Győzzük le a pattanásokat!

Győzzük le a pattanásokat!

Kúraszerűen, meghatározott ideig alkalmazva mérsékli a gyulladást és elpusztítja a pattanásokat okozó baktériumokat. Az akne lámpa működését dr. Vincze Ildikó bőrgyógyász-kozmetológus, a Dermatica orvosa ismertette.végzettvégzett

Piros és kék

Külsejét tekintve leginkább arcszoláriumra emlékeztet, de működési elve ettől teljesen eltér. Az akne lámpa fénysugarai kék és piros színűek, mindkét fény hullámhossza az UV-fény tartományon kívül esik,  bőrkárosodás veszélye nélkül, biztonsággal alkalmazható.

Győzzük le a pattanásokat!

Az akne lámpának is több változata létezik, vizsgálatok alapján a legjobb hatás eléréséhez fontos, hogy a lámpa működése közben mindkettő, a piros és kék fény is érje az arcot, vagy a kezelni kívánt testrészt – magyarázza dr. Vincze Ildikó. A hatás ugyanis csak így lehet teljes: a piros a gyulladást csökkenti, az új sejtek növekedését serkenti, a kék pedig a baktériumok elpusztításáért felel.

Fényfürdőzzön rendszeresen!

A fényterápia hatása kúraszerűen végzett kezeléseknél érvényesül, de itt se várjunk azonnali eredményt – figyelmeztet a Dermatica bőrgyógyász-kozmetológus orvosa. Egyéntől, a bőr állapotától függően 8-12 hetet vesz igénybe, míg a javulás jelei láthatóvá válnak a bőrön. Az akne lámpa használata segíthet az egyéb, akár gyógyszeres, akár kozmetikai kezelések hatását felerősíteni, sőt ezek rendszerint párhuzamosan alkalmazva a legeredményesebbek. A lámpa minden problémás testrészen alkalmazható: a dekoltázs és hát területén is.

Kedvező „mellékhatások”

A lámpa használatát bőrgyógyász, vagy kozmetikus is javasolhatja, a kezelések önállóan végezhetők. Lényeges, hogy 15-20 cm-es távolságban a lámpától egy-egy érintett testrészt 15 percig érjen a fény. A pattanásokra gyakorolt kedvező hatása mellett a lámpa a bőr általános állapotát is javítja: használata csökkenti a ráncok mélységét, üdébb, fiatalosabb megjelenést eredményez.

Forrás: www.dermatica.hu
Kapcsolódó írások
Kérdezzen szakértőnktől
Kapcsolódó gyógynövények
Kapcsolódó betegségek