Gyerektükör

Előző Következő

Minden szülő tudja, hogy ha közösségbe jár a gyermeke, akkor 2-3-szor gyakrabban betegszik meg valamilyen fertőzésben, tipikusan felső légúti ...

  • 2023.05.30 A tojás- és tejallergiánál kell szigorú diéta?

    Ha a kisgyermeknél allergiás tünetek jelentkeznek, az esetek nagy részében a tojás vagy a tej fogyasztása okozza a panaszokat. Ilyenkor a problémás élelmiszert ki kell zárni az étkezésből, ám nem biztos, hogy minden formában. Dr. Balogh Ádám gyermekgyógyász, allergia specialista, a Budai Allergiaközpont orvosa elmondta, hogy milyen esetben fogyaszthatja a gyermek például süteménybe sütve a tojást vagy a tejet.

  • 2023.05.25 Ilyen gyakori a gyermekkori asztma

    A statisztikai adatok azt mutatják, hogy az asztma előfordulása növekvő tendenciát mutat. Az esetek többségében az asztma tünetei már a gyermekkorban megjelennek. Dr. Somogyi Éva gyermektüdőgyógyászt, a Tüdőközpont orvosát a betegség tüneteiről kérdeztük.

  • 2023.05.22 Ha szétszórt a gyerek, az vitaminhiányra is utalhat

    Hamarosan itt a Gyermeknap, május utolsó vasárnapja, amikor mindent megteszünk azért, hogy a család legféltettebb kincseinek megadhassuk mindazt, amire szívük vágyik. Piros kisautót, biciklit, hajas babát, bármit. Csak boldogok legyenek. Felültetjük őket a körhintára, és nem győzünk gyönyörködni boldog tekintetükben. De vajon a hétköznapokban is ezek a vidám, csillogó szempárok néznek vissza ránk, ez a gondtalan kacaj cseng a fülünkben?

  • 2023.05.18 A fiatalok tisztában vannak az energiaitalok veszélyeivel

    Féltjük gyermekeinket a cigarettától, a drogoktól és az alkoholtól, az energiaitaloktól mégsem tartunk. Minden harmadik 18 év alatti fiatal fogyaszt naponta energiaitalt - derült ki a Tutti Juice: Nagy energiaital/üdítőital online felméréséből.

  • 2023.05.17 A túlsúlyos kismama kódolja ezt a betegséget

    A túlsúly egy komoly probléma, hiszen az ember életminőségére is jelentősen képes rányomni a bélyegét. A nők számára a terhesség ebből a szempontból rizikós, mivel igen sok esetben a 9 hónap során felszedett többletsúly egy részét a szülés után sem képesek leadni. Azonban a terhesség alatt felszedett felesleges többletsúly bizony a gyermek későbbi elhízásában is szerepet játszhat!

  • 2023.05.16 A magzati genetikai vizsgálatok vérvétellel elvégezhetők

    A fogantatáskor kialakuló és a szülőktől örökölhető legismertebb genetikai betegségek (SMA, Down-szindróma, Patau-szindróma, Edwards-szindróma) az orvostudomány és az orvostechnológia legkorszerűbb módszereinek köszönhetően már magzati korban szűrhetők, csupán egy anyai vérvétellel. A várandósság 3-4. hónapjában elvégezhető vizsgálatnak köszönhetően a lehető legkorábban kézhez kapják a szülők a baba egészségi állapotáról szóló információkat, így biztosítva a nyugodt babavárást és az alapos felkészülést a szülés utáni időszakra.

  • 2023.05.08 Jó vagy rossz, ha a gyerek sokat lóg a neten?

    Régen a gyermekkor a fára mászásról, strandolásról, játszótéri kalandokról szólt. Mára viszont sok fiatal legkedvesebb hobbija a kütyük nyomkodása lett. Egyre kisebb korban ismerkedünk meg a digitális világgal, és egyre több időt töltünk ezek között az eszközök között. Milyen hatással van a gyerekekre, ha sokat „kütyüznek” és hogyan terelhetjük őket a jó irányba?

  • 2023.05.04 A koffein jó, de akadályozhatja a családalapítást

    Életünk mozgatórugója, a világ talán két legfontosabb növénye a kávé és a tea. Na nem a szépségük vagy az árnyas lombkoronájuk az ok, hanem a koffein, az éltető anyag, amit tartalmaznak. E nélkül az emberek többségének nem is kezdődhet a nap, sőt, a tízórai mellé is lecsúszik egy csésze, ebéd után, uzsonnához és esetleg még hazaérés után is. Azonban amennyire szeretjük a koffeint, akkora bajba is kerülhetünk miatta.

  • 2023.05.04 Láthatatlanok-e a fogyatékos emberek?

    Egy átlagos magyar nagyjából 150 emberrel áll kapcsolatban. Mégis kevesen ismernek fogyatékos embereket, pedig minden 20. embertársunk küzd testi vagy értelmi akadállyal. „Azokon segítünk, akik sokszor még kérni sem tudnak” – a mondat Göncz Árpádné, Zsuzsa nénitől származik, aki a KézenFogva Alapítvány egyik életre hívója volt, és aki idén ünnepelné 100. születésnapját. Ezzel a küldetéssel indultak útra 30 éve. Most jubileumi videójukkal a fogyatékos emberekre szeretnék irányítani a figyelmet.

  • 2023.05.03 A viszkető kiütések gyakori okai csecsemőkorban

    A csecsemők és kisgyermekek érzékeny bőrén több okból is megjelenhetnek viszkető kiütések. Dr. Balogh Ádám gyermekgyógyász, allergológus, a Gyermekgyógyászati Központ orvosának segítségével néhány gyakori kiváltó okot gyűjtöttük össze.