Mindent a bőrbetegségekről - középiskolásoknak

Mindent a bőrbetegségekről - középiskolásoknak

Előadássorozatot indít az VIII. és IX. kerületi középiskolásoknak a bőrbetegségekről a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikája. A sorozat több nagyobb témakört ölel majd fel: lesz szó a napfényvédelemről, a napozásról és anyajegyekről, az évenkénti anyajegyszűrés fontosságáról, a nemi betegségekről, arról, milyen úton terjednek és milyen úton nem. Fényképekkel illusztrálják a betegségeket, hogy a fiatalok felismerhessék azokat. Szó lesz a gyakoriságukról és a megelőzős módjairól; a pattanásokról és általános bőrápolási tanácsokról, valamint a piercingekről és tetoválásokról, illetve ezek veszélyeiről.

Sárdy Miklós, a klinika igazgatója, a BőrŐrök projekt ötletgazdája és vezetője arról beszélt, hogy Magyarországon a napbarnított bőr a divat, miközben a napfény fokozza a bőr öregedését és elősegíti a bőrrák kialakulását. Ezért is döntöttek úgy a klinikán, hogy előadássorozatot szerveznek a fiatalok bőrgyógyászati ismereteinek bővítésére.

A fiatalkorúak bőrápolást illető tájékozatlansága, a bőrrákok egyre gyakoribbá válása, a tetoválás és a piercing kritikátlan terjedése, ezek szövődményeinek nem-ismerete, valamint az elmúlt években a fiatal nemibetegek arányának növekedése is alátámasztotta azt az igényt, hogy szükséges a fiatalok bőrgyógyászati ismereteinek bővítése, szexuális felvilágosítása, megóvása a környezeti ártalmaktól, bőrkárosító divatirányzatoktól, valamint a nemi fertőzésektől. Ezért egy nagy népszerűségnek örvendő, a bőr- és nemigyógyászat bizonyos, a fiatalokat közvetlenül érintő témáit felölelő tájékoztató előadás sorozatot indít a klinika Prof. Dr. Sárdy Miklós kezdeményezésére.Ha az előadássorozat sikeres lesz, szélesebb körben is megszervezik.

Mindent a bőrbetegségekről - középiskolásoknak

Dr. Kuroli Enikő, patológus
„Fényvédelem, anyajegyek, melanoma”

Az előadás a napsugárzás káros hatásairól (mit is tehetünk, ha “tüzesen süt le a nyári nap sugára”?), különböző bőrtípusokról, anyajegyekről, a bőr rosszindulatú, festékes daganatáról, a melanomáról, valamint a szolárium káros hatásairól szól, sok képpel, ábrával illusztrálva, érdekesen, humorosan.

Dr. Kovács Anikó, klinikai szakorvos
„Bosszantó piros pöttyök”

Az előadásban a serdülőket leggyakrabban érintő bőrbetegségről, az aknéről lesz szó.  A helyes otthoni arcápolás, a kozmetikai kezelési lehetőségek mellett a bőrgyógyászhoz fordulás indikációit is megvitatjuk.

Bencés Ilona, klinikai vezető ápoló, Astellas-díjas, diplomás ápoló
„ Turmix – egészségnevelés élvezetesen”

Előadásomban mindennapi tevékenységek egészséggel-betegséggel összefüggő vonatkozásait mutatom be, tudományos tényekkel alátámasztva.  Pl: Hogyan terjednek a fertőzések tüsszentéssel és érintéssel?  Hogyan mossunk helyesen kezet? Milyen mindennapi dolgok gyorsítják az öregedést? Mi történik, ha keveset alszunk? Mit kezdjünk az izzadással? stb.

Dr. Hodossy-Virágh Andor, rezidens
„Ékszer – ésszel”

Az előadásban a tetoválások és testékszerek díszítő célját tönkretevő, ritka, de egyre gyakoribbá váló szövődményeiről lesz szó, kiemelve, hogy ki az, akinek nem tanácsos a bőrét ily módon ékesítenie.

Dr. Tamási Béla, klinikai szakorvos, az Országos STD Centrum és Diagnosztikai Központ helyettes vezetője
„Te és a szexuális úton terjedő fertőzések: hogyan állj nyerésre?”

Szifilisz, herpesz, HPV, tripper, HIV? Minden, amit tudni akartál a szexuális úton terjedő fertőzésekről: tünetek, megelőzés, hogyan terjednek és hogyan nem. Tabuk és prédikációk nélkül.

(Forrás: MTI, http://semmelweis.hu/borklinika)

Kapcsolódó írások
Kérdezzen szakértőnktől
Kapcsolódó gyógynövények
Kapcsolódó betegségek