Női Tükör

Előző Következő

Elsőre a legtöbb embernek ötlete sincs, miről van szó, de a kérdezőnek is fel van adva a lecke, hiszen nem is olyan egyszerű kiejteni ezt a furcsa ...

  • 2024.03.01 Együtt a nők egészségéért!

    A mellrák a nők körében a leggyakoribb daganatos megbetegedés, amely minden évben milliókat érint világszerte. Bár a szűrővizsgálatokon való rendszeres részvétel jelentősen hozzájárul a betegséggel járó kockázatok csökkentéséhez, sokan, tartva a folyamat esetleges kellemetlenségeitől, nem teszik meg a szükséges lépéseket.

  • 2024.03.01 Átfogó kutatás a mellrák ellen

    A magyar női lakosság körében az emlőrák a leggyakoribb rákos megbetegedés. Az idei nőnap apropóján az Egészség Hídja Összefogás a Mellrák Ellen Egyesület egy kérdőívet állított össze, aminek célja, hogy átfogó képet kapjanak a mellrákkal diagnosztizáltak betegútjáról, kezelési tapasztalatairól és életminőségéről a kezelés alatt és azután. A kérdőívre adott válaszokból szeretnék feltárni a főbb nehézségeket a betegség felismerésével elinduló folyamatban, hogy ezek alapján a döntéshozókkal közösen dolgozhassanak a rendszer jobbításán.

  • 2024.02.29 Tavaszi nagytakarítás az étrendedben is

    Végre jön a várva várt tavasz - langyosabb idő, több napsütés, egyre változatosabb kínálat a zöldségesnél. Ilyenkor érdemes nagytakarítani a lakásban is és elsődleges otthonunkban - a testünkben is! Nem véletlen, hogy a tavasz eleji időszakra esik a Húsvét előtti böjt is. Ilyenkor érdemes átgondolni, mi az amit jó lenne elhagyni az étrendből - vagy az életedből. Nem csak ételre kell gondolni, de akár rossz vagy egészségtelen szokásra is. Érdemes apránként bevezetni a változásokat az életébe - így nem lesz olyan megterhelő sem lelkileg - fokozatosan elengedni azt, ami nem válik hasznodra, de valamiért ragaszkodtál hozzá. Olvasd el tippjeinket, és változtass mindig egy kicsit. Ha egy dolog már beépült a hétköznapjaidba, jöhet a következő!

  • 2024.02.29 Mikor forduljunk szempanaszokkal allergológushoz?

    Hetek óta viszket, ég, könnyezik a szeme? A kellemetlen tüneteket nemcsak szemészeti betegségek, fertőzések okozhatják, hanem allergia is állhat a háttérben. Az évnek ebben az időszakában elsősorban a beltéri allergénekhez köthető a tünetek jelentkezése. Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa elmondta, hogy mit tegyünk ilyen esetben.

  • 2024.02.27 Betegség miatt is kipirosodhat az arc

    Sokszor egyértelmű oka van annak, ha kipirulunk: zavarba jövünk, valami csípőset, forrót eszünk, esetleg a hidegből belépünk egy meleg szobába. Ugyanakkor dr. Rózsa Annamária, a Dermatica bőrgyógyásza szerint betegség is okozhatja az arc pirosságát, amit a diagnózistól függően lehet kezelni.

  • 2024.02.26 Endometriózis: Nem vagy egyedül, mi is melletted állunk

    Márciusban, az endometriózis hónapjában éves stratégiai együttműködést kötött a Béres és az „Együtt könnyebb” Női Egészségért Alapítvány, melynek keretében a vállalat 13,5 millió forint értékű támogatással segíti az endometriózis elleni küzdelmet.

  • 2024.02.26 A hiperkeratosis több betegség tünete lehet

    Bőrkeményedés, szemölcs, ekcéma, pikkelysömör? A hiperkeratosis egy összefoglaló megnevezés, amely a bőr bizonyos területének megvastagodására utal és többféle megjelenése formája ismert. Dr. Borbola Kinga, a Dermatica bőrgyógyásza, klinikai onkológus szerint a kezelés is a diagnózisnak megfelelően összetett.

  • 2024.02.23 Nem szabad halogatni a hallásromlás kivizsgálását!

    A hallásromlás nem mindig orvosolható hallókészülékkel. Bizonyos elváltozások kapcsán műtétre is szükség lehet ahhoz, hogy a hallásunkat visszanyerjük. Ilyen eset, ha például a fül csontosodási zavara, vagyis otoszklerózis áll a halláscsökkenés hátterében. Dr. Kiss Sándor fül-orr-gégész, audiológus, a Fül-orr-gége Központ orvosa elmondta, hogy miért nagyon fontos a betegség korai diagnózisa.

  • 2024.02.22 Tiszta stressz vagy? Akár örülhetsz is neki!

    A stressz és a feszültség a mindennapjaink része, ami nyomot hagy a testünkön és a lelkünkön egyaránt. A pozitív stresszt ugyan jól kezeli a szervezetünk, a negatív stressz esetében azonban nem elég csak a testi tünetek enyhítésére koncentrálni.

  • 2024.02.21 Február 29. a ritka betegségekre hívja fel a figyelmet

    Idén huszonkilenc napos a február, ami csak minden negyedik évben fordul elő, éppen ezért választották a szakemberek február utolsó napját a Ritka Betegségek Világnapjának, hiszen így négyévente egy valóban ritka napon lehet felhívni a figyelmet ezekre a szindrómákra, és a ritka betegségekkel élők problémáira. Egy-egy ilyen kór viszonylag kevés embert érint, – definíció szerint 2000 emberből egynél ritkább az előfordulási gyakoriságuk - de mivel 6-8 ezer ilyen betegség van, összességében sokak életminőségét befolyásolják.