Hirdetés
2012. szeptember 08.

A KÖZMÉDIA NAPJA

Helyszín: Budapest, Millenáris
Kezdési időpont: 14:00

A nap házigazdái D. Tóth Kriszta és Gundel Takács Gábor


PROGRAMOK


FOGADÓ


10.00-18.00        Tévé Maci kiállítás


Interaktív kiállítás a Tévé Macival és Paprika Jancsival. Az érdeklődők bebarangolhatják a televízióból ismert Maci szobát, ahol a gyerekek kedvükre fotózkodhatnak, játszhatnak és Macifilmeket nézhetnek.


10.00-18.00        Jelmezes fotózás


Bemutatjuk a televízió jelmeztárának kincseit, amiben akár az egész család megörökítheti magát.


16.00-18.00        Magyarország, szeretlek! játék


A stúdió falain kívül keltjük életre a népszerű televíziós játékot. Jöjjön el és legyen Ön is részese a vetélkedőnek, legyen a piros vagy a zöld csapat tagja és szurkoljon sztárvendégeinknek!


Műsorvezető: Szente Vajk


Csapatkapitányok: Jakupcsek Gabriella és Csiszár Jenő


Csapattagok: Buda Márton, D. Tóth Kriszta, Gundel-Takács Gábor, Horváth Gergely, Szöllősi Györgyi, Varga Edit


________________________________________


TEÁTRUM


10.00-18.00        Rádió- és televíziótörténeti kiállítás


Jelmez- és bábkiállítás


A Pollák Mihály téri Rádió- és Televíziótörténeti Múzeum kiállítási tárgyainak válogatásából a közszolgálati rádiózás és televíziózás múltjával ismerkedhetnek meg a látogatók.


Ízelítőt adunk Wieber Mariann, jelmeztervező munkáiból.


Bemutatjuk a 2012-ben felújított Süsüt és a Futrinka utca lakóinak bábjait.


A kiállított közvetítő kocsiban az érdeklődők bepillantást nyerhetnek a rádiózás világába. A vállalkozó kedvűek stúdió körülmények között próbálhatják ki magukat rádiós hírolvasóként, amiről felvételt készítünk. A CD-re rögzített hanganyagot mindenki hazaviheti magával emlékbe.


₪₪₪₪₪


10.00-18.00        Arcfestés, kézműves foglalkozás


Arcfestés kicsiknek és nagyoknak egyaránt.


A gyerekek megtanulhatják, miként készíthetnek színes anyagokból rongybabákat, valamint állíthatják össze papírból Süsüt és repkedő pillangóit.


₪₪₪₪₪


10.00-18.00        Disney játék


Egyszer volt, hol nem volt; Bosszú


A gyermekeket és felnőtteket elkalauzoljuk Hófehérke mesebirodalmába, ahol az M1 két új sorozatával kapcsolatos kérdés helyes megválaszolása esetén Disney ajándékokért megpörgethetik a szerencsekereket és érdemes belenézniük a varázstükörbe is.


₪₪₪₪₪


10.00-18.00        Ajándékbolt és jegyértékesítés


Az ajándékboltban kedvezményesen vásárolhatók CD-k; DVD-k; kiadványok, régi TV-s mesefigurák (bögre, báb, kulcstartó stb.), valamint a Rádiókabaréra és a Zenei Együttesek koncertjeire szóló jegyek.


₪₪₪₪₪


17.00-18.00        FÁBRY Show


Humorbonbonok 60 percben Szőke András és Badár Sándor közreműködésével.


________________________________________


SZABADTÉRI SZÍNPAD


10.00-12.00        Gyermekműsorok


A Süsü, a sárkány című mesejátékkal, valamint a Kire ütött ez a gyerek? című előadással kedveskedünk a legkisebbeknek.


₪₪₪₪₪


13.00-14.00        Fölszállott a páva


Bemutatjuk a DUNA csatorna ősszel induló új tehetségkutató műsorát: tekintse meg a Magyar Állami Népi Együttes műsorát, tanuljon népi táncot Novák Péterrel, énekeljen népdalokat Herczku Ágnessel, majd tudjon meg minél többet a műsor kulisszatitkairól a Hagyományok Háza munkatársaitól és a televíziós stáb tagjaitól.


₪₪₪₪₪


15.30-17.00        Rádiókabaré


Szabadtéri Rádiókabaré felvétel


Műsorvezető: Maksa Zoltán


Fellépnek:  Aradi Tibor, Badár Sándor, Elek Ferenc, Kertész Ricsi, Kovács András Péter, Lengyel Tamás, Vida Péter


________________________________________


PARK


10.00-15.00        A Nagy Mese


Keressük a legjobb új és nem új meséket!


A szeptemberben induló rádiós nagy mese-programban 5 perces meséket várunk 6-17 éves gyerekektől, fiataloktól, legyenek azok saját történetek, népmesék, műmesék vagy klasszikusok.


Gyere és mesélj nekünk a Teátrum mellett felállított közvetítő kocsiban!


₪₪₪₪₪


10.00-15.00     Gyermek sportvetélkedők


Az olimpiáról hazatért sportriportereink játékos sportvetélkedővel várják a gyerekeket. 5 csapat 5 különböző versenyszámban méri össze tudását. Minden résztvevő oklevelet kap csapatkapitánya aláírásával, valamint az eredményeknek megfelelően kisebb-nagyobb ajándékokat.


Csapatkapitányok: Somogyi Dia, Mohay Bence, Menczer Tamás, Bucsi Bernadett


₪₪₪₪₪


10.00-18.00        KOSSUTH és BARTÓK Rádió


Ezen a napon bárki betekintést nyerhet a rádiózás világába és élőben láthatja a KOSSUTH Rádió adásfelvételét a tavi színpadról.


10.00-12.00    Szombat délelőtt – ÉLŐ adás Keresztes Ilonával és Süveges Gergővel.


12.00-12.30    Napközben – Czifra Szilvia, Banner Géza és P. Kiss Zsuzsanna várja az érdeklődőket.


12.30-13.00    Tér-idő, Szonda, Oxigén – Gimes Júlia, Esti Judit, Várkonyi Benedek mutatja be a rádió tudományos és zöld műsorainak


13.00-14.30    Kultúrkör, Esti séta, Határok nélkül a kultúráról, Tetten ért szavak, Irodalmi Újság, Gondolat-jel, Mentés másként, Alma és fája, Regényes történelem – bemutatkoznak a rádió kulturális műsorai Liptay Katalin, Filippinyi Éva és Antall István műsorvezetők közreműködésével


14.30-15.30    Tóbiás matiné – a BARTÓK Rádió műsorának helyszíni FELVÉTELE Lukácsházi Győzővel, majd találkozás a rádió műsorvezetőivel (Némethy Attila, Boola Milán)


15.30-16.00    A hely – a műsor készítői, Farkas Erika, Markovits Ferenc és Felszeghy Csaba várja az érdeklődőket


16.05-16.15        Szombat délután – ÉLŐ kapcsolás Czifra Szilviával.


16.15-16.45    Közelről – Vízy Dorka és Kránitz Balázs várja az érdeklődőket.


16.45-16.55    Szombat délután – ÉLŐ kapcsolás Czifra Szilviával.


17.00-18.00    Rádiószínház – a műsor készítői várják az érdeklődőket


₪₪₪₪₪


10.00-18.00        Család-barát magazin


Bemutatkozik az M1 szeptemberben induló új magazin műsora.


Műsorvezetőink és sztárvendégeik négy helyszínen várják a kedves látogatókat.


GYERMEK KREATÍV


10.00 órától        gipszkorszak


11.00 órától        kreatív hobbi (arcfestés, kézműves foglalkozás)


13.00 órától        öko kézművesség


PRODUKCIÓ


10.00-10.30        Menő manó zenés-mondókás torna 1-3 éves korig


10.40-11.00        Mesterápia


11.10-11.50        Carpathian dance


12.00-12.40        Pletyka című mesejáték


12.50-13.30        Strokes, dobtanítás


13.40-14.10        Pilates bemutató sportolókkal


14.20-14.50        Szekeres Adrienn


15.00-15.40    Táncbemutató és tánctanítás a Csillagszemű táncegyüttessel


15.50-16.10        Zeneovi foglalkozás


16.20-16.40        Biomesék Gubás Gabival


16.45-17.30        Ricsi bohóc


BESZÉLGETÉSEK


Vendégeink:


10.00-10.30        Szabó György


10.40-11.10        Huszárik Kata


11.20-11.50        Huszárik Lili, Kecskés Karina


12.00-12.50        Bodrogi Gyula, Bodrogi Ádám


13.00-13.30        Szalay Kriszta, Cserna Tamás


13.40-14.10        Dr. Sári Erzsébet, bel- és természetgyógyász


14.20-14.40        Béres család


14.50-15.10        Schneider Kinga (kutyasimogatás, állattartás otthon)


15.20-15.40        Szekeres Adrienn


15.50-16.10    Timár Böske, Timár-módszer, Csillagszemű táncegyüttes


16.2016.50        Bencze Ilona


17.00-17.30    Rendes Kriszta pszichológus és Fehérvári Katalin gyógypedagógus


17.35-18.00        Tóth Adrienn, Magyar Távmunka Szövetség


KONYHA


10.00-10.150    A rák megelőzése, kezelése


Kisa Judit dietetikus


11.00-11.50        Bodrogi Gyula és Bodrogi Ádám


12.00-12.50        A crohn betegség


Fekete Kriszta


13.00-14.00        Kautzky Armand


14.10-15.00        Vajda Nagy Erika


15.10-16.10        Bio ételek és természetgyógyászat


Gubás Gabi és családja


16.20-17.10        Cukorbetegeknek menü


17.20-18.00        Bezselics Ildikó


₪₪₪₪₪


10.00-18.00        Tetőtől Talpig stand


Műsorvezetőink segítségével tudjon meg minél többet a tökéletes kinézet fortélyairól. Ismerkedjen meg az alkatához leginkább illő ruhadarabokkal, tanuljon meg sminkelni és frizurát készíteni.


Várja Önöket Dunai Anita öltözködési tanácsadó, Jónás Kata sminkmester és Hajas László mesterfodrász.


₪₪₪₪₪


10.00-15.00        Sport műsorok stand


Standunkon találkozzon műsorvezetőinkkel, a vállalkozó kedvű látogatóink pedig kipróbálhatják magukat sportriporterként.


₪₪₪₪₪


10.00-18.00        Kulturális műsorok stand


Ismerkedjen meg csatornáink kulturális műsoraival, a műsorok készítőivel.


10.00-10.30    Múlt-kor (M1) – Bartal Csaba, felelős szerkesztő várja az érdeklődőket.


10.30-11.00    Angi jelenti (M1) – Galán Angéla műsorvezető várja az érdeklődőket.


11.00-12.00    Száműzött magyar irodalom (DUNA) – Rendhagyó irodalomóra Takaró Mihály műsorvezető-irodalomtörténésszel.


12.00-13.00    Lyukasóra (DUNA) – Játék Lackfi János és Lator László költőkkel.


13.00-14.00    Kultikon (DUNA) – Mátyus Katalin és Marosi Péter várja a kedves látogatókat.


14.00-15.00    Rejtélyes XX. század (M1) – mesél Kun Miklós történész


Barangolások 5 kontinensen (M1) – Gereben Ágnes irodalomtörténész avatja be a nézőket a műsor kulisszatitkaiba


15.00-16.00    Kortárs (M1) – Gíró-Szász Krisztina várja az érdeklődőket.


16.00-17.00    Aranymetszés (M1) – a műsor készítői várják a látogatókat.


17.00-18.00    Abszolút London (M1) – Rieger Johanna szerkesztő-műsorvezető eleveníti fel élményeit a londoni olimpiáról.


₪₪₪₪₪


11.00-13.00        Kívánságkosár stand


Találkozzon a műsor készítőivel és népszerű vendégeikkel!


Vegyen részt nótafelismerő versenyünkben, húzassa el kedvenc nótáját cigányzenekarunkkal, vagy akár küldjön videó üzenetet rokonainak, barátainak, ismerőseinek.


11.00-12.00        Nóta


Vendég: Bangó Margit


Műsorvezetők: Asbóth József, Radványi Dorottya


12.00-13.00        Musical


Vendég: Dolhai Attila


Műsorvezetők: Asbóth József, Erdélyi Claudia


13.00-14.00        Operett


Vendégek: Szolnoki Tibor, Zsadon Andrea


Műsorvezetők: Banner Géza, Bényi Ildikó


₪₪₪₪₪


12.00-16.00        PETŐFI Rádió stand


Látvány (hang)konyha


Hozzávalók: két személy Dr. Zenehouse al. Milkovics Mátyás és Gorzsi (Gorzsás Gábor), kütyük, computerek, szintetizátor, effektek ízlés szerint.


A látogatók hangjának segítségével kifőzzük, hogyan áll össze a hangokból a nagyon zene.


₪₪₪₪₪


14.30-15.00        Bagi Iván és Nacsa Olivér


A nap házigazdája, Gundel-Takács Gábor beszélget a humorista párossal.


₪₪₪₪₪


19.00-22.30        Szimfonik Live 2.0


A Magyar Rádió Szimfonikus zenekara másodszor lép színpadra a hazai pop szakma jeles képviselőivel.


Péterfy Bori, Pannonia Allstars Ska Orchestra (PASO), Heaven Street Seven (HS7), Kiscsillag, Irie Maffia, Neo, Kistehén, Hősök, Vad Fruttik, Compact Disco

Hirdetés

Programnaptár

vissza most előre
2012. szeptember
H K Sz Cs P Sz V
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234567
Hirdetés
Hirdetés
Pirula Trend