Aktuális

Aktuális

Sport

Egy nehezen felismerhető tüdőbetegség

Az IPF megközelítőleg 3 millió embert érint a világon, Magyarországon ez a szám 500 és 1000 közé tehető. A becsült hazai betegszám azért ...

Sport

A D-vitamin hiány veszélyes

A D-vitamin az egyik legősibb hormonnak az előanyaga, ezért hiány esetén ez a hormon hiányzik. Kiürülésével az immunrendszer egyensúlya borul ...

  • 2018.04.17 Fogyókúra könnyedén cukorbetegeknek

    A cukorbetegség rizikófaktora és következménye is lehet a túlsúly, melytől a vércukor értékek helyreállításához a betegnek meg kell próbálni megszabadulnia. Azonban sokan komoly akadályokba ütköznek a fogyást illetően, és szomorúan konstatálják, hogy a súlycsökkenés elmarad.

  • 2018.04.14 Ébredjen, itt a tavasz!

    Ahogy beköszönt a várva várt tavasz, testünk is ébredezni kezd. A megnövekedett energiaigényre azonban nincs felkészülve a szervezet, ezért érdemes odafigyelni az apróságokra, hogy erőtől telve vághassunk bele a meleg hónapokba.

  • 2018.04.14 Jönnek a pollenek!

    Lassan véget ér a tél, érkezik a tavasz az összes virágzó fűvel, fával együtt. Az allergiával kapcsolatos leggyakoribb tévhiteknek jártunk utána.

  • 2018.04.14 Játszanak velünk a frontok!

    Frontok jönnek, frontok mennek. Ez pedig nem csupán egyszerű szófordulat, hanem valós megállapítás, a szélsőséges időjárási körülmények megviselik az embert – kit így, kit úgy.

  • 2018.04.11 A megtisztulás ideje

    A tavaszi megtisztulás jegyében, főként a húsvéti trakta előtt sokunk fejében megfordul egy tisztítókúra gondolata. A könnyebben emészthető ételek, a rostban gazdag nyers zöldségek és gyümölcsök fogyasztása járhat egészségügyi előnyökkel, de mindenképpen érdemes orvosi kontroll mellett végezni.

  • 2018.04.11 Hogyan csökkenthetjük a nyugalmi pulzust?

    A nyugalmi pulzust legoptimálisabban reggel, még az ágyban mérhetjük, hiszen ekkor valószínűleg kipihent állapotban vagyunk. Leginkább a nyaknál és a csuklónál érdemes kitapogatni a szívverést, ahol vékony a bőr. Ha már kitapintottuk a pulzust, nézzünk egy másodpercmutatós órát, és számoljuk a szívveréseket pontosan egy percig. Az is megfelel, ha csak 30 másodpercig számolunk és ezt az értéket szorozzuk meg kettővel.

  • 2018.04.10 Érszűkület: elég az amputációkból!

    Az érszűkület, más néven perifériás verőérbetegség Magyarországon körülbelül 400.000 embert érint. A téma és a problémakör az elmúlt időszakban a médiában is többször reflektorfénybe került, például a magyarországi végtag amputációk kimutatottan magas száma okán.

  • 2018.04.06 Mi az a degeneratív porckorong betegség?

    A csigolyák közt elhelyezkedő porckorongok, ezek a puha, magas folyadéktartalmú párnácskák teszik lehetővé, hogy a gerincünket csavarni, forgatni, hajlítani tudjuk. Degeneratív megbetegedéseik jobbára a derék tájon és a nyaknál jelentkeznek.

  • 2018.04.05 A rovarméregallergia súlyos reakciói

    Az allergiák közül is az egyik legveszélyesebb, mivel súlyos, életveszélyes tüneteket, ún. anafilaxiás sokkot is okozhat. Az anafilaxia bármilyen életkorban jelentkezhet például méhcsípés, vagy földi mogyoró fogyasztás következtében. Előzetes szűrővizsgálattal nem tudjuk kimutatni az anafilaxia veszélyt, mert ha valaki panaszmentes, nem emlékszik kontaktusra, valószínűleg nem termelődik a szervezetében az IgE ellenanyag.

  • 2018.04.05 A stressz tünetei hosszú ideig észrevétlenek

    A betegségek természetesen nemcsak a menedzsereket érintik, a stressz, a komoly fizikai, a szellemi terhelés a más munkakörben dolgozók egészségét is fenyegeti, sőt, sajnos nem kerüli el az otthon dolgozó, akár családanya, háziasszony szerepet betöltő hölgyek életét sem.