Női Tükör

Előző Következő

Napjainkban közkedvelt téma a böjtölés és annak egyik fajtája, az időszakos böjt. A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége állásfoglalásában ...

  • 2023.11.06 A vegetáriánus nők könnyebben lesznek meddők?

    A szervezet egyensúlyának fenntartása a tökéletes működés miatt kiemelten fontos. Sajnos, ha az elcsúszás megtörténik, akkor a helyreállítás sem olyan egyszerű. Ennek megfelelően kiemelten fontos, hogy az ember odafigyeljen arra, miket is eszik, és főleg milyen mennyiségben, hiszen ezzel a családalapítást, az egészséget és még az alakot is kockáztatja. A vegetáriánusok pedig egy szempontból még veszélyeztetettebbek, mint a húsfogyasztó társadalom.

  • 2023.11.06 A számolási zavar (diszkalkulia) tünetei

    Sok embernek nagyon korán kialakul az a meggyőződése, hogy a matek nem neki való, ő veleszületetten rossz benne: gyomorgörccsel ül az órákon, egy-egy matekfeladat láttán izzad, sír, lefagy, tehetetlenségében pedig igyekszik elkerülni a matekozást, de a gyakorlás hiánya csak tovább ront a helyzeten, így egy ördögi kör alakul ki.

  • 2023.11.03 Túlsúllyal küzd, nem mozog? A máját is tönkreteheti!

    Az egyik leggyakoribb májbetegséggel, a zsírmájjal is számolniuk kell azoknak, akik túlsúlyosak és nem mozognak eleget. Ezzel pedig a súlyos májkárosodás kockázatának is kiteszik magukat, holott megfelelő táplálkozással és mozgással ezt a rizikót is kiiktathatják az életükből – hívja fel a figyelmet dr. Németh Alíz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológusa, a májbetegségek kezelésének specialistája.

  • 2023.10.31 Javulhat a COPD-s betegek életminősége

    A Semmelweis Egyetem új tanulmányából kiderül pontosan mely vitaminok, ásványi anyagok és antioxidánsok szedésével lassítható az elsősorban dohányosokat érintő krónikus obstruktív tüdőbetegség (COPD) romlása. A táplálkozás szerepe azért is kiemelkedő, mert állapotuk rosszabbodása más kórképeknél nagyobb mértékben befolyásolja a COPD-s betegek életminőségét és túlélési esélyeit.

  • 2023.10.31 Ha így nyomkodjuk a pattanást, bajt is okozhatunk

    Szinte mindenki ismeri az érzést, amelyet az arcon pirosló pattanások kapcsán tapasztalunk: azonnal neki kell állni kinyomkodni. Holott a szakszerűtlen, házi nyomkodás sokszor csak rontja az állapotot, különösen, ha a „munkálatok” az úgynevezett veszély háromszögben történnek. Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, szépségterapeuta azt javasolja, a súlyosabban pattanásos bőr kezelését érdemes profira bízni, ha szeretnénk elkerülni a súlyosabb fertőzést és a maradandó hegek kialakulását.

  • 2023.10.27 Biztosítja a szív egészségét

    A máriatövis egy olyan gyógynövény, amelyet már évszázadok óta használnak a hagyományos orvoslásban, illetve a mai modern gyógyszerekben is fellelhető. A gyógynövény nagyon sokféle előnnyel rendelkezik, azonban egyes esetekben, betegségeknél nem fogyasztható. Mutatjuk is, hogy miért is övezi ennyire nagy tisztelet ezt a gyógynövényt.

  • 2023.10.26 Így maradhat télen is hidratált és ápolt a kezünk

    A kézfejünk bőre árulkodik leginkább az életkorunkról: a fizikai munkavégzés, az UV-sugárzás, a kézmosás szárító hatása mind összeadódik életünk során. Idővel a kézfejünk bőre jóval szárazabb, durvább tapintású lehet, ráadásul az őszi és téli időszakban a hideg idő, a szél és a fűtött belterek száraz levegője is gyakran okoz kézszárazságot. A regenerálásához épp úgy célzott hatóanyagokra van szükség, mint az arcbőr esetén. Dr. Asztalos Gabriella, a Helia-D bőrgyógyász szakértője elmondja, milyen tippeket alkalmazzunk, ha szép, hidratált és fiatalos bőrt szeretnénk a kézfejünkön (is).

  • 2023.10.26 Amikor nagyágyú összetevők összefognak

    Savak, retinoidok, C-vitamin, niacinamid - ahogy mélyebbre ássuk magunkat a tudatos bőrápolás világában, szeretnénk minél több hasznos összetevőt beépíteni az arcápolási protokollunkba. Az egyre divatosabb Flash Effect trend és az egyes hatóanyagok kombinálhatósága miatt azonban könnyen elveszhetünk a rutinunk összeállításakor. A Ziaja meghozza a választ ezekre a kérdésekre egy forradalmian új termékcsaláddal, ami nem más, mint a C.B3 multivitaminos kollekció.

  • 2023.10.26 Miért gyakoribb a demencia a nőknél?

    A nőknél jóval magasabb a demencia kockázata, mint a férfiak esetében. A demenciában szenvedő személyek mintegy hetven százaléka nő. Egy elmélet szerint azért nagyobb a nőknél a demencia, az Alzheimer-kór kockázata, mivel a menopauza szakaszában csökken az ösztrogéntermelés.

  • 2023.10.25 A rendszeres emlőönvizsgálat megmentheti életünket!

    Habár az emlőrák a nők körében a leggyakrabban előforduló daganatos megbetegedés, amely időben felismerve jó eséllyel gyógyítható, mégis kevesen szentelnek neki elég figyelmet. Az emlőönvizsgálat, amely sok esetben akár életmentő is lehet, ugyanakkor havonta csupán 5 percet vesz igénybe és néhány egyszerű lépésből áll, amelyet az AVON animációs filmje segítségével mi magunk is könnyen elsajátíthatunk.