Hirdetés
2013. április 20.

A XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál

Helyszín: Budapest, Millenáris
Kezdési időpont: 10:00

Program:


Termekben zajló programok


10.00–18.00


Gyerek-(b)irodalom     Bilimbo Háza idén is várja a kicsiket és nagyokat


Lesznek játékok totyogóknak, minikonyha, babasarok, sok-sok autó óriási szőnyegen, bábok, társasjátékok nagyobbaknak és persze sok-sok vidámság és kacagás.


(www.bilimbo.com)


10.00–18.00


Gyerek-(b)irodalom    Rajzpályázat a Meseutca kuckójában


A helyben készült rajzokat kiállítjuk, és a könyvfesztivál után a Meseutca szerkesztősége elbírálja, ki lehet az a három szerencsés nyertes, aki ajándékkönyveket kap a frissen megjelent gyerekkönyv-újdonságokból!


(meseutca.hu)


10.00–18.00


Gyerek-(b)irodalom    LaQ – Több, mint játék Japánból


A Líra innovatív és kreatív játékbemutatója


A 3 éves kor feletti gyerekeket és szüleiket várjuk egy közös játékra.


(Líra Könyv)


10.00–16.00


Gyerek-(b)irodalom


Kézműveskedés Erdélyi Andreával


10.00–20.00


B 6 stand


Háttérbeszélgetések az izraeli irodalomról ismert írók és szakértők közreműködésével


(Izrael Állam Nagykövetsége)


10.00–11.00


B 1 stand    OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG


Francesco Cataluccio La memoria degli Uffizi című könyvének diavetítéssel egybekötött bemutatója


Nem idegenvezetés, nem művészettörténeti összefoglaló, hanem egy séta, melyre a szerző elkíséri az olvasót


Résztvevő: a szerző


(Budapesti Olasz Kultúrintézet)


10.30–11.30


Hess András terem


Poszthumánok és kvantumtolvajok


Beszélgetés Hannu Rajaniemi finn íróval


Résztvevők: a szerző, Galántai Zoltán és Kömlődi Ferenc


Moderátor: Stöckert Gábor


(Ad Astra Kiadó)


10.30–11.30


Kner Imre terem


Páskándi Géza válogatott művei I–II. Novellák, tanulmányok / Drámák


Könyvbemutató felolvasással


Résztvevők: Páskándiné Sebők Anna, a szerző özvegye és örököse, a kötet szerkesztője és Tarján Tamás irodalomtörténész


Közreműködik: Helyey László színművész


(M-érték Kiadó)


10.30–11.00


Könyvtáros Klub


„Mi újság a TMT háza táján?”


60 éves a TMT, hogyan tovább? Bemutatkozik az új főszerkesztő


Előadó: Fonyó Istvánné főszerkesztő (TMT)


(Magyar Periodika Kör)


10.30–11.00


Gyerek-(b)irodalom


Tárnok Marica interaktív mesejátéka a Kisgömböcről


(Duna International Kiadó)


11.00–12.00


Lázár Ervin terem    OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG


Stefano Benni Gyorslábú Achille című könyvének bemutatója


Résztvevő: a szerző és Molnár Gabriella újságíró


(Budapesti Olasz Kultúrintézet, Scolar Kiadó)


11.00–13.00


Osztovits Levente terem


Európa Matiné


Résztvevők: Szécsi Noémi, Vámos Miklós, Eugen Ruge, Amir Gutfreund, Giorgio Pressburger és Jevgenyij Popov


Moderátor: Barna Imre, az Európa Könyvkiadó igazgatója


(Európa Könyvkiadó)


11.00–12.00


Szabó Magda terem


Világsikerű regények – világsikerű előadók


A Noran Libro Kiadó új kiadványai, valamint a Kossuth Kiadó és a Mojzer Kiadó új hangoskönyvei


Résztvevők: Kocsis András Sándor, a Kossuth Kiadó elnök-vezérigazgatója, Kőrössi P. József, a Noran Libro Kiadó vezetője és Mojzer Győző, a Mojzer Kiadó vezetője


Moderátor: László Ágnes kommunikációs vezető


Közreműködik: Rost Andrea operaénekesnő, az Operamesék című hangoskönyv előadója


(Kossuth Kiadó)


11.00–12.30


Márai Sándor terem    Nevelés a szellemtudomány fényében


Tudományok a szellemtudomány fényében


Résztvevők: Ita Wegman Alapítvány, Genius Könyvkiadó, Antromedicart Egyesület, Hegedűs Miklós, dr. Szőke Henrik, dr. Kiss Zsuzsanna, dr. Vekerdy Tamás, Székely Anikó, Takáts Péter és dr. Kiss Éva


(Magyar Antropozófiai Társaság, Genius Kiadó)


11.00–11.30


Könyvtáros Klub    „App. Mobil szótár! Mobil könyvtár?”


Előadó: Kiséry István on-line üzletágvezető


(Akadémiai Kiadó)


11.00–11.30


Gyerek-(b)irodalom     Kerekítő – Kacagtató, Mondókás Móka hangszerjátékkal


Höcögés, kacagás a Kerekítő könyvek és a Kacagtató lapozók nyomán 0–3 éveseknek


Játékvezető: Benedek Krisztina népi énekes


Közreműködik: Dezső Piroska


(Móra Könyvkiadó)


11.00–12.00


B 1 stand


OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG


Fél évszázad olasz–magyar költészete


Tomaso Kemeny olvas fel Magyarországon megjelent könyveiből


Közreműködik: Szkárosi Endre


(Budapesti Olasz Kultúrintézet)


11.30–12.30


Supka Géza terem    Bede Béla Magyar borvidékek című útikönyvének bemutatója


Résztvevők: a szerző és dr. Mészáros Gabriella


(Corvina Kiadó)


11.30–12.30


Hess András terem    Ne csak olvasd, csináld is!


Legyen újra kaland, felfedezés, élmény az életed – hogyan segít a pozitív pszichológia életünk jobbá tételében?


Az Akadémiai Kiadó játékos pszichológiai tréningje


Résztvevő: dr. Kovács Eszter pszichológus, tréner


(Akadémiai Kiadó)


11.30–12.30


Kner Imre terem    Múzeumelmélet – A képzeletbeli múzeumtól a hálózati múzeumig


Könyvbemutató


Résztvevő: Ébli Gábor esztéta


(Petőfi Irodalmi Múzeum)


11.30–12.30


Könyvtáros Klub


A Kis KTE könyvek köteteinek bemutatója


A könyvsorozatot bemutatja: Bondor Erika és Dömsödy Andrea


Résztvevők: Balogh Mihály, Cs. Bogyó Katalin, Dán Krisztina, Ilyés Renáta, Melykóné Tőzsér Judit és Pappné Vőneki Erzsébet (szerzők, szerkesztők)


Moderátor: Szakmári Klára KTE elnök


(MKE, Könyvtárostanárok Egyesülete)


11.30–12.15


Gyerek-(b)irodalom     Nem, nem, hanem – Verses-zenés műsor Varró Dániel új gyerekkönyve kapcsán az Eszterlánc mesezenekarral


A program után Varró Dániel és Agócs Írisz dedikál


(Manó Könyvek)


12.15–12.50


Gyerek-(b)irodalom


A Tudás legyen veled!


Idén tavasszal jelenik meg Vidra Gabriella A Tudás Könyvei sorozatának várva várt következő – egyben befejező – része, a Most kiderül, hogyan kell kimosni a fagyos vízből fél uncia aranyat vagy túlélni egy igazi grizzlytámadást!


(Kolibri Kiadó)


12.30–13.30


Supka Géza terem


Lélektárs és lélekküldetés


Vaktor Orsolya Kristályfény-misszió című könyvének bemutatója


Résztvevő: a szerző


(Édesvíz Kiadó)


12.30–13.30


Könyvtáros Klub


Dobj el mindent, és olvass!


Új kísérletek és eredmények az olvasás védelmében


Kerekasztal-beszélgetés


Résztvevők: Gombos Péter, Komáromi Gabriella, Kamarás István és Pompor Zoltán


Moderátor: Szávai Ilona


(Pont Kiadó)


12.50–13.00


Gyerek-(b)irodalom    Ismerd meg a Mandragóra utca lakóit!


Állomásos játék 6–12 éves gyerekeknek


(Európa Könyvkiadó)


13.00–14.00


Lázár Ervin terem


Startra kész nemzet – Izrael gazdasági csodájának története


Résztvevők: Ilan Mor, Izrael Állam magyarországi nagykövete és magyar start up-os vezetők


(Patmos Records)



13.00–14.00


Osztovits Levente terem


A Könyvmolyképző titkai


VIP találkozó pezsdítő nyereményjátékkal szenvedélyes könyvmolyoknak!


Résztvevők: Dr. Lele József és Katona Ildikó


(Könyvmolyképző Kiadó)


13.00–14.00


Szabó Magda terem    Égigérő slam


Változatok Janikovszky Éva szövegeire


Résztvevő slammerek: Pion István, Kemény Zsófia, Süveg Márk (Saiid), Csider István Zoltán és Gábor Tamás (Indiana)


Moderátor: Mavrák Kata (Hugee)


(Móra Könyvkiadó)


13.00–14.00


Kner Imre terem    Dr. Gyarmati Andrea – Beszéljünk a betegségekről!


Résztvevők: Dr. Gyarmati Andrea és Veiszer Alinda


(Saxum Kiadó)


13.00–13.30


Gyerek-(b)irodalom


Fedina Lídia zenés könyvbemutatója lányoknak


Az SMS-Könyvek új köteteinek bemutatása


(Dialóg Campus)


13.00–14.00


D 34 stand


Fotózkodás Geronimóval


(Alexandra Kiadó)


13.30–14.30


Márai Sándor terem


Ignacy Karpowicz Égiek és földiek című könyvének felolvasással egybekötött bemutatója


Résztvevők: a szerző és Lévai Balázs


Közreműködik: László Zsolt színművész


(Typotex Kiadó)


13.30–14.30


Hess András terem


Rosa Liksom A 6-os számú fülke című kötetének bemutatója


Résztvevők: Jávorszky Béla és Mezey Katalin


(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)


13.30–14.00


Könyvtáros Klub


Kereskedelem és közszolgálat


Előadó: Rácz András, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. kereskedelmi és marketing vezetője


(KELLÓ)


13.30–14.00


Gyerek-(b)irodalom    Barnabás Mackó meséi – Utazás a világ körül


Egy esős délutánon a szekrény mélyén lakozó földgömb varázserőt kap és távoli tájakra repíti Barnabás mackónkat és meglepett családját. Lakatlan sziget, Északi sark, indián tábor és még sok érdekes hely várja mackóinkat. Ám a földgömb varázsereje egyre fogy. Hogyan jutnak haza Barnabásék erdei medveodújukba? Kiderül a szerző varázslatos fotóival illusztrált előadásából.


(Ring Color)


14.00–15.00


Szabó Magda terem


A végső titok


J. R. dos Santos, világhírű író legújabb regényének és a Kossuth Kiadó új bestsellereinek bemutatója


Résztvevők: a szerző és Tímár Rita vezető főszerkesztő


Moderátor: László Ágnes kommunikációs vezető


(Kossuth Kiadó)


14.00–15.00


Kner Imre terem


Petőcz András Idegennek lenni című könyvének bemutatója


Résztvevők: a szerző és Szörényi László irodalomtörténész


Moderátor: Szondi György kiadóvezető


(Napkút Kiadó)


14.00–15.00


Könyvtáros Klub


„Úgy tetszik, hogy jó helyen vagyunk itt...”


A Ringató módszer


Előadó: Gróh Ilona énektanár, a Ringató program alapítója


Moderátor: Gulyásné Somogyi Klára szekcióelnök


(MKE Zenei Szekció)


14.00–14.30


Gyerek-(b)irodalom     Nagypapám meséi


Zsombok Zoltán most megjelent mesegyűjteményéből olvas fel a szerző unokája


(PlayON)


14.00–15.00


B 3 stand    Ioan Es. Pop Nem mertem kiáltani soha című könyvének bemutatója


Résztvevők: a szerző és Balázs F. Attila fordító


(Román Kulturális Intézet, Román Kulturális Minisztérium)


14.30–17.30


Lázár Ervin terem    Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja


Az első rész (14.30–16.00)


Moderátor: Gács Anna


A második rész (16.00–17.30)


Moderátor: Forgách András


Résztvevők: Radostina Angelova (Bulgária), Bencsik Orsolya (Magyarország), Rebekka Bremmer (Hollandia), Arnaud Dudek (Franciaország), Tommaso Giagni (Olaszország), Jessica Gregson (Skócia), Emylia Hall (Anglia), Stanka Hrastelj (Szlovénia), Daniel Mezger (Svájc), Mária Modrovich (Szlovákia), Aki Ollikainen (Finnország), Louiza Papaloizou (Ciprus), Zośka Papużanka (Lengyelország), João Ricardo Pedro (Portugália), Anne-Cathrine Riebnitzsky (Dánia), Laila Sognnæs Østhagen (Norvégia), Anna Weidenholzer (Ausztria), Arezu Weitholz (Németország) és Jaroslav Žváček (Csehország)


Vendég: Arno Camenisch (Svájc) és Shani Boianjiu (Izrael)


(MKKE)


14.30–15.30


Supka Géza terem


OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG


Olaszország és Magyarország: különbségek és azonosságok


Résztvevők: Giorgio Pressburger, Armando Massarenti, Kelemen János, Csorba László, Szénási Ferenc, Szörényi László és Szkárosi Endre


Moderátor: Barna Imre


(Budapesti Olasz Kultúrintézet)


14.30–15.30


Hess András terem    A Szépség eredete. Szexuális vonzerő és párválasztás


Résztvevők: Dr. Meskó Norbert PhD evolúciós kutató, a könyv szerzője és Dr. Szirtes Gábor irodalmár, a kiadó vezetője


(Pro Pannonia Kiadói Alapítvány)


14.30–15.00


Gyerek-(b)irodalom    A Duna Könyvklub Legyél Te is Winnetou! rajzpályázatának, valamint a Milyen ma indiánnak lenni? Mobilvideó-pályázatának eredményhirdetése


(Duna International Kiadó)


15.00–16.00


Márai Sándor terem


A halhatatlanság elixírje


Beszélgetés Gabi Gleichmann regényéről


Résztvevők: a szerző és Papolczy Péter műfordító


Moderátor: Mészáros Antónia újságíró


(Athenaeum Kiadó, NORLA)


15.00–15.30


Könyvtáros Klub


Kövesd a könyvtárat!


A Gödöllői Városi Könyvtár és a közösségi média


Előadó: Gergely Ildikó


(MKE Pest Megyei Szervezet)


15.00–15.30


Gyerek-(b)irodalom


Tigriscsík és sárkánybőr


Kézműves foglalkozás gyerekeknek Janosch meséihez és Lumpi Lumpi, a kék sárkány kalandjaihoz


Közreműködik: Paulovkin Boglárka és Pásztohy Panka


(Móra Könyvkiadó)


15.00–16.00


D 41 stand


Csodaceruza-kvíz 8–10 éves gyerekeknek


15.30–16.30


Szabó Magda terem    Pintér Béla-drámák


Résztvevők: Pintér Béla és Winkler Nóra


(Saxum Kiadó)


15.30–16.30


Supka Géza terem    Határtalanul – Badár Sándor és Horváth János kalandjai a '90-es évekből


Résztvevők: Badár Sándor és Horváth János


Moderátor: Megyeri Zsuzsa Dóra


(Jaffa Kiadó)


15.30–16.30


Kner Imre terem    Kőbányai János A magyar-zsidó irodalom története és Karinthy Frigyes Új lélektan című kötetek bemutatója


Résztvevők: Kőbányai János szerző, Szilágyi Ákos, Kulcsár Szabó Ernő és Ormos Mária, valamint Hárs György Péter szerző, Heller Ágnes és Kálmán C. György


(Múlt és Jövő Kiadó)


15.30–16.00


Gyerek-(b)irodalom


Kísérletezz, játssz és nyerj a HVG Okoskönyvekkel!


16.00–17.00


Osztovits Levente terem


Találkozás a könyvfesztivál díszvendégével, a francia Michel Houellebecq-kel


Résztvevők: Horváth Krisztina, az ELTE francia tanszékének docense és Tótfalusi Ágnes fordító


(Magvető Kiadó, Budapesti Francia Intézet)


16.00–17.00


Márai Sándor terem     OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG


Daniele Cavicchia A víz asszonya című verseskötetének bemutatója


Résztvevők: a szerző, Lukácsi Margit műfordító és Mezey Katalin


(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)


16.00–17.00


Hess András terem    Jože Hradil Képek arc nélkül című könyvének bemutatója


Résztvevők: a szerző és Lator László


Moderátor: Barna Imre, az Európa Könyvkiadó igazgatója


Közreműködik: Mácsai Pál


(Európa Könyvkiadó)


16.00–16.45


Gyerek-(b)irodalom     Pagony mesedélután


A xinxis háza, a Titi a parkban és a Boszi seprűnyélen című mesék felolvasása zenei improvizációval


Mesélő: Scherer Péter


Közreműködik: Darvas Kristóf zongorán


(Pozsonyi Pagony)


16.00–18.00


Gyerek-(b)irodalom     Készíts könyvet magadnak!


Könyvkötészet Cholnoky Zsófiával


(Matató Könyvműhely)


16.00–18.00


Gyerek-(b)irodalom    Társasjáték-barlang – fejlesztőjátékok bemutatása, kipróbálása a GRANNA


játékokkal


(Granna)


16.00–17.00


B 1 stand     OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG


Ésszerű, de miért nem éri meg kenőpénzt fizetni?


Armando Massarenti filozófiai előadása a témában megjelent könyve kapcsán


(Budapesti Olasz Kultúrintézet)


16.00–20.00


B 13 stand


Boszorkányszombat


A Kör vagy a Tűz című könyvet vásárlókkal a kiadó boszorkánya személyesen foglalkozik


(Geopen Kiadó)


16.00–17.00


D 34 stand


Fotózkodás Geronimóval


(Alexandra Kiadó)


16.30–18.00


Szabó Magda terem


Kandúr a zsákban


Könyvbemutató


Résztvevők: Kontra Ferenc volt belorusz nagykövet és Bárász Péter


Moderátor: Pataki Judit


Közreműködik: Szakál Zoltán


(Ab Ovo Kiadó)


16.30–17.30


Kner Imre terem


Galgóczi Dóra Fiatalságra ítélve című regényének bemutatója


Résztvevők: a szerző és Oláh Andrea


Közreműködik: Kecskés Karina


(Corvina Kiadó)


16.30–17.30


Könyvtáros Klub


Tiszaeszlártól Auschwitzig


Résztvevők: Elek Judit és Ungváry Krisztián


Moderátor: Csordás Gábor


(Jelenkor Kiadó)


16.45–17.00


Gyerek-(b)irodalom    Ismerd meg a Mandragóra utca lakóit!


Állomásos játék 6–12 éves gyerekeknek


(Európa Könyvkiadó)


17.00–18.00


Supka Géza terem    A „Londonban, hej, van számos utca…” című kötet bemutatója


Résztvevők: Neményi Ninon szerző és Sárközi Mátyás illusztrátor


Moderátor: Fekete Viktória


(Kortárs Kiadó)


17.00–18.00


Hess András terem


Hogyan élheted túl...?


A Móra Könyvkiadó Lélekdoki címmel induló, új pszichológiai sorozatának bemutatója


Résztvevők: Vekerdy Tamás pszichológus, valamint a szerzők, Rigler Ilona pszichológus és Pacskovszky Zsolt író


Moderátor: Dian Viktória, a sorozat szerkesztője


(Móra Könyvkiadó)


17.00–17.45


Gyerek-(b)irodalom


Mindenki tud rajzolni!


Kreatív foglalkozás gyerekeknek


(Scolar Kiadó)


17.30–19.00


Osztovits Levente terem    Az írók szerepe a 21. századi modern társadalomban


Izraeli írók kerekasztal-beszélgetése


Moderátor: Váradi Júlia


Résztvevők: David Grossman, Amir Gutfreund és Shani Boianjiu


(Európa Könyvkiadó, Libri Kiadó, Scolar Kiadó, Izrael Állam Nagykövetsége)


17.30–18.30


Márai Sándor terem


Csodálatos országokba hoztalak


Szávai Géza regényének zenés könyvbemutatója


Résztvevők: a szerző és Bán Magda


Közreműködik: David Yengibarjan harmonikaművész


(PONT Kiadó)


17.30–18.30


Könyvtáros Klub


Könyvtári szakfolyóiratok – múlt, jelen, jövő?


Kerekasztal-beszélgetés


Résztvevők: Berke Barnabásné, Fonyó Istvánné, Fülöp Ágnes, Hegyközi Ilona, Kovács Katalin, Mezei László Miklós, Murányi Lajos szerkesztők


Moderátor: Bánkeszi Katalin, a Könyvtári Intézet igazgatója


(MKE, Könyvtári Intézet)


17.45–18.30


Gyerek-(b)irodalom    A Naphegy Kiadó mesedélutánja


Bemutatkozik a Macskakirálylány és Bánatos királyfi, valamint Pötyi és Pepita. Mesélünk, nyomozunk, ragasztunk, hajtogatunk!


Közreműködik: Kertész Edina, Radnóti Blanka és Tamás Zsuzsa


(Naphegy Kiadó)


18.00–19.00


Supka Géza terem


Czakó Gábor Szabír titok című könyvének bemutatója


Résztvevők: a szerző és Bencze Lóránt egyetemi tanár


(CzSimon Könyvek)


18.00–19.00


Hess András terem


A 150 éve született Justh Zsigmond útirajzkötetének bemutatója


Résztvevők: Dede Franciska, a kötet szerkesztője és Ambrus Lajos író, szerkesztő


(Kortárs Kiadó)


18.00–19.00


Kner Imre terem


Múzeumok könyvben


Írásban a muzeológiáról, avagy vannak-e magyar múzeumi szakkönyvek, és ha nincsenek, miért?


Résztvevők: György Péter esztéta, az első MúzeumCafé-könyv szerzője, Frazon Zsófia néprajzkutató, a Múzeum és kiállítás – Az újrarajzolás terei című kötet szerzője és Iványi-Bitter Brigitta művészettörténész


Moderátor: Martos Gábor, a MúzeumCafé főszerkesztője


(MúzeumCafé Magazin)


19.00–20.00


Hess András terem


Napszerész – Babay Bernadett, Müller Péter Sziámi és Szabó Era megzenésített versei a Palinta Társulat előadásában


Interaktív családi koncert sok zenével, bábozással, mozgással,


játékkal és jutalmakkal


(Ciceró Kiadó)



Külső helyszínen zajló programok


18.00


Galéria IX 1092 Budapest, Ráday utca 47.


Hajdú-Farkas Zoltán A homályban maradás ösztöne és Ernst Jünger Homokórák könyve című kötetek bemutatója


Résztvevők: Hajdú-Farkas Zoltán és Vidák Zsolt illusztrátor


 


Standokon zajló dedikálások


10.00–10.50


B 24 stand


Markó Béla dedikál


(Bookart Kiadó)


10.00–11.00


B 15 stand    Kukorelly Endre dedikál


(Kalligram Kiadó)


10.00–11.00


D 9 stand    B. M. Grapes dedikál


(Könyvmolyképző Kiadó)


10.00–11.00


D 43 stand


Kamarás István dedikálja meseregényeit


(PONT Kiadó)


10.00–11.00


D 38 stand


Berg Judit dedikál


(Pozsonyi Pagony)


11.00–12.00


D 34 stand


Bartos Erika dedikálja mesekönyveit


(Alexandra Kiadó)


11.00–12.00


D 42 stand


Egri Mónika illusztrátor dedikálja Fésűs Éva Széllelbélelt Mesekönyv és Mesebeszéd című gyermekkönyveit


(Arcus Kiadó)


11.00–12.00


B 19 stand


Görög Ibolya dedikálja Tanácsoskönyv – Új kalamajkák című kötetét


(Athenaeum Kiadó)


11.00–12.00


D 3 stand


Bornai Tibor, Szendi Gábor és Mezei Elmira dedikál


(Jaffa Kiadó)


11.00–12.00


B 15 stand    Mérő Vera dedikál


(Kalligram Kiadó)


11.00–12.00


B 18 stand


Pünkösti Árpád dedikálja A HORN című új könyvét


(Kossuth Kiadó)


11.00–12.00


D 9 stand    Csukás István dedikál


(Könyvmolyképző Kiadó)


11.00–12.00


D 8/B stand


Szegedi Katalin dedikálja Palkó című új kötetét


(Móra Könyvkiadó)


11.00–12.00


B 51 stand


Erdélyi István dedikálja Magyar őstörténeti minilexikon című könyvét


(Napkút Kiadó)


11.00–12.00


D 43 stand


Komáromi Gabriella dedikálja Lázár Ervin-monográfiáját


(PONT Kiadó)


11.00–12.00


B 19 stand    John Brierley dedikálja Zarándok útmutató – Camino Portugués – A Portugál Út című kötetét


(Posrtus Vitalis Kiadó)


11.00–12.00


D 38 stand


Marék Veronika dedikál


(Pozsonyi Pagony)


11.00–12.00


B 50 stand


Sárosi István dedikálja Veszedelmes – sms – viszonyok című regényét


(Pro Pannonia Kiadó)


12.00–12.50


B 24 stand


Hajdú-Farkas Zoltán dedikál


(Bookart Kiadó)


12.00–13.00


D 10 stand


Bátky András és Takács Mari dedikálja a Mirka, avagy hogyan kell szeretni című kötetet


(General Press)


12.00–13.00


B 15 stand    Hans-Henning Paetzke dedikál


(Kalligram Kiadó)


12.00–13.00


B 19 stand


Keresztury Tibor dedikál


(Magvető Kiadó)


12.00–13.00


B 51 stand


Török Lajos dedikálja Textus Viator című könyvét


(Napkút Kiadó)


12.00–13.30


D 43 stand    Albert Gábor dedikálja könyveit


(PONT Kiadó)


12.00–13.00


B 57 stand    OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG


Stefano Benni dedikál


(Scolar Kiadó)


12.15–13.00


D 6 stand    Varró Dani dedikál


(Manó Könyvek)


12.30–13.30


B 19 stand


Bede Béla és Bagyinszki Zoltán dedikálja a Magyar borvidékek (Corvina útikönyvek) című könyvet


(Corvina Kiadó)


13.00–14.00


D 10 stand


Szegedi Katalin dedikálja a A kis Mukk története című kötetet


(General Press)


13.00–14.00


D 3 stand


Csernus Imre dedikál


(Jaffa Kiadó)


13.00–14.00


B 15 stand    Tompa Andrea dedikál


(Kalligram Kiadó)


13.00–14.00


B 19 stand


Csabai László dedikál


(Magvető Kiadó)


13.00–14.00


B 51 stand


Verrasztó Gábor dedikálja Budai históriák című sorozatát


(Napkút Kiadó)



13.30–14.30


D 43 stand


Arne Svingen norvég meseíró és Kovács Katáng Ferenc műfordító dedikál


(PONT Kiadó)


14.00–15.00


B 41 stand


Bódi Péter dedikál


(Ab Ovo Kiadó)


14.00–15.00


B 19 stand


Bánó Attila dedikál


(Athenaeum Kiadó)


14.00–15.00


D 4 stand


Vaktor Orsolya dedikálja Kristályfény-misszió című könyvét


(Édesvíz Kiadó)


14.00–15.00


D 3 stand


Sándor Anikó és Rados Virág dedikál


(Jaffa Kiadó)


14.00–15.00


B 15 stand    Kőrösi Zoltán dedikál


(Kalligram Kiadó)


14.00–15.00


B 16 stand    Shani Boianjiu dedikál


(Libri Kiadó)


14.00–15.00


B 19 stand


Grecsó Krisztián dedikál


(Magvető Kiadó)


14.00–15.00


K 4 stand    Kiss Gy. Csaba, Németh Magda és Sárosi Bálint dedikál


(Nap Kiadó)


14.00–15.00


B 51 stand    Szabó Palócz Attila dedikálja Békegyakorlatok című könyvét


(Napkút Kiadó)


14.00–15.00


D 34 stand


Vörös István dedikálja Fénylovasok című kötetét


(Noran Könyvesház)


14.00–15.00


D 43 stand


Gombos Péter dedikál


(PONT Kiadó)


14.00–15.00


B 50 stand


Bertók László dedikálja A hetedik levél című verseskötetét


(Pro Pannonia Kiadó)


14.30–15.30


K 16 stand


Ignacy Karpowicz dedikálja Égiek és földiek című könyvét


(Typotex Kiadó)


15.00–16.00


B 41 stand


Bächer Iván dedikál


(Ab Ovo Kiadó)


15.00–16.00


B 10 stand


Veiszer Alinda dedikálja Ráadás című kötetét


(Alexandra Kiadó)


15.00–16.00


D 42 stand   Kovács Imre Attila dedikálja MÉJ című új kötetét


(Arcus Kiadó)


15.00–16.00


B 1 stand


OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG


Olasz szerzők dedikálnak


(Budapesti Olasz Kultúrintézet)


15.00–16.00


D 36 stand   Buglyó Gergely dedikálja Oni: Szürke vér című ifjúsági fantasy kötetét


(Ciceró Könyvstúdió)


15.00–16.00


B 17 stand


OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG


Giorgio Pressburger dedikál


(Európa Könyvkiadó)


15.00–16.00


D 3 stand


Soma Mamagésa és Singer Magdolna dedikál


(Jaffa Kiadó)


15.00–16.00


B 31 stand


Sári László dedikálja könyveit


(Kelet Kiadó)


15.00–16.00


D 33 stand    Bosnyák Viktória és Kalas Zsuzsa dedikál


(Kolibri Kiadó)


15.00–16.00


B 18 stand


J. R. dos Santos dedikálja A végső titok című új könyvét


(Kossuth Kiadó)


15.00–16.00


D 9 stand    Balatoni Ica dedikál


(Könyvmolyképző Kiadó)


15.00–16.00


B 16 stand    Tarjányi Péter és Dosek Rita dedikál


(Libri Kiadó)


15.00–16.00


B 19 stand


Parti Nagy Lajos dedikál


(Magvető Kiadó)


15.00–16.00


D 8/B stand


Lackfi János dedikálja Kapjátok el Tüdő Gyuszit! Versek felnőttes gyerekeknek és gyerekes felnőtteknek című legújabb verseskötetét


(Móra Könyvkiadó)


15.00–16.00


K 4 stand    Papp Zoltán dedikál


(Nap Kiadó)


15.00–16.00


B 51 stand


Petőcz András dedikálja Idegennek lenni című könyvét


(Napkút Kiadó)


15.00–16.30


D 43 stand


Kozma Tamás dedikálja versesköteteit


(PONT Kiadó)


15.30–16.30


B 36 stand


Hannu Rajaniemi dedikál


(Ad Astra Kiadó)


16.00–17.00


B 10 stand


Lévai Katalin dedikálja Anyám évszázada című kötetét


(Alexandra Kiadó)


16.00–17.00


B 31 stand


Sumonyi Zoltán dedikálja Hogyan legyek hűséges fiad? című könyvét


(Argumentum Kiadó)


16.00–17.00


D 42 stand


Sándor György Kossuth-díjas humorista dedikálja Életmű albumát és Hármaskönyvét


(Arcus Kiadó)


16.00–17.00


B 19 stand


Gabi Gleichmann dedikálja A halhatatlanság elixírje című regényét


(Athenaeum Kiadó, NORLA)


16.00–17.00


B 17 stand     Amir Gutfreund dedikál


(Európa Könyvkiadó)


16.00–17.00


D 8 stand Sunyovszky Sylvia dedikálja Csak semmi titok című önéletírását


(Holnap Könyvkiadó)


16.00–17.00


D 21 stand    Erős Ferenc dedikálja Szágundelli csodái, valamint Pszichoanalízis és forradalom című könyvét


(Jószöveg Műhely)


16.00–17.00


B 15 stand    Kácsor Zsolt és Kerékgyártó István dedikál


(Kalligram Kiadó)


16.00–17.00


D 33 stand    Erőss Antónia, Finy Petra és Herbszt László dedikál


(Kolibri Kiadó)


16.00–17.00


B 18 stand


Fehér László festőművész dedikálja új könyvét


(Kossuth Kiadó)


16.00–17.00


D 9 stand    Zakály Viki dedikál


(Könyvmolyképző Kiadó)


16.00–17.00


B 19 stand


Spiró György dedikál


(Magvető Kiadó)


16.00–17.00


K 2 stand


Kürti László dedikálja Testi misék című verseskötetét


(Magyar Napló)


16.00–17.00


D 8/B stand


Pacskovszky Zsolt dedikálja a Tabu-könyvek sorozatban megjelent Szabadesés című regényét


(Móra Könyvkiadó)


16.00–17.00


K 4 stand    Ágh István dedikál


(Nap Kiadó)


16.00–17.00


B 51 stand


Jan Kuntur dedikálja A perem-lét könyve című kötetét


(Napkút Kiadó)


16.00–17.00


D 38 stand


Gimesi Dóra és Gyöngyösi Adrienn dedikál


(Pozsonyi Pagony)


16.00–17.00


B 50 stand


Meskó Norbert dedikálja A szépség eredete. Szexuális vonzerő és párválasztás című monográfiáját


(Pro Pannonia Kiadó)


16.30–17.30


D 3 stand


Badár Sándor és Horváth János dedikál


(Jaffa Kiadó)


16.30–17.30


K 4 stand    Szörényi László dedikál


(Nap Kiadó)


16.30–17.00


D 43 stand


Jánoska Antal és Horváth Ferenc dedikálja Zsugaléria című kötetét


(PONT Kiadó)


16.30–17.30


B 20 stand    Pintér Béla dedikálja Drámák című könyvét


(Saxum Kiadó)


17.00–18.00


B 10 stand


Hadas Krisztina dedikálja Egy tökéletlen anya naplója című kötetét


(Alexandra Kiadó)


17.00–18.00


B 31 stand


Tomán Edina dedikál


(Almandin Kiadó)


17.00–18.00


D 36 stand


Szabó Era és Kállai Nagy Kriszta dedikálja Csokitánc című illusztrált gyerekvers kötetét


(Ciceró Könyvstúdió)


17.00–18.00


B 17 stand     Jože Hradil dedikál


(Európa Könyvkiadó)


17.00–18.00


D 21 stand    Rugási Gyula dedikálja A historizmus fantomja című könyvét


(Jószöveg Műhely)


17.00–18.00


B 15 stand    Komoróczy Géza dedikál


(Kalligram Kiadó)


17.00–18.00


D 33 stand    Vidra Gabriella és A Tudás Könyvei borítótervezői dedikálnak


(Kolibri Kiadó)


17.00–18.00


B 18 stand


Jávorszky Béla Szilárd dedikálja Táncház című új könyvét


(Kossuth Kiadó)


17.00–18.00


D 9 stand    Tóth Fanni dedikál


(Könyvmolyképző Kiadó)


17.00–18.00


B 16 stand    Pion István, Simon Márton és Sirokai Mátyás dedikál


(Libri Kiadó)


17.00–18.00


K 2 stand


Nagy Zoltán Mihály dedikálja A sátán fattya című regényét


(Magyar Napló)


17.00–18.00


D 8/B stand


Vig Balázs dedikálja A rettegő fogorvos című könyvét


(Móra Könyvkiadó)


17.00–18.00


D 38 stand


Szakács Eszter és Gyöngyösi Adrienn dedikál


(Pozsonyi Pagony)


17.00–18.00


B 50 stand


Czigány György dedikálja a Zsoltár. Versek és versháttér című kötetét


(Pro Pannonia Kiadó)


17.00–18.00


B 57 stand    Szabó Tibor Benjámin dedikál


(Scolar Kiadó)


17.30–18.30


B 19 stand


Galgóczi Dóra dedikálja Fiatalságra ítélve című könyvét


(Corvina Kiadó)



17.30–18.30


B 19 stand


Michel Houellebecq dedikál


(Magvető Kiadó)


18.00–19.00


B 16 stand    Tyson (Váradi József) dedikál


(Libri Kiadó)


18.30–19.00


D 43 stand


Szávai Géza dedikálja Csodálatos országokba hoztalak című regényét


(PONT Kiadó)


18.45–19.30


B 6 stand


David Grossman, Amir Gutfreund és Shani Boianjiu izraeli írók dedikálnak


(Izrael Állam Nagykövetsége)


Szabadtéri színpadon zajló programok


11.00–12.00


Szabadtéri Színpad     Palya Bea Altatok című koncertje


Előadók: Palya Bea és zenekara


(Kolibri Kiadó)


14.30–15.30


Szabadtéri Színpad     Állati zenés ABC – Bíró Eszter koncertje gyerekeknek és felnőtteknek


Előadók: Bíró Eszter és zenekara


(Balassi Intézet)


16.00–17.00


Szabadtéri Színpad    Néma Gyerek-koncert


Résztvevők: Simon Márton, Sirokai Mátyás, Pion István, Finy Petra és Závada Péter


(Libri Kiadó, JAK)


18.00–19.00


Szabadtéri Színpad    Hangold Újra!


Mini lemezbemutató koncert


Előadók: Gergely Éva, Bársony Bálint, Rieger Attila, Tar Gergely, Elek Norbert, Máthé László és Végh Balázs


(Rózsavölgyi és Tsa Kiadó)

Hirdetés

Programnaptár

vissza most előre
2013. április
H K Sz Cs P Sz V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
Hirdetés
Hirdetés
Pirula Trend