Tippek a téli szépségápoláshoz

Tippek a téli szépségápoláshoz

Télen a nagy hőmérsékletkülönbség viseli meg a leginkább az arcbőrt és a hajat, amikor a fűtött, meleg lakásból kimegyünk a hideg, nedves szabad levegőre. Ebben az időszakban nagyobb odafigyelést igényel a bőrünk és a hajunk is.

Ivás
Első lépésben igyekezzünk a lehető legtöbb folyadékot bevinni a szervezetünkbe, hiszen a magas víztartalom teszi rugalmassá, ragyogóvá az arcbőrt. Bármennyire is táplálnánk krémekkel kívülről, soha nem lesz olyan hatásos, mint a belső táplálás, amihez elengedhetetlen a bő folyadékfogyasztás.

Párologtatás
Ha a munkahelyünkön vagy az otthonunkban párologtatót használunk, a levegő páratartalma nő, ezzel is támogatjuk bőrünk hidratáltságát. Ha kellemes illatot szeretnénk a lakásban, a párologtató vizébe csöppenthetünk kedvenc illóolajunkból, ráadásul karácsony idején ünnepi hangulatot is varázsolhatunk.

Védelem a hidegben
A zsírosabb arckrém használata véd a hideg ellen. Ha zaaró, egy kis púder felvitelével tompíthatjuk a bőr csillogását, de alapozót ne használjunk! Ne csak az arcbőrre gondoljunk télen, a szánk is igényli a táplálást, ezért rúzs helyett tartsunk magunknál E-vitaminban gazdag ajakápolót, amelyet a szobából kilépve azonnal a szánkra kenünk.

Arcpakolás
A hidratáló arcpakolás különösen fontos ilyenkor, hiszen ezeknek a pakolásoknak magas az ásványiolaj- és zsírtartalma, így megtartja a nedvességet. Érdemes heti rendszerességgel elvégezni, hogy pozitív hatása érvényesüljön. Általában 20 perc elegendő, hogy hasson, ezt az időt használjuk ki egy kis lazításra. Mielőtt arcpakolást teszünk bőrünkre, mindenképpen végezzünk arctisztítást, hogy a port, sminket, szennyeződést eltávolítsuk!

Tippek a téli  szépségápoláshoz

Arctisztítás
A megfelelő arctisztítás az egészséges bőr alapja. Lényeges, hogy jó minőségű, bőrtípusunknak megfelelő kozmetikai szert válasszunk – ehhez kérhetjük kozmetikus segítségét – és a kívánt rendszerességgel alkalmazzuk. Egy jó arctisztító szárítás nélkül, kíméletesen tisztít. Azért is fontos szakember segítségével meghatározni bőrtípusunkat, mert az arctisztítás gyakoriságát is befolyásolja. A túl sokszor lemosott bőr érzékennyé, szárazzá válhat, hiszen természetes filmrétegét eltávolítjuk, amely a védekezésben játszik szerepet.

Szauna
A nyirkos, hideg időben kifejezetten jól esik a meleg szaunába belépni. A rendszeres szaunalátogatás jótékony hatással van a szervezetre, különösen a bőrre. A hő hatására a bőr felpuhul, pórusai kitágulnak, a fokozott izzadással megindul a méregtelenítés. Vigyünk magunkkal dörzskesztyűt, és körkörös mozdulatokkal dörzsöljük át arcunkat, nyakunkat, így az elhalt hámrétegtől megszabadulunk, és a bőr könnyebben „beissza” a tápláló krémeket.

Sport
Testedzés közben javul a vérkeringés, a sejtek több oxigénhez jutnak, ezzel gyorsul az anyagcseréjük, ami meglátszik az arcon. Teltebbnek, feszesebbnek tűnik, amit mi nők mindig szeretünk.

Tilos
A kávé, a cigaretta és az alkohol is befolyásolja arcbőrünk állapotát. A kávé gátolja a vitaminok felszívódását, és vizet von el a szervezettől, ezáltal szárító hatású. A cigarettázás során káros anyagok jutnak a szervezetbe, amelyek gátolják a véráramlást, romlik a bőr vérellátása és oxigénfelvétele. A sejtek öregedése felgyorsul, az arc veszít a színéből, fakóvá és ráncossá válik. Az alkohol, ahogy a kávé is, vizet von el a szervezettől, a nyirokrendszert nagyobb munkára sarkallva. Fogyasztásakor az erek kitágulnak, ezért az arcbőr kipirul. Érdemes ezeket mértékletesen fogyasztani.

Óvjuk a hajszálakat!
A gyönyörű haj a nő ékessége. A hajhullás bizonyos keretek között normális, naponta átlag 50-100 hajszál hullik ki, de vannak periódusok, amikor ennél többet veszítünk, mint máskor: ilyen a tavaszi és az őszi-téli időszak. Ez teljesen természetes, nem érdemes aggódni. Probléma akkor adódik, amikor ez az állapot tartóssá válik. Számos ok állhat a háttérben, amit érdemes kivizsgáltatni, hiszen van, ami visszafordítható.

Mi áll a háttérben?
Minden túlzásba vitt kémiai és hőhatás befolyásolhatja a haj minőségét. Ami igaz a bőrre, igaz a hajra is: pihentetni kell, hogy regenerálódni tudjon. Tartsunk szépség napot, amikor tápláló hajpakolást használunk, és hagyjuk szabadon megszáradni hajunkat. Betegség is okozhatja a hajhullást, ha néhány hónapon belül nem múlik, orvosi kivizsgálás szükséges. Lehet vashiányos anémia, pajzsmirigyprobléma, a szervezetben fellépő gyulladás, gombás fertőzés, androgén alopécia, ami egy autoimmun betegség.
Szülés után sok anyuka tapasztal hajhullást, ami normálisnak tekinthető, ahogy a menopauza időszakában is.

Belső szépítkezés
Hogy bőrünket természetes módon tápláljuk, válasszunk olyan ételeket, melyek gazdagok C-, E-, D- vitaminban. A következő ételeket javasoljuk: csipkebogyó, citrusfélék, paradicsom, paprika, alma, mogyoró, mandula, tökmag, tojás, édesburgonya, burgonya, hal. Természetesen szedhetünk táplálék-kiegészítőket is, de ne feledjük, ezek nem helyettesítik a változatos étkezést! A haj szépségéért szedhető A-, E-, B-, C- és H-vitamin, réz, cink, vas. Azonban az A-vitamin túlzott szedése is járhat hajvesztéssel, ezért mindig tartsuk be az előírt mennyiséget!
n. Próbáljuk kerülni a mesterséges hatóanyagokat tartalmazó hajkészítményeket, kozmetikai szereket. Sosem tudhatjuk melyik alkotóelemre vagyunk érzékenyek, és hosszú idő telhet el, mire a szervezetünk jelez. Ne dőljünk be a reklámoknak, olyan készítményeket válasszunk, melyek valóban táplálják a fejbőrünket és a hajunkat.
GR

Kapcsolódó írások
Kérdezzen szakértőnktől
Kapcsolódó gyógynövények
Kapcsolódó betegségek