21. Művészetek Völgye - 2011 július 26. keddi program
Helyszín: Kapolcs,Taliándörögd,Vigántpetend
Kezdési időpont: 07:30
Koncertek:
Egész nap Isaszegi Táncegyüttes és Veresegyház Hagyományőrző Együttes, Zagyva Banda - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
Zenés versimpró - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
10:00 Hétpendely - Király Udvar (Kapolcs)
11:00 "Behangoló" - Bara zenekar - Alexandra könyvudvar (Kapolcs)
Csintekerintő - Bognár Szilvi és zenekara - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Cuháré Citerazenekar, Körösladány - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
12:00 Déli Palya-udvar - Zene ebédidőben - Palya-udvar (Kapolcs)
Hétpendely - Király Udvar (Kapolcs)
14:00 Bartók Béla Népdalkör - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
15:00 Benkő Zsolt zenél - Király Udvar (Kapolcs)
Zenei workshop Ferenczi György és a Rackajam irányításával - Alexandra könyvudvar (Kapolcs)
16:00 Lamm Dávid szólókoncert, vendég: Palya Bea és Soós Márton (nagybőgő) - Palya-udvar (Kapolcs)
17:00 Claudio Monteverdi: Madrigali Guerreri et Amorosi - Katolikus Templom (Vigántpetend)
Zenés versimpró Tóth Krisztinával és Radványi Balázzsal - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
18:00 Paganza zenekar - Alexandra könyvudvar (Kapolcs)
Palya Bea Egyszálének koncertje - Palya-udvar (Kapolcs)
19:00 Bajdázó koncert - Király Udvar (Kapolcs)
Fanfara Complexa - Hangvető világ- és népzenei színpad (Taliándörögd)
19:30 Hangzó Helikon: Szélkiáltó - Márai - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
20:30 Kerekes Band - Hangvető világ- és népzenei színpad (Taliándörögd)
Snétberger Ferenc szólókoncert - Palya-udvar (Kapolcs)
21:00 Árok Party - Kultúr (Vigántpetend)
21:30 Bognár Szilvi és az etNoé - Alexandra könyvudvar (Kapolcs)
22:00 Söndörgő - Hangvető világ- és népzenei színpad (Taliándörögd)
22:30 Ávéd Balance, Szőke Nikoletta "B" verzió Projekt - Szerencsejáték Jazz Színpad (Kapolcs)
Stereo Partizan buli - Palya-udvar (Kapolcs)
Színházi program:
11:00 Miért döntöttem így? - út a szülésig - Király Udvar (Kapolcs)
14:00 Papírszínház - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
21:00 Tudod, hogy nincs bocsánat - Gástya árok (Kapolcs) - a Új Színház (Budapest) vendégjátéka
Egyéb program:
Egész nap Borudvar a Sörházban színes programokkal - Borház a Sörházban (Kapolcs)
Mindennap - fogyatékkal élőkkel foglalkozó katolikus szervezetek - Katolikus templom (Kapolcs)
Mindennap könyvbemutatók, beszélgetések - Alexandra könyvudvar (Kapolcs)
Nyitott Könyvesbolt - Palya-udvar (Kapolcs)
Az Óvodakert programja kora délutántól - Óvodakert (Taliándörögd)
Turisztikai információs sátor - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
Zöld zugoly - Művelődési Ház (Taliándörögd)
7:30 Közös jóga Galkó Balázzsal - Malomsziget (Kapolcs)
8:00 Osztályfőnöki óra - 1400-1500 - Katolikus Templom (Taliándörögd)
9:00 Babázós jelelés - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Hogyan születik a baba? - gyerekeknek - Király Udvar (Kapolcs)
Pásztorné Nagy Éva - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
9:30 Geotúra indulás - Felső Iskola (Kapolcs)
Testtudati munka - Palya-udvar (Kapolcs)
10:00 Éltető Völgy - Csigaház (Kapolcs)
Észak-amerikai őslakók szertartásos ünnepei - Pesovár Anna-Tisza Sándor - Ősök Háza (Taliándörögd)
Faluköszöntő. Táncosok és zenészek hívogatója - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
Főzőverseny: Mátyás, Kinizsi kora - szárnyasok - Bede Róbert-Szőke András - Ősök Háza (Taliándörögd)
Jurta programok - Öregiskola - Zöldudvar (Vigántpetend)
Kerekítő Mondókás Móka - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Mulen Rúzs: Malom-Kaszinó - Játékterem - Kastély (Kapolcs)
ÖKO-Pack Nonprofit Kft. programjai - Öregiskola - Zöldudvar (Vigántpetend)
Ökoszolgálat Alapítvány programjai - Öregiskola - Zöldudvar (Vigántpetend)
Sajtárusítás és kóstoltatás - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
Társas/Játék/Völgy - Kávéház (Kapolcs)
10:30 Kerekítő Gombolyító - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Néptáncról, népzenéről mindenkinek. Zenés-táncos országjárás - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
11:00 Ehető virágok - Előadás és bemutató (plébánia) (Előadás, beszélgetés) - Ősök Háza (Taliándörögd)
Facsiga Játszókert - Facsiga Játszókert a Papkertben (Vigántpetend)
Interaktivity - Szabadtéri fotóműterem és alkotóműhely - Kastély (Kapolcs)
Irodalmi játszóház - vezeti Pánczél András pedagógus - Király Udvar (Kapolcs)
Kerékkötők - Múzeumpedagógiai kézműves foglalkozások - Kastély (Kapolcs)
Reggeli tánc - Palya-udvar (Kapolcs)
12:00 Sárréti gasztro - Kovács István Vésztő-Mágor - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
13:00 Hangos-Beszélő - Palya-udvar (Kapolcs)
Isten a szekéren - Református templom (Taliándörögd)
Novák Jula: Hogyan születik a baba? - felnőtteknek - Király Udvar (Kapolcs)
Tárlatvezetés Szőke Andrással - Ősök Háza (Taliándörögd)
Versműhely - Kreatív írásfoglalkozás Lackfi Jánossal - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
14:00 Berényi Grilla: Amikor a fájdalom táncba hív - szülésbeszélgetés - Király Udvar (Kapolcs)
Brinzanek Zsuzsa, Laszlovszki Ágnes: Finom hangolódás magunkra, egymásra, babára, bábára, orvosra és sorsra - Király Udvar (Kapolcs)
Irodalmi homokozó - vezeti Rózsássy Barbara költő - Király Udvar (Kapolcs)
Irodalom a színpadon - Király Udvar (Kapolcs)
"Korok és korosztályok, ünnepek és hétköznapok" népviselet bemutató - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
Malommozi - Kastély (Kapolcs)
Varga Gizella és kézművesek, Vésztő + Nagy Irén - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
15:00 Művészettörténeti előadássorozat: Reneszánsz - Felhősi István - Katolikus Templom (Taliándörögd)
Száz vers - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Társas/Játék/Völgy - Kávéház (Kapolcs)
16:00 Beszélgetés a hetedik parancsolatról - Református templom (Taliándörögd)
Énekeljünk együtt! Daltanulás - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
Körös-Sárréti Hagyományörző Íjász Egyesület, Szeghalom - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
Mérték - mértéktelenség - Felső Iskola (Kapolcs)
Reneszánsz zene - Dr. M. Tóth Antal egyetemi tanár, zenetörténész - Veszprém - Ősök Háza (Taliándörögd)
16:30 Irodalom a színpadon - Király Udvar (Kapolcs)
17:30 Pajta-klub - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
18:00 J.A. MINDEN... - Klastrom Színpad (Taliándörögd)
Néptánc - és népszokás bemutató - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
Tömegír (sleam poetry), zenél Benkő Zsolt - Király Udvar (Kapolcs)
19:00 Nánási Ágnes előadóművész - Sárrét Udvarház (Taliándörögd)
20:00 Táncház - Muharay Színpad a Tókertben (Vigántpetend)
21:00 KalákaMozi - magyar népmesék - Kaláka Versudvar (Kapolcs)
Képmeditáció - Református templom (Taliándörögd)
Pajtamozgó: Ön-Retro-Video-Tár-Folyam - Kávéház (Kapolcs)