irodalom
Nyomozz velünk!
Színpadi produkció és ügyességi játék kis detektíveknek
Az Agatha nyomoz és a Sherlock, Lupin és én címmel most induló két detektívregény-sorozathoz kapcsolódó program
(Manó Könyvek)
11.00–13.00
Gyerek-(b)irodalom
Készíts könyvet magadnak!
Könyvkötészet Cholnoky Zsófiával
(Matató Könyvműhely)
11.00–12.00
B 1 stand
OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Mediterrán krimi
Giancarlo De Cataldo Bűnügyi regény című könyvének bemutatója a szerző részvételével
(Budapesti Olasz Kultúrintézet)
11.40–12.00
Gyerek-(b)irodalom
Berti, a rózsaszín barika. Egyik birka olyan, mint a másik?
Animációs filmvetítés és mese Bertiről, a birkacsalád rózsaszín gyapjas gyermekéről – Goda Krisztina meséje a különbözőségről, a családról és a szeretetről
(Kolibri Kiadó)
12.00–13.00
Hess András terem Rút Lichnerová Anna Regina című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Körtvélyessy Klára
Moderátor: Deák Renáta
(Európa Könyvkiadó, Literárne Informacne Centrum, Pozsony)
12.00–12.45
Gyerek-(b)irodalom
Mirka, avagy hogyan kell szeretni
Interaktív könyvbemutató
A TOP 100 gyerekkönyv-listán a 2012-ben 3. helyezett könyvről az alkotókkal beszélgetünk, amelyet dedikálás követ a kiadó standjánál.
(General Press Kiadó)
13.00–14.00
Szabó Magda terem
Orosz István Válogatott sejtések (a tojás volt előbb) című könyvének és Armand Puig i Tarrech Gaudí és a Sagrada Familia című könyvének bemutatója
Résztvevők: Orosz István, Török András útikönyvíró, kulturális menedzser és Wesselényi-Garay Andor építész
(Typotex Kiadó)
13.00–14.30
Supka Géza terem OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
LeggItaliano: felfedezésre váró olasz szerzők bemutatkozása
Fiatal és ígéretes olasz szerzők bemutatása, együttműködésben a Mondadori Alapítvánnyal
Moderátor: Giorgio Pressburger
(Budapesti Olasz Kultúrintézet)
13.00–14.00
Kner Imre terem Gabriel Liiceanu A csábításról című könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Szentmártoni János, Karácsonyi Zsolt, Erős Kinga és Végh Attila
(Orpheusz Kiadó)
13.20–14.00
Gyerek-(b)irodalom
Szárnyak és paták
Vajon megtanulhat repülni egy kis pegaur akkor is, ha túl rövidek a szárnyai? Hogyan segíthet egy cukorbeteg kisfiú és testvére a szerencsétlenül járt mesebeli lényen?
Az Egy Csepp Figyelem Alapítvány és a Kolibri Kiadó közös könyvéből, amit Finy Petra írt és Herbszt László illusztrált, most Pokorny Lia színésznő és a szerző olvas föl részleteket. A történetet Mundruczó Kornél Proton színháza kelti életre.
A program ideje alatt az alapítvány vércukormérést végez.
(Kolibri Kiadó)
13.30–14.30
Márai Sándor terem „Csak egyvalami volt biztos, hogy soha, de soha nem térek vissza Magyarországra.”
Az elsőkönyves brit Emylia Hall Nyarak könyve című regényének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Lévai Balázs
Közreműködik: Láng Annamária
(Park Könyvkiadó)
13.30–14.30
Hess András terem
Heydar Aliyev Függetlenségünk örökre szól és A könyvkiadás fejlődése Azerbajdzsánban, a függetlenség éveiben (1993–2013) című könyveinek bemutatója
Résztvevők: a nagykövetség által meghívott vendégek
Moderátor: Faiq Xudanli
(Azerbajdzsáni Köztársaság budapesti Nagykövetsége)
14.00–15.00
Osztovits Levente terem
Díjátadás
Budai-díjak
A díjakat Láng Zsoltnak, a II. kerület Önkormányzata polgármesterének a felhatalmazásából Ötvös Zoltán, a Művelődési Iroda vezetője adja át.
Az Év Kiadója, valamint az Év Vidéki és az Év Fővárosi könyvesboltja MKKE díjainak átadása
Az elismeréseket az MKKE elnöke adja át.
Az Év hangoskönyves hangja díj átadása
A díjat Kocsis András Sándor adja át.
14.00–16.00
Gyerek-(b)irodalom
Gyöngyfűzés Semmelweis Krisztával
14.00–14.30
Gyerek-(b)irodalom
Vörös István Fénylovasok – Utazás a Panda csillagképből a Földre – és vissza című kötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző és Lackfi János író, költő, műfordító
(Noran Könyvesház)
14.00–16.00
Gyerek-(b)irodalom
Társasjáték-barlang – fejlesztőjátékok bemutatása, kipróbálása a GRANNA
játékokkal
(Granna)
14.00–15.00
D 41 stand Csodaceruza-kvíz 8–10 éves gyerekeknek
14.30–15.30
Hess András terem
A III/III krónikája
Résztvevők: Tabajdi Gábor és Ungváry Krisztián
(Jaffa Kiadó)
14.30–15.30
Kner Imre terem
Arno Camenisch könyvbemutatója
Résztvevők: a szerző, Adamik Lajos fordító és Keresztesi József
(L'Harmattan Kiadó)
14.30–15.00
Gyerek-(b)irodalom
Nagypapám meséi
Zsombok Zoltán most megjelent mesegyűjteményéből olvas fel a szerző unokája
(PlayON)
15.00–16.00
Márai Sándor terem
Bűnösök és bűnbakok a 20. századi magyar történelemben
Beszélgetés a Lehallgatott kihallgatások. Gerő és Rákosi pártvizsgálatainak titkos hangszalagjai és a Ki volt Károlyi Mihály? című könyvekhez kapcsolódóan
Résztvevők: Baráth Magdolna, Feitl István, Hajdu Tibor és Pók Attila
(Napvilág Kiadó)
15.00–16.00
Supka Géza terem
Te is olvasol ugye?
A Supka Géza Alapítvány és a Magyar Lapkiadók Egyesülete olvasásnépszerűsítő pályázatának eredményhirdetése
Résztvevők: Grecsó Krisztián, a pályázat Csak egy tánc című novellájának szerzője, Für Anikó, a zsűri elnöke, Kányádi Sándor és Horváth Gergely, a zsűri tagjai, valamint Lafferton Kálmán, Hivatal Péter, Zatykó Péter, Kocsis András Sándor és Szabó Tibor Benjámin
Az AEGON Művészeti Díj átadása
15.00–15.40
Gyerek-(b)irodalom
Fedezd fel Narnia csodás világát!
Interaktív könyvbemutató C. S. Lewis Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény című műve alapján
(Harmat Kiadó)
15.30–16.30
Osztovits Levente terem
„Théseustól egy kicsit észak-északnyugatra”
Krasznahorkai László bemutatja a Megy a világ című új novelláskötetét
(Magvető Kiadó)
15.40–16.10
Gyerek-(b)irodalom
Ó, azok a csodálatos állatok – Tavaszi történetek
A szerző varázslatos fotókkal illusztrált előadásában legszebb tavaszi történeteit meséli el. Felcseperedő cinkefiókákkal, a Tisza-tó csodáival, állatkölykökkel, izgalmas rovarokkal ismerkedhetünk meg közelebbről.
(Ring Color)
16.00–17.00
Márai Sándor terem
A hét főbűn könyvsorozat bemutatója
Résztvevők: Szvetelszky Zsuzsa szociálpszichológus, Ritter Andrea pszichoanalitikus, valamint Mártonffy Marcell irodalomtörténész és teológus
(Typotex Kiadó)
16.00–17.00
Supka Géza terem
Konfliktus a párkapcsolatban – hogyan kezeljük?
Résztvevők: Szendi Gábor és Megyeri Zsuzsa Dóra
(Jaffa Kiadó)
16.00–17.00
Hess András terem Keresztényüldözések régen és ma – Beszélgetés az Akikre nem volt méltó e világ című könyv kapcsán
Résztvevők: Dr. Kulcsár Árpád történész, Morvay Péter újságíró, Dr. Grüll Tibor történész, Frechet Tímea újságíró, valamint Jászberényi Sándor újságíró, közel-keleti tudósító
(Patmos Records)
16.00–17.00
D 34 stand
Fotózkodás Geronimóval
(Alexandra Kiadó)
16.10–16.30
Gyerek-(b)irodalom
Kísérletezz, játssz és nyerj a HVG Okoskönyvekkel!
16.30–19.00
Osztovits Levente terem OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Michele Placido Bűnügyi regény című filmjének vetítése Giancarlo De Cataldo, a film alapjául szolgáló, azonos című regény szerzőjének részvételével
(Budapesti Olasz Kultúrintézet)
16.30–17.30
Szabó Magda terem
Sunyovszky Sylvia Csak semmi titok című életrajzi kötetének bemutatója
Résztvevők: a szerző, Szirtes Tamás Kossuth- és Jászai Mari-díjas színházi rendező, a Madách Színház igazgatója és dr. Milkovich Eszter, a Holnap Kiadó igazgatója
Moderátor: Nagy Borbála Réka, a kötet szerkesztője
(Holnap Kiadó)
16.30–17.00
Gyerek-(b)irodalom
A Kerekerdő Óvoda kisgyermekeinek és óvónőinek előadása Benedek Elek meséiből
(Duna International Kiadó)
17.00–19.00
Teátrum Születésnapi Irodalmi Szalon
Házigazda: Tarján Tamás
Meghívottak: 85 éves: Benkő Samu, Hankiss Elemér, Juhász Ferenc; 80 éves: Gálfalvi Zsolt, Gergely Ágnes, Konrád György; 75 éves: Ágh István, Radnóti Zsuzsa, Sándor György, Szilágyi István, Takács Zsuzsa; 70 éves: Dalos György, Kocsis L. Mihály, Kulin Ferenc, Mezey Katalin, Oravecz Imre, Hans-Henning Paetzke, Szegedy-Maszák Mihály, Várady Szabolcs; 60 éves: Angyalosi Gergely, Kőrössi P. József, Szőcs Géza; 50 éves: Podmaniczky Szilárd
(MKKE)
18.30–19.00
Osztovits Levente terem OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
Közönségtalálkozó Giancarlo De Cataldo íróval
(Budapesti Olasz Kultúrintézet)
Standokon zajló dedikálások
10.00–11.00
D 21 stand
Nagy Zsóka dedikálja Megoldjuk, szívem című könyvét
(Jószöveg Műhely)
10.00–11.00
B 15 stand Turi Tímea és Uri Asaf dedikál
(Kalligram Kiadó)
10.00–11.00
D 9 stand Spirit Bliss dedikál
(Könyvmolyképző Kiadó)
10.00–11.00
B 51 stand Kapitány Gábor dedikálja Hótűznéző című könyvét
(Napkút Kiadó)
10.00–11.00
D 43 stand Novák Valentin dedikálja regényeit
(PONT Kiadó)
11.00–12.00
B 41 stand
Bächer Iván dedikál
(Ab Ovo Kiadó)
11.00–12.00
D 36 stand
Varró Dániel fordító dedikálja Shel Silverstein Shelby bácsi állatkertje című gyerekverskötetét
(Ciceró Könyvstúdió)
11.00–12.00
B 17 stand
Szécsi Noémi dedikál
(Európa Könyvkiadó)
11.00–12.00
B 15 stand Egressy Zoltán dedikál
(Kalligram Kiadó)
11.00–12.00
B 18 stand
Romsics Ignác dedikálja Magyarország a második világháborúban című könyvét
(Kossuth Kiadó)
11.00–12.00
D 9 stand Szurovecz Kitti dedikál
(Könyvmolyképző Kiadó)
11.00–12.00
B 19 stand
Bán Zsófia, Fehér Béla és Kemény István dedikál
(Magvető Kiadó)
11.00–12.00
K 4 stand Kiss Gy. Csaba dedikál
(Nap Kiadó)
11.00–12.00
D 43 stand
Arne Svingen norvég meseíró és Kovács Katáng Ferenc műfordító dedikál
(PONT Kiadó)
11.00–12.00
D 38 stand
Bartos Erika dedikál
(Pozsonyi Pagony)
12.00–13.00
B 41 stand
Bódi Péter dedikál
(Ab Ovo Kiadó)
12.00–13.00
B 19 stand
Pataki Éva dedikálja Nőből is megárt a nagymama című regényét
(Athenaeum Kiadó)
12.00–13.00
B 19 stand
Feledy Balázs dedikálja Koller – egy legenda nyomában. Koller György, a Rézkarcoló Művészek Alkotóközössége és a Koller Galéria című könyvét
(Corvina Kiadó)
12.00–13.00
B 17 stand
Vámos Miklós dedikál
(Európa Könyvkiadó)
12.00–13.00
D 8 stand
Domján-Udvardy Melinda és Igor Lazin grafikusművészek dedikálják Weöres Sándor: Kutyafülü Aladár című gyermekválogatás kötetüket
(Holnap Könyvkiadó)
12.00–13.00
B 15 stand Kőrösi Zoltán dedikál
(Kalligram Kiadó)
12.00–13.00
B 19 stand
Kováts Judit dedikál
(Magvető Kiadó)
12.00–12.30
D 43 stand
Dr. Kovács Jolán dedikálja a Légző ABC című könyvét
(PONT Kiadó)
12.00–13.00
D 38 stand
Paulovkin Boglárka és Kőszeghy Csilla dedikál
(Pozsonyi Pagony)
12.00–13.00
B 57 stand Karafiáth Orsolya és Ungvári Tamás dedikál
(Scolar Kiadó)
12.30–13.30
K 8 stand Helene Uri dedikál
(L'Harmattan Kiadó)
12.30–13.30
D 8/B stand
Balázs Ágnes dedikálja a Lufi-könyvek sorozat köteteit
(Móra Könyvkiadó)
12.30–13.00
D 43 stand
Erdélyi Ágnes és Bőhm Judit műfordító dedikálja A kamaszkor védelmében című könyvet
(PONT Kiadó)
13.00–14.00
B 10 stand Müller Péter dedikálja könyveit
(Alexandra Kiadó)
13.00–14.00
B 17 stand
Konrád György dedikál
(Európa Könyvkiadó)
13.00–14.00
D 8 stand
Kányádi Sándor és Keresztes Dóra dedikálja a Küküllő kalendárium című gyermekkönyvet
(Holnap Könyvkiadó)
13.00–15.00
B 15 stand Gyáni Gábor dedikál
(Kalligram Kiadó)
13.00–14.00
B 18 stand
Bolgár György dedikálja Világhírű magyarok című kötetét
(Kossuth Kiadó)
13.00–14.00
D 9 stand On Sai dedikál
(Könyvmolyképző Kiadó)
13.00–14.00
B 19 stand Darvasi László dedikál
(Magvető Kiadó)
13.00–14.00
B 51 stand
Kántás Balázs dedikálja Fantomképek című könyvét
(Napkút Kiadó)
13.00–14.00
D 43 stand
Szávai Ilona ajánlja a Fordulópont című folyóiratot
(PONT Kiadó)
14.00–15.00
B 31 stand
Sumonyi Zoltán dedikálja Hogyan legyek hűséges fiad? című könyvét
(Argumentum Kiadó)
14.00–15.00
B 19 stand
Koltai Tamás dedikálja Zsöllyerablét – 50 év színházban című könyvét
(Corvina Kiadó)
14.00–15.00
D 8 stand Faltisz Alexandra, Keresztes Dóra, Pásztohy Panka, Quirin Ágnes, Pálfi Zsolt, Sajdik Ferenc, Győrfi András grafikusművészek dedikálják a Holnap Kiadónál megjelent, gyermekeknek készült köteteiket
(Holnap Könyvkiadó)
14.00–15.00
K 2 stand
Báger Gusztáv dedikál
(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)
14.00–15.00
D 3 stand
Bauer Barbara dedikál
(Jaffa Kiadó)
14.00–16.00
D 21 stand Gazda Albert és Cséka György dedikálja Magyar lakok – Kárpátalja című könyvét
(Jószöveg Műhely)
14.00–15.00
B 15 stand Szilágyi Zsófia dedikál
(Kalligram Kiadó)
14.00–15.00
D 33 stand Jeney Zoltán és Haránt Artúr dedikál
(Kolibri Kiadó)
14.00–15.00
D 9 stand Böszörményi Gyula dedikál
(Könyvmolyképző Kiadó)
14.00–15.00
B 19 stand Scherter Judit dedikál
(Magvető Kiadó)
14.00–15.00
B 51 stand
Miklóssy Endre dedikálja Évezredek között című könyvét
(Napkút Kiadó)
14.00–15.00
B 10 stand Sárközi Mátyás dedikálja Párban magányban című kötetét
(Noran Könyvesház)
14.00–15.00
B 50 stand
Faludi Ilona dedikálja Újrakezdés. Egy cirkuszhercegnő élete című könyvét
(Pro Pannonia Kiadó)
14.00–15.00
K 16 stand
Orosz István dedikálja Válogatott sejtések (a tojás volt előbb) című könyvét
(Typotex Kiadó)
14.30–15.30
D 43 stand
Tarján Tamás és Follinus Anna dedikálja köteteit
(PONT Kiadó)
15.00–16.00
B 41 stand
Bárász Péter dedikál
(Ab Ovo Kiadó)
15.00–16.00
B 10 stand Gönczi Gábor és Csikós Balázs dedikálja Bazi nagy esküvőskönyv című kötetét
(Alexandra Kiadó)
15.00–16.00
B 19 stand
Nyáry Krisztián dedikálja Így szerettek ők című könyvét
(Corvina Kiadó)
15.00–16.00
K 2 stand
Jókai Anna dedikál
(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)
15.00–16.00
B 31 stand
Sári László dedikál
(Kelet Kiadó)
15.00–16.00
B 15 stand Kemenes Géfin László dedikál
(Kalligram Kiadó)
15.00–16.00
D 33 stand Goda Krisztina és Udvardi Jenő dedikál
(Kolibri Kiadó)
15.00–16.00
B 16 stand Csányi Vilmos dedikál
(Libri Kiadó)
15.00–16.00
B 19 stand
Boldizsár Ildikó dedikál
(Magvető Kiadó)
15.00–16.00
D 8/B stand
Nógrádi Gábor dedikálja A gonosz hét napja, a Nézz rám, Mami és a Galambnagymama című regényeit
(Móra Könyvkiadó)
15.00–16.00
B 51 stand
Botos Katalin dedikálja „...mint tükrön a lehellet” című könyvét
(Napkút Kiadó)
15.00–16.00
D 38 stand
Erdős István és Pásztohy Panka dedikál
(Pozsonyi Pagony)
15.00–16.00
B 50 stand
Jánosi Olga dedikálja Hullámverte emlékezet című visszaemlékezés kötetét
(Pro Pannonia Kiadó)
15.00–17.00
B 37 stand
Kövesi Péter dedikálja A Pilis összeesküvés, Nem leszek nemecsek, A csodaszarvas nyomában, Utazások ezotériában című könyveit
(Tarandus Kiadó)
15.30–16.30
D 3 stand
Ungváry Krisztián és Tabajdi Gábor dedikál
(Jaffa Kiadó)
15.30–16.00
D 43 stand
Albert Gábor dedikálja könyveit
(PONT Kiadó)
16.00–17.00
B 19 stand Léner Péter dedikálja Volt egyszer egy színház – A József Attila Színház utolsó két évtizede című könyvét
(Corvina Kiadó)
16.00–17.00
K 2 stand
Szemadám György dedikál
(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)
16.00–17.00
K 8 stand
Arno Camenisch dedikál
(L'Harmattan Kiadó)
16.00–17.00
D 3 stand
Müller Rolf, Paksa Rudolf és Papp István dedikál
(Jaffa Kiadó)
16.00–17.00
D 21 stand Kubiszyn Viktor dedikálja Drognapló című könyvét
(Jószöveg Műhely)
16.00–17.00
B 15 stand Komoróczy Géza dedikál
(Kalligram Kiadó)
16.00–17.00
D 33 stand Winkler Róbert és Baranyai B. András dedikál
(Kolibri Kiadó)
16.00–17.00
D 9 stand Simon Tamás dedikál
(Könyvmolyképző Kiadó)
16.00–17.00
B 16 stand Almási Kitti és Havas Henrik dedikál
(Libri Kiadó)
16.00–17.00
B 19 stand
Dés Mihály dedikál
(Magvető Kiadó)
16.00–17.00
K 2 stand
Kocsis Csaba dedikálja Kádár vitéz című ifjúsági regényét
(Magyar Napló)
16.00–17.00
K 4 stand Tamás Menyhért dedikál
(Nap Kiadó)
16.00–17.00
B 51 stand
Hedry Mária dedikálja A 99 pöttyös kék labda kalandjai című könyvét
(Napkút Kiadó)
16.00–18.00
D 43 stand
Szávai Géza dedikálja regényeit
(PONT Kiadó)
16.00–17.00
B 57 stand David Grossman dedikál
(Scolar Kiadó)
16.30–17.30
B 19 stand
Krasznahorkai László dedikál
(Magvető Kiadó)
17.00–18.00
D 3 stand
Szendi Gábor és Mezei Elmira dedikál
(Jaffa Kiadó)
17.00–18.00
B 15 stand Kornis Mihály dedikál
(Kalligram Kiadó)
17.00–18.00
B 16 stand Lackfi János és Barta András dedikál
(Libri Kiadó)
17.00–18.00
K 2 stand
Kovács István dedikálja A csoda a Visztulánál és a Balti-tengernél, az „Egy a lengyel a magyarral” – A szabadságharc ismeretlen lengyel hősei című köteteit és Edward Stachura Szekercelárma, avagy az emberek a téli erdőn című könyvének fordítását
(Magyar Napló)
17.00–18.00
K 4 stand Ágh István és Tóth Erzsébet dedikál
(Nap Kiadó)
17.00–18.00
B 51 stand
Toót-Holló Tamás dedikálja Üsse kő című könyvét
(Napkút Kiadó)
18.00–19.00
B 16 stand Benedek Szabolcs dedikál
(Libri Kiadó)
18.00–19.00
K 4 stand Kodolányi Gyula dedikál
(Nap Kiadó)
Szabadtéri színpadon zajló programok
11.00–12.00
Szabadtéri Színpad Lufi buli
A lufi videó- és könyvtréler pályázat eredményhirdetése, díjátadó, a legjobb pályamű élőben a színpadon és lufieregetés
Résztvevők: Balázs Ágnes író, Dian Viktória, a Lufi-könyvek szerkesztője, Bibi, valamint a zsűri és a nyertesek
Moderátor: Gáspár András
(Móra Könyvkiadó)
13.00–14.00
Szabadtéri Színpad
A Bihari Táncegyüttes fellépése
(MKKE)
15.00–16.30
Szabadtéri Színpad
Rájátszás – költészet popritmusban
Résztvevők: Erdős Virág, Grecsó Krisztián, Háy János, Szálinger Balázs, Beck Zoltán (30Y), Kollár-Klemencz László (Kistehén Tánczenekar) és Szűcs Krisztián (Heaven Street Seven)
Kiállítások
Millenáris OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG
B épület Ex libris metszetek Boccaccio születésének 700. évfordulójára
B 1 stand A Toszkán Bibliográfiai Társaság által felkért 72 művész alkotásai
Millenáris Állatok az illusztrációban
B épület A Magyar Illusztrátorok Társaságának kiállítása
Galéria
Millenáris Könyvek másképp
B épület Művészkönyvek a Könyvfesztiválon
Galéria A Magyar Művészkönyvalkotók Társasága kiállítása
Millenáris Az Aranyvackor 2013 gyermekirodalmi és illusztrációs pályázat D épület képei
Előtér A Magyar Gyerekkönyvkiadók Egyesülése kiállítása
Millenáris Beckett
D épület A budapesti Ír Nagykövetség kiállítása
Galéria
Millenáris Fehéren::Feketén – Felelősen a cigány–magyar együttélésről
Park A Magyar Katolikus Újságírók Szövetségének fotópályázata