Férfitükör

Előző Következő
Ha a családban sok a magas vérnyomás, elkerülhető?

Sok magas vérnyomás beteg gondolja, hogy ha a felmenői közt szinte mindenki ezzel küzdött, a betegség elkerülhetetlen. Az is általános elképzelés ...

  • 2023.07.11 Döntött a WHO: rákkeltő lehet az aszpartam

    Nemzetközi Rákkutatási Ügynökség (IARC) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO), valamint az Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezet (FAO) élelmiszer-adalékanyagokkal foglalkozó közös szakértői bizottsága (JECFA) ma közzétette legfrissebb listáját a lehetséges rákkeltő anyagokról. A korábban már megjelent előrejelzésnek megfelelően, az aszpartám is felkerült erre a listára, az IARC az aszpartámot az emberre nézve lehetséges rákkeltőnek minősítette.

  • 2023.07.11 Mitől függ, hogy a zöldhályog milyen lefolyású lesz?

    Prof. Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ szemész szakorvosával, glaukóma specialistájával számos alkalommal beszélgettünk a hazánkban is népbetegségnek számító, a látást vissza nem fordítható módon megrontó zöldhályog (glaukóma) típusairól, klinikai megjelenéséről és ellátásáról. Most egy fontos, eddig még nem érintett kérdésre keressük a választ: hogyan lehetséges az, hogy egyes személyek zöldhályogja viszonylag enyhe lefolyású, nem okoz jelentős látáskárosodást, míg másoké gyorsan romlik, és már fiatal vagy középkorú életkorban súlyos látásromláshoz, vaksághoz vezet?

  • 2023.07.10 Az utazás az agy energiabombája

    Előfordult már, hogy egy külföldi utazásról hazatérve úgy érezted, mintha újjászülettél volna? Ez az agyad növekedésének köszönhető!

  • 2023.07.10 Fertőzést leküzdő gyógynövények

    Fertőzést sok minden okozhat, de elsősorban a kórokozók, azaz a baktériumok, a vírusok és a gombák az okai a fertőzések kialakulásának. Ezért jó, ha van otthon mindig egy-két olyan gyógynövény, amely hatékony a fertőzések leküzdésében. Mutatunk is most néhányat a kedves olvasóknak.

  • 2023.07.06 Hogyan ismerheti fel a visszérbetegséget?

    A visszér, más néven vivőér, rendkívül fontos szervezetünk működése szempontjából. Ez az ér a szövetek felől szállítja az oxigénben szegény vért a szívbe. Gyakran hallani, hogy a betegségben érintettek szinonimaként használják a visszértágulat, visszérbetegség és visszér szavakat, de ezt helytelenül teszik. A visszérbetegség ugyanis a vénás rendszer rendellenessége, amely alsó végtagi tüneteket és panaszokat okoz.

  • 2023.07.05 Vigyázzon a veséire!

    Sokan csak akkor kezdenek a veséjük védelmére gondolni, amikor már (majdnem) késő. Ön gondoskodjon folyamatosan veséi egészségéről, hogy azok hosszú évtizedeken át egészségesek maradhassanak!

  • 2023.07.04 Így segíthetett a lágylézer a pápa térdproblémáján

    Pár hónapja hatalmas örömmel számolt be róla Ferenc pápa, hogy közel egy év után fel tudott állni a kerekesszékéből, és bár segédeszközzel, de saját lábán közlekedik. Súlyos térdproblémáján többek közt a lágylézer terápia segített, amely igen komoly fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással is bír. Dr. Arnold Dénes Arnold MSc, a FájdalomKözpont sebésze, fájdalomspecialista, a neurálterápia - és a HKO / TCM szakorvosa, a lágylézer terápia szakértője elmagyarázta, mi okozhatta a jelentős javulást.

  • 2023.07.03 Superfood: az se biztos, hogy jobb, mint a hazai

    Mennyire unikális a superfoodok egészségre gyakorolt hatása? Van-e értelme ilyen termékeket vásárolni? Megpróbáljuk tisztázni, hogy valóban különleges élelmiszerekről van-e szó, vagy csak egy újabb múló divatirányzatról.

  • 2023.06.29 Nyaralás papírforma szerint. Vagy mégsem?

    A nyár alapvetően pozitív asszociációk sorát indítja be a legtöbb embernél: szabadság, hosszabbodó nappalok, társasági élet, utazás. De mi van, ha mégsem ilyen komfortos számunkra ez az évszak?

  • 2023.06.29 Az olajok jótékony hatásai

    Az olajok már az ókori Egyiptomban is kiemelkedő szerepet játszottak a szépségápolásban. Nemcsak a nők, hanem a férfiak is előszeretettel alkalmazták bőrápolásra és a haj egészségének megőrzésére.